close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

خصوصیات مدیر مالی موفق چیست و چه مهارت‌هایی دارد؟

خصوصیات مدیر مالی موفق چیست و چه مهارت‌هایی دارد؟

خصوصیات مدیر مالی موفق

مدیر مالی موفق باید مهارت و تجربه کافی داشته باشد و به مهارت‌های خود تسلط کافی داشته باشد و بتواند از مهارت‌ها به خوبی و درستی استفاده نماید. درست رفتار کردن با پرسنل و داشتن صداقت با آن‌ها بسیار اهمیت دارد. از خصوصیات مدیر مالی موفق باید در هر صورتی با صداقت با کارکنان خود رفتار نماید و بتواند از حق کارکنان خود به خوبی دفاع نماید و به وعده‌هایی که ‌می‌دهد پایبند باشد و از قوانین سرپیچی نکند.

مدیران مالی معمولا دارای جایگاه مهم و حساسی ‌می‌باشند که وظیفه آن‌ها گرفتن تصمیمات بزرگ و پیاده کردن آن‌ها در امور شرکت و کسب و کار است. اگر مدیر مالی اشتباه کند ممکن است باعث نابودی شرکت شود پس تصمیمات مدیر مالی بسیار اهمیت دارد.
این افراد باید بازار کسب و کار خود را به خوبی بشناسند و نسبت به این بازار‌ها تیزبین باشند تا بتوانند موفقیت‌های زیادی را به دست بیاورند.

خصوصیات مدیر مالی موفق

مهارت ها و خصوصیات مدیر مالی موفق

یک مدیر مالی خوب باید یک سری ویژگی‌ها را دارا باشد که افراد از او رضایت داشته باشند. برخی از ویژگی‌های یک مدیر خوب را برای شما توضیح ‌می‌دهیم:

داشتن تجربه و مهارت در حسابداری

از خصوصیات مدیر مالی موفق این است که باید بتواند بحران‌ها را به راحتی مدیریت نماید و تجربه حضور در بحران را داشته باشد و بتواند از عهده آن‌ها بر بیاید. به این علت که اگر این بحران‌ها به خوبی مدیریت نشوند ممکن است باعث ورشکستگی شرکت شوند.
اگر تجربه کافی در این زمینه را داشته باشید ‌می‌توانید به راحتی فرصتی که برای شما به وجود ‌می‌آید را به درآمد تبدیل نمایید.

معرفی نرم افزار: نرم افزار صورت های مالی

اعتماد به نفس و روابط عمو‌می ‌بالا

اعتماد به نفس و روابط عمومی بالا یکی دیگر از خصوصیات مدیر مالی موفق می باشد. یک مدیر باید تصمیمات درست و منطقی که ‌می‌گیرد براساس اعتماد به نفس باشد. داشتن اعتماد به نفس در مدیران باعث ‌می‌شود که تصمیمات آن‌ها درست و به جا باشد و این اعتماد به نفس به کارمندان هم منتقل ‌می‌شود و باعث ‌می‌شود که آن‌ها به کاری که انجام ‌می‌دهند اعتماد داشته باشند.

معمولا مدیر مالی در بیشتر جلسات عقد قرارداد شرکت حضور دارد و یک مدیر مالی باید بتواند با خوش برخوردی و رعایت آداب در جلسات موفقیت زیادی را به دست بیاورد. اگر مدیر مالی دارای اخلاق و رفتار مناسبی باشد ‌می‌تواند به راحتی گروه را مدیریت نماید و به پرسنل خود انگیزه کار کرد بهتر را بدهد.

به علاوه چیزی که خیلی برای موفقیت تاثیر گذار است داشتن روابط عمو‌می ‌بالا است که مدیران مالی با داشتن روابط عمو‌می ‌بالا ‌می‌توانند در تعاملات خود موفق باشند.

داشتن اطلاع کافی از دانش روز دنیا

مدیر موفق معمولا از تکنولوژی‌های روز دنیا مانند نرم افزار‌های هوشمند و سخت افزار‌ها و… که به کار آن‌ها مرتبط است آشنایی دارد و ‌می‌تواند به راحتی بدون وجود مشکلی امور را انجام دهد. در گذشته تنها از کاغذ برای حساب و کتاب استفاده ‌می‌کردند ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی نرم افزار‌های حسابداری بسیار زیادی وجود دارند که ‌می‌توانند به مدیران مالی در انجام امور خود کمک شایانی کنند.

داشتن هوش و دانش صنعت

داشتن هوش تجاری یا کسب و کار یکی از مهم‌ترین خصوصیات مدیر مالی موفق است. هوش یک مدیر نیاز نیست حتما به اندازه هوش یک معامله‌گر حرفه‌ای باشد ولی داشتن آشنایی با روال و اصول بسیار مهم است و داشتن آگاهی از صنعت و درک آن هم باعث موفقیت در مدیریت ‌می‌شود و بسیار مهم و ضروری است.

معرفی نرم افزار: نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی

مهارت حل مشکلات

در برخی از مواقع کارها به درستی و روال انجام نمی‌شوند و مدیر باید بتواند مشکلاتی که به وجود ‌می‌آیند را به راحتی حل نماید و تصمیماتی بگیرد که مشکلات به وجود آمده را حل و ثبات شرکت را تامین نماید.

مدیر و مدبر بودن

مدیر و مدبر بودن مدیر بسیار اهمیت دارد یعنی فردی که مدیریت را بر عهده دارد باید بتواند به خوبی بر روی کار افراد زیر مجموعه خود نظارت داشته باشد و بتواند به راحتی صحبت کند و از کار خود و گروهش و تصمیماتی که گرفته ‌می‌شود دفاع نماید.

خصوصیات مدیر مالی موفق

وظایفی که برعهده مدیر مالی موفق است؟

مدیر مالی معمولا دارای یک سری وظایف است که باید بتواند آن‌ها را به خوبی انجام دهد که این وظایف شامل:

نظارت کردن بر جزئیات مالی

یکی از مهم ترین وظایف مدیر مالی موفق نظارت کردن بر جزئیات مالی است. نظارت کردن بر جزئیات مالی شرکت باعث ‌می‌شود که عملکرد حسابداران آن شرکت بهتر باشد. اگر هر مدیری بر کار کارکنان خود و جزئیات کار نظارت داشته باشد هیچ گاه درگیر مشکلات نمی‌شود.

معرفی نرم افزار: نرم افزار BOM

نظارت داشتن بر کار واحد حسابداری

مدیر مالی سرپرست حسابداران محسوب ‌می‌شود و باید سندهای حسابداری را ثبت کند و گزارشات لازمه را برای مدیر فراهم نماید. پس باید بر کار افرادی که در واحد حسابداری هستند نظارت داشته باشد. یکی از مسئولیت‌های مهم مدیر مالی نظارت کردن بر فعالیت‌ها و گزارشات حسابداران است.

نحوه ی صدور و ارسال فاکتور به صورت الکترونیکی در ارسال صورتحساب به سامانه مودیان

داشتن تسلط به قانون و جوابگویی به مشکلات قانونی شرکت

داشتن تسلط به قانون یکی دیگر از وظایف مدیر مالی موفق می باشد. این افراد باید به قوانین شرکت و استاندارد‌های شرکت آشنایی کامل داشته باشند تا در مواقعی که مشکلی به وجود ‌می‌آید بتوانند پاسخگو باشند و آن را برطرف نمایند.

معرفی نرم افزار: نرم افزار اموال و دارایی های ثابت

جمع بندی

در متن بالا سعی کردیم خصوصیات و مهارت‌های یک مدیر موفق را برای شما توضیح دهیم. معمولا بهترین مدیران افرادی هستند که توقعشان در کار از خودشان بیشتر از کارمندان خود است و مدام در حال امر و نهی کردن به کارمندان خود نیستند. چون امر و نهی زیاد به کارمندان باعث ‌می‌شود انگیزه و خلاقیت کارمندان از بین برود. این افراد باید سعی کنند اهداف شرکت‌ها را محقق کنند و سوالات و مشکلات کارکنان خود را با صبر و حوصله برطرف نمایند.
مدیران مالی باید به صورت مداوم در حال یادگیری باشند و اطلاعات خود در زمینه کاری‌شان را به روز نمایند تا بتوانند موفقیت‌های بیشتری به دست بیاورند.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.
نرم افزار خزانه داری امکان مدیریت کلیه فرایندهای مرتبط با وجوه نقد سازمان را فراهم می سازد. تهیه گزارش های گردش وجوه نقد در بازه های زمانی مختلف تصمیم گیری های مدیریتی را ساده تر می سازد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو