close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

حسابدار دورکار در ایام شیوع کرونا

حسابدار دورکار در ایام شیوع کرونا

حسابدار دورکار

همه‌ی ما از وضعیتی که بر کل جهان حاکم است، مطلع هستیم. ویروس کرونا که امروزه موضوع اصلی صحبت همه‌ی افراد است، توانسته مشکلات جانبی بسیاری را برای افراد در زمینه‌های گوناگون ایجاد کند. یکی از بزرگترین مشکل‌ها را می‌توان مربوط به بخش کسب و کار در نظر گرفت. از زمانی که این ویروس شناسایی شد، بسیاری از کسب و کارها به دلایل گوناگون تعطیل شده اند و بسیاری از شغل‌های دیگر به دورکاری پرداختند.

حسابدار دورکار از شغل‌هایی محسوب می‌شود که همیشه بازار کار خوبی داشته و در شرایط فعلی بسیاری دنبال این افراد هستند؛ اما شاید برای برخی از افراد این سوال مطرح شود که حسابداری به این صورت چگونه خواهد بود و چه شرایطی برای آن در نظر گرفته می‌شود؟ از همین جهت قصد داریم در این متن شما را با حسابداری دورکاری آشنا کنیم تا بتوانید زمانی که در خانه مانده اید نیز به شغلی مشغول باشید.


آشنایی با حسابداری دورکاری

اگر شما تصمیم خود را گرفته اید و می‌خواهید که به یک حسابدار دورکار تبدیل شوید، باید گفت که برای تحقق این موضوع، شما باید به برخی از مسائل توجه داشته باشید و برخی از مسائل را انجام دهید؛ همچنین باید پیش از اقدام برای هر کاری، این نکته را در نظر بگیرید که حسابداری دورکاری از یکسری مزایا و یکسری معایب برخوردار است. برخی از افراد تصور می‌کنند که در دورکاری مسئولیت مهمی بر عهده‌ی آن‌ها نخواهد بود و انجام این دست از کارها، امر آسان و ساده است.

اگر شما نیز تصوری همانند تصور دیگران دارید، باید بدانید که چنین موضوعی صحت ندارد. در حسابداری به شیوه‌ی دورکاری، زمان انجام کارها بر عهده‌ی شما خواهد بود و شما می‌توانید برای انجام امور واگذار شده، زمان دلخواهی را انتخاب کنید، اما این موضوع باعث نمی‌شود که این نوع از کسب و کار بسیار راحت باشد، بلکه برای آن سختی‌های گوناگونی نیز وجود دارد که در ادامه به طور کامل با تمام مسائل مربوط به آن آشنا می‌شویم.

حسابدار دورکار

ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که یک حسابدار چگونه می‌تواند به حسابدار دورکار تبدیل شود و برای چنین موضوعی چه اقداماتی باید انجام شود؟ باید گفت این موضوع از روند خاصی پیروی نمی‌کند و شما باید برای تحقق این موضوع، برای کسب تجربه و سابقه تلاش کنید. شما می‌توانيد پس از اطمینان بر توانایی‌های خود، رزومه و سابقه کاری را تنظیم و آن را برای شرکت‌هایی که نیاز به حسابدار دورکار دارند، ارسال کنید.

اگر رزومه‌ی شما قوی و قابل قبول باشد، شرکت مورد نظر با شما تماس خواهد گرفت و شما را برای مصاحبه حضوری دعوت می‌کند. زمانی که شما برای مصاحبه حضوری به شرکت مراجعه می‌کنید، از شرایط مد نظر شرکت مطلع می‌شوید و پس از بررسی شرایط و توافق دو طرف، می‌توانید مشغول به حسابداری دورکاری شوید.


چه شرکت‌هایی حسابدار دورکار استخدام می‌کنند؟

سوال بعدی که پیش می‌آید، این است که کدام شرکت‌ها به استخدام حسابدار دورکار می‌پردازند و چه نیازی به چنین حسابداری دارند؟ باید گفت برخی از شرکت‌ها با توجه به شرایط موجود و برخی از شرایط دیگر، تمایل و نیازی به استخدام حسابدار تمام وقت که در شرکت مشغول کار شوند، ندارند؛ در چنین شرایطی کارفرما ترجیح می‌دهد برای انجام امور حسابداری، از حسابداری دورکاری بهره ببرد.

با توجه به آنچه گفته شد، این موضوع می‌تواند برای افرادی که در حسابداری مهارت دارند و به دنبال شغل هستند، موقعیت مناسبی باشد. اگر شما بتوانید کارهای مربوط به حسابداری یک شرکت را به درستی انجام دهید، شرکت مورد نظر برای زمان‌های دیگری که به حسابدار نیاز دارد نیز از شما استفاده خواهد کرد، بنابراین توجه داشته باشید که این مسئولیت را به خوبی انجام دهید.

شرایط لازم برای حسابدار دورکار

اگر تصمیم به حسابداری دورکاری دارید، باید توجه داشته باشید که برای استخدام شدن در شرکت‌های گوناگون، شرایط لازمی باید قابل توجه قرار گیرند و اگر شما شرایط لازم را نداشته باشید، نمی‌توانید در این کسب و کار موفق شوید.

از شرایط اصلی که یک حسابدار دورکار باید داشته باشد،می توان به مواردی زیر اشاره کرد:

توجه داشته باشید که گاهی اوقات شرکت‌ها نیازی به ارائه مدرک ندارند و بیشتر از هر چیزی به تجربه و مهارت متقاضیان توجه می‌کنند. این موضوع برای بسیاری از افراد که در حسابداری مهارت دارند، موضوع مهمی محسوب می‌شود چرا که افراد بسیاری هستند که در این حرفه مهارت دارند اما به دلیل نداشتن مدرک، نمی‌توانند در شرکتی استخدام شوند.

انجام حسابداری از منزل

وظایف و حقوق حسابدار دورکار

یکی از موضوعاتی که شما باید پیش از پرداختن به حسابداری دورکاری به آن توجه داشته باشید، وظایف حسابدار است. دانستن این موضوع می‌تواند کمک شایانی به حسابدار در زمینه بررسی و پذیرش پروژه کند. عمومی و اصلی ترین وظایف حسابداری دورکاری را می‌توان موارد زیر دانست:

  • بررسی سيستم صورت های مالی
  • ثبت و ضبط اطلاعات
  • اظهارنامه مالیاتی
  • بررسی دوره‌ای حساب‌ها و تسلط به استانداردهای حسابداری

در رابطه با حقوق و دستمزد دریافتی حسابدارانی که به صورت دورکاری مشغول به فعالیت هستند، باید گفت که این موضوع به فاکتور و عوامل گوناگونی بستگی دارد و با توجه به آن‌ها و نحوه‌ی انجام کار و رضایت، درآمدی تعیین می‌شود؛ بنابراین پیش از آنکه پروژه‌ای را قبول کنید، بهتر است از موارد تاثیر گذار مطلع شوید و وظایف خود را به بهترین حالت ممکن انجام دهید.

کرونا و دورکاری حسابداران

نکات پایانی

حسابداری دورکاری موقعیت مناسبی برای افرادی محسوب می‌شود که در رابطه با حسابداری مهارت‌های گوناگونی دارند؛ البته لازم است توجه داشته باشید که پیش از پرداختن به حسابداری دورکاری 2 یا 3 سال تجربه‌ی حضوری داشته باشید، درواقع می‌توان گفت هرچه شما مهارت و تجربه‌ی بیشتری در رابطه با حسابداری داشته باشید، شرکت‌های بیشتری به شما برای تحویل پروژه اعتماد خواهند کرد.

اگر شما با توجه به شرایط کرونا ترجیح می‌دهید که در منزل به کسب و کار بپردازید، حسابداری دورکاری می‌تواند انتخاب مناسبی باشد؛ بنابراین اگر در زمینه‌ی حسابداری مهارت و تجربه دارید، می‌توانید برای شرکت‌هایی که به حسابدار دورکار نیاز دارند، رزومه‌ی خود را ارسال کنید و منتظر باشید تا رزومه‌ی شما تایید شود و شرکت مورد نظر با شما تماس بگیرد و برای ثبت قرارداد تاریخی را تنظیم کند.

سوالات متداول

از شرایط اصلی که یک حسابدار دورکار باید داشته باشد، باید به مواردی چون مهارت کار با نرم‌افزارهای ویژه مانند نرم افزار حسابداری فروش ، نرم افزار حسابداری انبار، نرم افزار حسابداری داشتن مهارت‌های لازم برای طراحی وب سایت و … نیز اشاره داشت. توجه داشته باشید که گاهی اوقات شرکت‌ها نیازی به ارائه مدرک ندارند و بیشتر از هر چیزی به تجربه و مهارت متقاضیان توجه می‌کنند.

عمومی و اصلی ترین وظایف حسابداری دورکاری را می‌توان مواردی چون بررسی سيستم صورت های مالی، ثبت و ضبط اطلاعات، اظهارنامه مالیاتی، بررسی دوره‌ای حساب‌ها و تسلط به استانداردهای حسابداری در نظر گرفت.

میزان دریافتی حقوق حسابداران دورکار به فاکتور و عوامل گوناگونی بستگی دارد و با توجه به نحوه‌ی انجام کار و رضایتمندی کارفرما، درآمدی تعیین می‌شود.


نرم افزار های کاربردی

برای اينكه لزوم استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان را بهتر درک كنيم چنين آغاز می كنيم كه، همانگونه كه می دانيد از ابتدای سال 1402 كليه موديان مالياتی يا بهتر بگوئيم تمامی پايانه های فروشگاهی ملزم به ارائه و ارسال فاکتور های خود به صورت  الكترونيكی در سامانه ی موديان كه توسط وزارت امور اقتصادی و دارائی توسعه يافته است، شده اند و می بایست به جای این که فروش خود را به صورت فصلی در سامانه معاملات فصلی درج نمایند، اقدام به ثبت فاکتور فروش در سامانه مودیان کنند اظهار فروش ثبت شده در سامانه و درج فاکتور در نرم افزار موجب ايجاد چالش های متعددی برای موديان مالياتی شده است. چالش های اتصال به سامانه مودیان و استفاده از نرم افزار سامانه مودیان روش های ارسال صورتحساب به سامانه مودیان ارسال صورتحساب های الکترونیکی مستقیم به سامانه ی موديان مالياتی از 3 طريق صورت می گيرد. بسياری از شركت های توليد كننده ی نرم افزار موجود در بازار هنوز موفق نشده اند كه نرم افزارهای خود را جهت بارگذاری صورت حساب های الكترونيكی به روز رسانی كنند و يا هنوز برخی از موديان اقدام به تهيه نرم افزار حسابداری و فروش جهت ثبت فاکتور در سامانه مودیان نكرده […]
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.
نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو