close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
 • فروش
 • ٨٨٧٣٦٥٠٥-٠٢١
 • ٨٨٧٣٦٥٠٦-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

قوانین تجارت الکترونیک به چه صورتی است؟

تجارت الکترونیک

از زمان گذشته شاهد شیوه‌های گوناگونی برای تجارت بوده‌ایم، برای مثال در ابتدای آغاز بشریت، انسان‌ها با تبادل کالا به کالا نیازهای خود را برطرف ساختند، سپس با پیدایش پول، کالای خود را می‌فروختند و کالای مورد نیاز خود را خریداری می‌کردند. با گذشت زمان شیوه‌های تجارت با تغییرات گوناگونی روبرو شد، به‌طوری که امروزه شاهد تجارت الکترونیکی میان مردم هستیم، از همین جهت آشنایی با قوانین تجارت الکترونیک یک امر واجب به حساب می‌آید که تصمیم داریم در این مقاله به آن بپردازیم.

تجارت الکترونیک، یکی از انواع تجارت‌هایی به حساب می‌آید که از طریق ابزارهایی الکترونیکی مانند اینترنت، کامپیوتر، موبایل، تلویزیون، تلفن و مواردی از این دست انجام می‌شود. این نوع از تجارت برای اولین بار در دهه‌ی 1960 به بشر معرفی شد، اما به دلیل در دسترس نبودن شرایط لازم، استفاده‌ی زیادی از آن نشد. با ظهور اینترنت و پیشرفت تکنولوژی، دوباره شاهد استفاده از تجارت الکترونیکی برای انجام برخی از امور بودیم، به طوری که امروزه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از این شیوه معاملات خود را انجام دهند. همچنین لازم به ذکر است که این شیوه با گذشت زمان، با پیشرفت‌های بیشتری روبرو خواهد شد، به طوری که بیشتر مردم امکان استفاده از آن‌ها را داشته باشند.

معرفی نرم افزار: سیستم حسابداری مالی

تجارت الکترونیک

مزیت‌های استفاده از تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک، یکی از تجارت‌های محبوب و پر مزیت به حساب می‌آید که برای افراد شرایط گوناگونی را به وجود آورده است. شرایطی را تصور کنید که امکان خرید یا انجام بسیاری از امور را تنها با چند کلیک دارید؛ بدون شک چنین موضوعی می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

صرفه جویی در زمان:

از مزیت‌های اصلی استفاده از تجارت الکترونیک، می‌توان به صرفه جویی در زمان اشاره داشت، چرا که اگر شما از این شیوه استفاده نکنید، باید زمان زیادی را در راه، فروشگاه، دفتر و مرکز مورد نظر خود صرف کنید. بدون شک چنین موضوعی خوشایند نخواهد بود، به ویژه زمانی که می‌توانید هر چه نیاز دارید را تنها با یک سرچ و کلیک سفارش و درب منزل تحویل بگیرید.

امکان مشاهده طیف وسیعی از گزینه‌ها:

در تجارت الکترونیک، شما می‌توانید بدون رفتن از یک فروشگاه به فروشگاه دیگر، تنها با انتخاب سایت و صفحه‌های گوناگون از انتخاب‌های گوناگون بهره ببرید. فروشگاه‌های آنلاین این شرایط را برای شما ایجاد می‌کنند و محصولات خود را در دسته و تنوع گوناگون ارائه می‌دهند؛ بنابراین اگر شما جزو افرادی هستید که باید مدل‌های گوناگون را مورد بررسی قرار دهید، استفاده از این تجارت را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مقایسه راحت کالاها:

بدون شک تا به حال بارها از طریق اینترنت، خرید خود را انجام داده اید و متوجه شده اید که محصولات ارائه شده در صفحات، از اطلاعات کاملی برخوردار هستند. شما می‌توانید با مطالعه اطلاعاتی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، انواع کالا را بررسی و مدلی که به نظرتان از دیگر مدل‌ها بهتر است را خریداری کنید. توجه داشته باشید با وجود چنین مزیتی، امکان خطا به حداقل ممکن می‌رسد.

استفاده از تجارت الکترونیک

قوانین تجارت الکترونیک شامل چه مواردی می‌شود؟

بدون شک برای چنین تجارتی باید قوانین گوناگونی لحاظ شود تا در صورت بروز هر مشکلی، امکان حل مشکل وجود داشته باشد. از همین جهت برای شما قوانین تجارت الکترونیک را معرفی می‌کنیم تا با آن‌ها آشنا شوید و در صورت مواجه با آن‌ها، تصمیم درستی بگیرید.

دسته‌ی اول مقررات شامل مقررات عمومی می‌شود که باید به آن‌ها توجه شود، توجه داشته باشید که این دسته، از اهمیت بیشتری نسبت به دیگر دسته‌ها برخوردار هستند و شما باید به آن‌ها توجه کامل داشته باشید.

قلمرو و شمول قانون، شامل اصول و قواعدی می‌شود که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات با استفاده از سیستم‌های ارتباطی جدید به کار می‌رود.

داده پیام یا Data Message، مورد دیگری از قوانین تجارت الکترونیک محسوب می‌شود که درواقع نمادی از واقعه، اطلاعات یا مفهوم هستند که توسط وسایل الکترونیکی، نوری یا فناوری‌های جدید دیگر ارسال، دریافت، پردازش یا ذخیره می‌شوند.

اصل ساز، منشاء اصلی دیتا مسیج به حساب می‌آید که دیتا مسیج توسط آن یا از طرف آن، تولید و ارسال می‌شود. توجه داشته باشید این مورد، شامل فردی که در رابطه با داده پیام به عنوان واسطه عمل می‌کند، نمی‌شود.

مخاطب در این تجارت فردی محسوب می‌شود که اصل ساز قصد دارد او، داده پیام را دریافت کند؛ اما همچنان این موضوع در رابطه با فرد واسطه نیست.

ارجاع در داده پیام به معنای عطف منابع خارجی به داده پیام است که در صورت داشتن مطابقت با ماده 18، می‌توان آن را جزئی از داده پیام به حساب آورد.

تمامیت داده پیام که در دسته‌ی قوانین تجارت الکترونیک قرار دارد، عبارت است از موجودیت کامل و بدون تغییر دیتا مسنجر. هر گونه اعمال که شامل مواردی چون ارسال، دریافت، ذخیره یا نمایش اطلاعات می‌شود، آسیب و خدشه‌ای به تمامیت داده‌ها وارد نمی‌کند.

معرفی نرم افزار: سیستم برنامه ریزی تولید

قوانین تجارت الکترونیک

قوانین تجارت الکترونیک در قواعد مختلف

 • فروشندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات باید اطلاعات گوناگونی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند تا آن‌ها بتوانند کالای مورد نظر خود را قبول کنند. اطلاعاتی که باید به طور حتم ذکر شود را می‌توان شامل مواردی چون مشخصات فنی و ویژگی‌های آن، برند تجاری، آدرس پست الکترونیک، شماره تلفن یا هر روش ارتباطی، قیمت، خدمات پس از فروش و … در نظر گرفت.
 • مورد دیگر از قوانین تجارت الکترونیک، این مورد است که اگر تامین کننده کالا با فرد مصرف کننده، تماس صوتی برقرار کرد، در ابتدای مکالمه و به طور صریح، هدف خود از برقراری تماس را بیان کند.
 • برای مصرف کننده‌ای که سفارش خود را از راه دور انجام داده است، باید به مدت 7 روز حق مرجوع کالا را در نظر گرفته شود، بدون آنکه نیازی به پرداخت خسارت باشد. البته در چنین شرایطی فرد باید هزینه حمل و نقل برای باز پس فرستادن کالا را پرداخت کند.
 • اگر مصرف کننده، از حق انصراف خود استفاده کرد و کالای خریداری شده را پس فرستاد، شما موظف هستید هزینه‌ی پرداختی را بدون هیچ کم و کاستی، به او برگردانید. همچنین شما می‌توانید کالاهای مشابه را به مشتری خود معرفی کنید تا در صورت رضایت، به جای استرداد مبلغ، کالای جدید ارسال شود.
 • تامین کنندگان کالا در زمان تبلیغ و معرفی کالای خود، باید به هر آنچه که وجود دارد، اشاره کنند. همچنین استفاده از افعال یا ترکیب‌هایی که موجب سردرگمی مصرف کنندگان در زمان خرید می‌شود، تخلف به حساب می‌آید، چرا که این تصور را ایجاد می‌کند که تامین کننده قصد فریب مصرف کننده را داشته است.

قوانین تجارت الکترونیک دیگری برای تامین کننده و مصرف کننده یک کالا و سازمان‌های وابسته به آن‌ها لحاظ شده است که هر یک از آن‌ها شرایطی را برای این دو دسته ایجاد می‌کنند. اگر شما تصمیم به خرید و فروش الکترونیکی دارید، بهتر است با این قوانین آشنا شوید تا اختلالی در روند سفارش‌های شما ایجاد نشود.

صرفه جویی در زمان، امکان مشاهده طیف وسیعی از گزینه‌ها، مقایسه راحت کالاها

فروشندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات باید اطلاعات گوناگونی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند تا آن‌ها بتوانند کالای مورد نظر خود را قبول کنند. اطلاعاتی که باید به طور حتم ذکر شود را می‌توان شامل مواردی چون مشخصات فنی و ویژگی‌های آن، برند تجاری، آدرس پست الکترونیک، شماره تلفن یا هر روش ارتباطی، قیمت، خدمات پس از فروش و … در نظر گرفت.

برای مصرف کننده‌ای که سفارش خود را از راه دور انجام داده است، باید به مدت 7 روز حق مرجوع کالا را در نظر گرفته شود، بدون آنکه نیازی به پرداخت خسارت باشد. البته در چنین شرایطی فرد باید هزینه حمل و نقل برای باز پس فرستادن کالا را پرداخت کند.


نرم افزار های کاربردی

نرم افزار حسابداری فروش امكان مدیریت كلیه فرآیندهای فروش، قیمت گذاری فروش كالاها به تفكیك گروه های مختلف مشتریان را فراهم می سازد. همچنین سیاست گذاری چگونگی مدیریت شعب در این نرم افزار انجام می شود.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس
تماس
دمو
دمو