close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

مهم ترين تکنولوژی مدیریت انبار

مهم ترين تکنولوژی مدیریت انبار

تکنولوژی مدیریت انبار داری

استفاده از تکنولوژی در سازمان ها باعث ساده تر شدن کارها و صرفه جویی در وقت و انرژی کارکنان می شود. یکی از بخش های مهم سازمان که وجود تکنولوژی در آن بسیار ضروری است بخش انبار می باشد، فعالیت های موجود در این قسمت با استفاده از نیروی انسانی گاهی بسیار سخت انجام می شوند و یا اصلا قابل انجام نیستند اما وجود تکنولوژی مدیریت انبار باعث تسهیل فعالیت ها شده و مدیریت انبار را نیز آسانتر می کند.

هوشمند سازی انبار زمانی یک رویای دور از ذهن تلقی می شد، اما در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی‌ها، داشتن انبار هوشمند به واقعیتی تبدیل شده که مورد تایید مدیران سازمان ها و انبارها می باشد. در این مطلب قصد داریم شما را با برخی از تكنولوژی های مديريت انبار آشنا کنیم.

آنچه در ادامه خواهید خواند.

تکنولوژی مدیریت انبار با RFID

سامانه شناسایی امواج رادیویی یا به صورت مخفف RFID (Radio Frequency Identification ) داده ها را به وسیله برقراری اطلاعات بین یک tag و یک بازخوان، منتقل کرده و از شناسایی خودکار و نگهداری داده ها استفاده می کند. در این روش نرم افزار یا سخت افزار می تواند داده ها را بدون کمک گرفتن از یک فرد بخواند. (مانند سیستم شناسایی قرنیه چشم، سیستم تشخیص صدا، سیستم انگشت نگاری و …)

تکنولوژی مدیریت انبار با RFID

یکی از کاربرد های تکنولوژی RFID، استفاده از آن در مدیریت انبار است، این امر خطاهای موجود در کار انبارداری را کاهش می دهد و باعث افزایش سرعت کارها(کنترل موجودی، انبار گردانی، کنترل ورود و خروج کالا و …) می شود.

مدیریت انبار با استفاده از سیستم های WMS

سیستم مدیریت انبار، یک نرم‌افزاری بسیار کاربردی می باشد که روزانه موجودی انبار را کنترل کرده و به کمک این نرم افزار می‌توان فرآیند انبارداری کالاها را‌ بهینه کرد. سیستم های WMS (warehouse management system) از سخت افزارهای محلی تشکیل می شوند، متاسفانه این امر موجب محدود شدن قابلیت های سیستم مدیریت انبار شده و سرعت آن را کاهش می دهد. همچنین برای حفظ سیستم های مدیریت انبار WMS، همواره نیاز به حضور یک متخصص آی تی می باشد.

برای رفع این مشکل می توان سیستم WMS مبتنی بر فضای ابری را پیاده سازی کرد ( به عنوان یک سرویس یکپارچه SaaS) با این روش دیگر نرم افزار مدیریت، مبتنی بر فضای لوکال نمی باشد و از فضای ابری به عنوان بستر یکپارچه ارائه نرم افزار استفاده می شود. به طور کلی می توان گفت سیستم یکپارچه بسیار مقرون به صرفه است و در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد.

سیستم مدیریت انبار WMS پاسخ گوی تمامی دغدغه های مشتریان برای مدیریت صحیح انبار خواهد بود. در واقع هدف سیستم مدیریت انبار WMS این است که با بهره گیری از کارآمد ترین و مقرون به صرفه ترین رویه ها به جا به جایی راحت تر کالا ها و مواد موجود در انبار کمک کند.

معرفی نرم افزار: نرم افزار حسابداری انبار

مدیریت انبار با استفاده از سیستم های WMS

تکنولوژی مدیریت انبار هوشمند آیوتی( IoT )

سیستم مدیریت انبار IoT، جدیدتر از سیستم RFID است و با رفع محدودیت ها و نواقص سیستم های قبلی، امکانات جدیدتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. IoT را می توان اینترنت اشیا نیز به حساب آورد که اشیا در آن می توانند از طریق اینترنت با یکدیگر مرتبط شوند. این سیستم ها دارای عملکرد خودکار هستند و در آن نیازی نیست که نیروی انسانی به کار گرفته شود.

ارسال فاکتور و بدون شرکت در نرم افزار واسط مالیاتی

برخی از امکانات سیستم IoT شامل موارد زیر است:

• کاهش کارهای اضافی انبارداری و افزایش بهره وری انبار
• مشخص بودن موقعیت دقیق کالاها روی نقشه و امکان ردیابی آن ها
• دریافت گزارش آنی از تمامی موجودی انبار
• دریافت گزارش آنی از ورودی ها و خروجی ها
• امکان برچسب گذاری محصولات
• عدم نیاز به گیت های ورودی و خروجی
• امکان دسترسی به بهترین گزینه در هر لحظه
• امکان نظارت هوشمند بر تمامی فعالیت های انبار
• امکان دسترسی به تاریخچه فعالیت ها
• امکان هوشمند سازی لیفتراک ها

تکنولوژی مدیریت انبار هوشمند آیوتی

معرفی نرم افزار: نرم افزار وصول و مطالبات

اسکنرهای موبایلی قابل حمل، یکی از تکنولوژی مدیریت انبار

امروزه پیشرفت های زیادی در زمینه ی فناوری صورت گرفته و همین امر باعث استفاده ی بیشتر از دستگاه های قابل حمل ( اسکنرهای بارکد) در کارهای مدیریت انبار شده است. بدون شک اکثر سازمان ها به این نتیجه رسیده اند که برای افزایش بهره وری انبار باید از اسکنرهای RFID و GPS(شامل فهرست‌های دیجیتالی) استفاده کنند.

اسکنرهای موبایلی قابل حمل

تکنولوژی طراحی انباربرای استفاده بهینه از فضا

یکی از مسائل قابل اهمیت برای هر انبار، استفاده بهینه از فضای موجود و چیدمان درست کالاها می باشد. هزینه های صرف شده برای هر متر مربع از انبار به اندازه ای است که مدیران و انبارداران خیلی زود متوجه لزوم بهینه سازی در این فضا می شوند. البته برخی ها این بهینه سازی و چیدمان درست را با فشرده سازی اشتباه می گیرند اما باید یادآور شویم فشرده سازی همیشه باعث کارآیی نمی شود. برای رسیدن به چیدمان بهینه انبار، استفاده از تکنولوژی مدیریت انبار پیشنهاد می شود. تکنولوژی می تواند ذخیره سازی کالاها را به بهترین شکل انجام دهد و کارایی ذخیره‌سازی محصولات را به حداکثر برساند.

تکنولوژی چاپ، بسته بندی و الصاق برچسب ها

استفاده از دستگاه های اتوماتیک و خودکار برای بسته بندی محصولات، الصاف برچسب ها و چاپ باعث کاهش خطاهای این بخش از انبار می شود. در روش های قدیمی از نیروی انسانی برای انجام این کارها استفاده می شد که خطاهای بسته بندی و حمل و نقل را افزایش می داد.

معرفی نرم افزار: نرم افزار صورت های مالی

هوشمند سازی حمل و نقل و استفاده از ربات ها و حامل های اتوماتیک

استفاده از روبات ها برای حمل و نقل اتوماتیک کالاهای انبار، باعث کاهش خطا در بخش جمع آوری و ارسال کالاها می شود. ربات های خودکار می توانند بسته بندی و ارسال سفارش را به خوبی انجام دهند اما باید اشاره کنیم این تکنولوژی به معنای حذف کامل انسان ها از محیط انبار نیست.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو