close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

تاثیر سیستم مدیریت منابع انسانی در حفظ سرمایه

تاثیر سیستم مدیریت منابع انسانی در حفظ سرمایه

تاثیر نرم افرار مدیریت منابع انسانی بر سرمایه

منابع انسانی از مهمترین سرمایه‌های هر شرکت و سازمانی محسوب می‌شود چرا که منابع انسانی از موثرترین عوامل درآمدزایی سازمان‌ها و شرکت‌ها هستند. بر همین اساس مدیریت منابع انسانی و حسابداری منابع انسانی یکی از مباحث اصلی در مدیریت مالی و اقتصادی هر بنگاهی است.

منابع انسانی عناصر هوشمند سازمان‌ها هستند که در بسیاری موارد قابل جایگزینی نخواهند بود. بنابراین مدیریت و حسابداری منابع انسانی را می‌توان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سنجش و ارزیابی سرمایه‌های مالی و غیرمالی شرکت‌ها است. در ادامه قصد داریم درمورد سیستم مدیریت منابع انسانی و تاثیر آن در حفظ و بهبود سرمایه‌های شرکت صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

تاثیر سیستم مدیریت منابع انسانی در حفظ سرمایه

مدیریت منابع انسانی چیست؟

مدیریت منابع انسانی امری است که در انواع کسب و کارهای بزرگ، متوسط و کوچک کاربرد داشته و لازم و ضروری به‌نظر می‌رسد. در واقع هرگاه تعداد افراد عضو هر بنگاه بیش از یک نفر باشد، مدیریت منابع انسانی در آن بنگاه معنا و مفهوم خواهد داشت. مدیریت منابع انسانی عبارت است از اداره کلیه فعالیت‌های کارمندان و ارائه راهبرد به آن‌ها. این خلاصه شامل جذب نیروی جدید، آموزش نیروها در مواقع لازم، ارائه آموزش‌های لازم و تشخیص آن‌ها و فراهم کردن شرایط مناسب برای کار می‌شود.

مدیریت منابع انسانی برنامه‌ریزی برای سرمایه ارزشمند انسانی و تلاش برای بهینه ساختن و ارتقاء آن از جهات مختلف است. مدیران آگاه می‌دانند که توجه به سرمایه‌های انسانی سازمان و شرکت، بهبود سرمایه‌های مالی و بازده بنگاه را به‌دنبال خواهد داشت، بنابراین برای مدیریت منابع انسانی ارزش و بهای بسیاری خواهند گذاشت. استفاده از سیستم مدیریت منابع انسانی، بخشی از این اهمیت و ارزش‌گذاری است.

امکان ارسال انواع صورتحساب الکترونیکی با نرم افزار واسط سامانه مودیان

سیستم مدیریت منابع انسانی چیست؟

سیستم مدیریت منابع انسانی، نرم افزار و ابزاری است که با آن می‌توان امور و وظایف مربوط به این مدیریت را به صورت اصولی و استاندارد اداره کرد. به کمک سیستم مدیریت منابع انسانی، فرآیندهای حوزه سرمایه انسانی مکانیزه و هدفمند گشته و در راستای اهداف شرکت برنامه‌ریزی شده، پیش می‌رود.

این فناوری پیشرفته تمامی مراحل جذب تا بازنشستگی نیروهای انسانی سازمان را پوشش داده و فرآیند‌های مربوط به جذب، استخدام، محاسبه حقوق، دستمزد و پاداش پرسنل، آموزش نیروها، مدیریت امور بیمه و رفاهی کارمندان را به صورت منظم و برنامه‌ریزی شده مدیریت می‌کند. ضمن اینکه این سیستم، تمامی اطلاعات حوزه سرمایه انسانی را در یک محیط یک‌پارچه و متمرکز جمع‌آوری کرده و در اختیار مدیران منابع انسانی و سازمان قرار می‌دهد. به‌این ترتیب تصمیم‌گیری درمورد امور منابع انسانی ساده‌تر و اصولی‌تر خواهد بود.

تاثیر نرم افزار مدیریت منابع انسانی در حفظ سرمایه

قابلیت‌های یک سیستم منابع انسانی کامل

مدیران حوزه منابع انسانی یا مدیران شرکت و سازمان می‌توانند از طریق سیستم مدیریت منابع انسانی موارد زیر را به صورت هم‌زمان کنترل کرده و درخصوص هر یک تصمیم‌گیری نمایند:

 • تخصیص وظایف
 • آموزش‌های مورد نیاز نیروها
 • امور رفاهی و خدماتی آن‌ها مانند خدمات درمانی
 • نظارت بر عملکرد نیروها و بررسی روند پیشرفت هریک
 • تخصیص پاداش به پرسنل پیشرو
 • حضور و غیاب نیروها
 • مدیریت حقوق و دستمزد آن‌ها

انجام این موارد به‌صورت مکانیزه و با پیش‌فرض برنامه‌ریزی شده، مدیریت منابع انسانی را تا حد زیادی از تاثیر احساسات لحظه‌ای انسانی دور نگه‌داشته و به اداره قانون‌مند و اصولی سرمایه‌های انسانی کمک خواهد کرد. ضمن اینکه سیستم مدیریت منابع انسانی به اجرای بهتر نظام‌های انگیزشی در سازمان کمک می‌کند که خود در بهبود شرایط سرمایه انسانی بنگاه موثر خواهد بود.

هر یک از امور ذکر شده در بالا، به کمک یکی از زیرمجموعه‌های موجود در سیستم مدیریت منابع انسانی قابل اداره و کنترل است. به‌این ترتیب سیستمی را می‌توان در این حوزه کامل و جامع دانست که تمامی این زیرمجموعه‌های پوشش دهد. بدون شک تمامی مزایای استفاده از این سیستم مدیریتی زمانی شامل حال شرکت یا سازمان خواهد شد که یک نرم افزار جامع استفاده شود.

معرفی نرم افزار: سیستم مدیریت منابع مالی

مزایای استفاده از سیستم مدیریت منابع انسانی

استفاده از سیستم مدیریت منابع انسانی، مزایای بسیاری دارد. مواردی مانند نظم، سرعت و دقت در مدیریت حوزه سرمایه انسانی و هرچه قانون‌مندتر بودن امور این حوزه از این مزایا هستند. اما شاید باید اصلی‌ترین مزیت از سیستم مدیریت منابع انسانی را ذخیره و حفظ سرمایه انسانی و مالی شرکت دانست. این اتفاق با رعایت چند اصل کلی اتفاق خواهد افتاد:

 • رصد دقیق و کامل نیروها و عملکرد آن‌ها
 • به‌کار گرفتن نیروها در تخصص‌های مربوط
 • تغییر موقعیت شغلی پرسنل در زمان و موقعیت مناسب
 • پرداخت پاداش‌های به‌موقع و متناسب با عملکرد کارکنان
 • حذف نیروهای ناکارآمد و جایگزینی آن‌ها با نیروهای مستعد و باانگیزه

بدون شک، به‌کارگیری تنها نیروی انسانی برای انجام وظایف ذکر شده به صورت موشکافانه و موثر، توسط تنها نیروی انسانی کاری خطیر و طاقت‌فرسا خواهد بود و آمیخته به آزمون و خطا خواهد شد. اما با استفاده از یک سیستم مکانیزه، هدفمند و برنامه‌ریزی شده این وظایف تسهیل شده و استانداردهای لازم صورت خواهند گرفت.

تاثیر سیستم مدیریت منابع انسانی در حفظ سرمایه

تاثیر سیستم مدیریت منابع انسانی در حفظ سرمایه

سیستم مدیریت منابع انسانی به مدیران این حوزه امکان رصد و کنترل کامل روند عملکرد و شرایط پرسنل را خواهد داد. این امکان که به ارائه نمای ۳۶۰ درجه از پرسنل معروف است از طریق جمع‌آوری و متمرکز ساختن همه اطلاعات تک‌تک کارکنان صورت می‌گیرد. اطلاعات موجود در این سیستم‌ها شامل موارد زیر می شود:

 • مشخصات کامل نیروها
 • وظایف تخصیص داده شده به هریک از کارکنان
 • زمان حضور و ترک کار (ردیابی ساعات کاری و مدیریت اضافه‌کاری)
 • غیبت‌ها و حضورهای نیروها
 • حقوق و پاداش‌ها
 • عملکرد کارکنان

معرفی نرم افزار: نرم افزار موبایل انبار

با توجه به اینکه بسیاری از این اطلاعات توسط خود کارمند در سیستم ثبت می‌شود، می‌توان به افزایش سرعت و دقت در مدیریت حوزه سرمایه انسانی به کمک این سیستم پی برد. به کمک اطلاعات ذکر شده می‌توان ضمن ارائه خدمات بهتر به کارکنان و به‌دنبال آن افزایش رضایت پرسنل، نسبت به تحقق اصل نظارت بر پیشرفت پرسنل در این حوزه نیز اطمینان حاصل کرد.

سیستم مدیریت منابع انسانی به سرویس‌دهی و تامین امور رفاهی پرسنل نیز کمک شایانی می‌کند. همچنین در استفاده بهینه از استعداد‌های فعال سرمایه انسانی شرکت در زمینه‌های مرتبط موثر خواهد بود. یک نرم افزار مدیریت منابع انسانی خوب، برای هر یک از پرسنل یک پنل جداگانه اختصاص می‌دهد که اطلاعات مورد نیاز در آن ثبت می‌شود. همچنین کارکنان می‌توانند با مراجعه به پنل شخصی خود، برخی موارد مورد نظرشان را بررسی نمایند.

شرکت پویا سافت معتبرترین سامانه ارائه دهنده نرم افزار واسط سامانه مودیان

کلام آخر

سیستم مدیریت منابع انسانی با افزایش نظم، دقت و سرعت در امور مدیریتی این حوزه، وظیفه خطیر اداره معاونت منابع انسانی هرگونه سازمان یا شرکت و بنگاه بزرگ و کوچکی را تسهیل کرده و بهبود می‌بخشد. بهبود انجام این وظایف، تاثیر بر افزایش رضایت پرسنل دارد و در حفظ سرمایه‌های انسانی شرکت موثر است. همچنین با بررسی دقیق بازده پرسنل، به افزایش راندمان کاری شرکت کمک می‌کند و استفاده بهینه از سرمایه‌های انسانی را به دنبال خواهد داشت. بهبود کیفیت کارایی سرمایه انسانی بنگاه نیز، موجب بهبود بهره‌وری و برداشت نهایی آن می‌شود.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار حسابداری فروش امکان مدیریت کلیه فرایندهای فروش، قیمت گذاری فروش کالاها به تفکیک گروه های مختلف مشتریان را فراهم می سازد. همچنین سیاست گذاری چگونگی مدیریت شعب در این نرم افزار انجام می شود.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو