close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

روش های موثر در افزایش دقت حسابدار

روش های موثر در افزایش دقت حسابدار

افزایش دقت حسابدار

همانطور که می‌دانید، امروزه یکی از دغدغه‌های اصلی افراد در رابطه با شغل و حرفه‌ای است که در آن مشغول به کار هستند. از آنجایی که رقابت میان شغل‌ها بسیار دیده می‌شود، افراد باید در زمینه‌ی فعالیت خود، بهترین عملکرد را داشته باشند تا امکان حفظ شغل برای آن‌ها وجود داشته باشد. حسابداری یکی از مشاغلی محسوب می‌شود که داوطلبان بسیاری دارد و اگر شما در چنین حرفه‌ای مشغول هستید، باید از عوامل موثر در افزایش دقت حسابدار مطلع باشید.

به دلیل اهمیت این موضوع در حیطه‌ی حسابداری، تصمیم گرفتیم در این متن عوامل موثر در افزایش دقت حسابدار را مورد بررسی قرار دهیم تا شما با این عوامل آشنا شوید و از آن‌ها برای افزایش دقت خود استفاده کنید. دقت بالا یکی از نیازهای اصلی برای این حرفه محسوب می‌شود و اگر شما در تلاش هستید که خود را یک حسابدار حرفه‌ای معرفی کنیم، بهتر است این مقاله را به دقت مطالعه کنید.


1. داشتن هدف مشخص

شما باید برای زمان کاری خود هدف مشخصی را تعیین کنید و بر طبق آن فعالیت خود را دسته بندی کنید؛ این کار باعث می‌شود شما بر روی فعالیت خود تمرکز داشته باشید؛ تمرکز بر روی کار یکی از عواملی محسوب می‌شود که دقت شما را در انجام کار بیشتر می کند.

اگر شما کارهای خود را طبق یک برنامه پیش نبرید، در انجام کارها دچار مشکل می‌شوید، به نوعی می‌توان گفت نداشتن برنامه عاملی بر سردرگمی محسوب می‌شود و سردرگمی نیز یکی از دلایل کاهش دقت است. بنابراین توصیه می‌شود پیش از انجام فعالیت، برنامه‌ای را برای خود داشته باشید و زمان خود را بر طبق برنامه جلو ببرید، این کار باعث می‌شود شما زمان مناسبی را برای هر یک از فعالیت‌های خود در نظر بگیرید و بتوانید دقت کامل را بر روی آن‌ها داشته باشید.

راهکارهای افزایش دقت

2. یادداشت برداری کنید

یادداشت برداری یکی از راههای ثبت و نگهداری اطلاعات است. اگر حسابداری هستید که در یک کمپانی بزرگ با پرسنل زیاد کار می‌کنید قطعاً روزانه وظایف زیادی را باید به انجام رسانید. در این موارد تکیه بر حافظه شخصی به تنهایی کفایت نمی‌کند و باید از قلم و دفتر کمک بگیرید.

داشتن قلم و دفتر برای هر حسابدار یکی از لوازم ضروری کار است. به همراه داشتن این موارد به شما اطمینان خاطر می‌دهد که چیزی را فراموش نمی‌کنید و در افزایش اعتماد به نفستان نیز مؤثر است. روان شناسان عقیده دارند که یادداشت کردن اطلاعات راهی مؤثر در انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت است.

تاثیر یاداشت برداری در افزایش دقت حسابدار

3. برنامه‌ریزی صحیح

داشتن برنامه به تنهایی نمی‌تواند از عوامل موثر در افزایش دقت حسابدار محسوب شود؛ شما در کنار تعیین هدف‌های خود، باید برنامه‌ریزی مناسبی برای آن‌ها نیز داشته باشید؛ از همین جهت توصیه می‌شود برنامه‌های خود را به صورت مکتوب بر روی یک کاغذ بنویسید و آن را جلوی چشم قرار دهید. با انجام این کار شما یک به یک فعالیت‌های خود را انجام خواهید داد که این موضوع می‌تواند بر موفقیت حرفه‌ی شما تاثیر داشته باشد.


4. مدیریت زمان

یکی از مسائلی که امکان دارد برای بسیاری از حسابدارها پیش آید را می‌توان نداشتن مدیریت مناسب زمان در نظر گرفت. گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که زمان برای حسابدار محدود می‌شود و حسابدار برای آنکه بتواند امور خود را با سرعت بیشتری انجام دهد، دقت کار را پایین می‌آورد، بنابراین می‌توان گفت مدیریت زمان مناسب، یکی از عوامل موثر در افزایش دقت حسابدار محسوب می‌شود که اگر به طور کامل رعایت شود، بسیاری از خطاهایی که توسط حسابدار صورت می‌گیرند، کم می‌شوند.


5. تخصص در حسابداری

تخصص در هر رشته‌ای، یکی از عوامل موفقیت محسوب می‌شود، چرا که شما در طول تحصیل در رشته‌ی مورد نظر، با نکات کلیدی آشنا می‌شوید که این نکات از عوامل موثر در افزایش دقت حسابدار هستند. در رشته‌ی حسابداری، قوانین و استانداردهایی ذکر می‌شود که این موارد به‌حسابدار کمک می‌کنند دقت بیشتری بر انجام فعالیت‌های خود داشته باشند.


6. مهارت کار با برنامه‌های مخصوص حسابداری

نرم‌افزارهای گوناگونی برای این حرفه طراحی شده اند که به‌حسابدار کمک می‌کنند امور لازم را با راحتی بیشتر انجام دهند. برای کار با این نرم‌افزارها فرد باید مهارت‌های لازم را داشته باشد؛ از همین جهت توصیه می‌شود که اگر شما بدون مهارت به این برنامه‌ها وارد این حرفه‌ای شده‌اید، زمانی برای یادگیری آن‌ها اختصاص دهید. بنابراین طریقه‌ی کار با نرم افزار حسابداری یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش دقت حسابدار است که شما باید در آن حوزه مهارت لازم را کسب کنید. این مورد علاوه بر آنکه بر دقت انجام امور تاثیر می‌گذارد، روند کار را نیز راحت تر می‌کند.

راهکارهای افزایش دقت حسابدار

7. مهارت ارتباط برقرار کردن با افراد

گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که در آن موقعیت، فرد نمی‌تواند ارتباط مناسبی با افراد برقرار کند و در نتیجه این اتفاق، حس ناخوشایندی پیدا خواهد کرد. این موضوع باعث می‌شود که تمرکز حسابدار به هم بریزد و نتواند دقت کافی را بر انجام فعالیت‌های خود داشته باشد، بنابراین لازم است برای جلوگیری از چنین اتفاقی در رابطه با این مهارت، آمادگی‌های لازم را پیدا کنید.

برای افزایش مهارت در ارتباط برقرار کردن، راه‌های گوناگونی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها تغییراتی را در خود به وجود آورید. برای مثال شما می‌توانید از کتاب، ویدیو و بسیاری از موارد دیگر استفاده کنید. طرح اندیشان پویا، برای شما مواردی را فراهم آورده که می‌توانید با استفاده از آن‌ها مهارت‌های لازم برای افزایش دقت حسابداری را کسب کنید.


8. تسلط داشتن به قوانین مختلف مربوط به ‌حسابداری

اگر شما تصمیم دارید که خود را به عنوان یک حسابدار حرفه‌ای مطرح کنید، توصیه می‌شود که در رابطه با قوانین مربوط به‌حسابداری، اطلاعات کامل را به دست آورید، چرا که داشتن اطلاعات نیز از عوامل موثر در افزایش دقت حسابدار به‌حساب می‌آید. دلیل این امر را می‌توان اینگونه بیان کرد که اگر حسابدار بر تمامی شرایط واقف باشد، دیگر نگرانی در رابطه با موضوعی برای او وجود نخواهد داشت و می‌تواند تمام دقت و تمرکز خود را بر روی مسئله پیش آمده بگذارد.

قیمت سامانه واسط مالیاتی در پویا سافت

9. استفاده از شیوه و روش‌های گوناگون برای تقویت حافظه و افزایش دقت

یکی از عوامل موثر در افزایش دقت حسابدار را می‌توان افزایش قدرت حافظه در نظر گرفت. هر چه حسابدار حافظه‌ی قوی‌تری داشته باشد، می‌تواند امور واگذار شده را با دقت بیشتر انجام دهید. برای تقویت قدرت حافظه راه‌های گوناگونی مانند استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص یا مطالعه کتاب‌های گوناگون وجود دارد.


10. داشتن خلاقیت در انجام امور

در شغل حسابداری شرایط گوناگونی پیش می‌آید که امکان دارد دقت و تمرکز حسابدار را برهم بزند؛ اما اگر یک حسابدار خلاقیت کافی برای انجام وظایفش را داشته باشد، می‌تواند شرایط را به خوبی تحت کنترل خود دربیاورد و زمانی که اوضاع تحت کنترل باشد، حسابدار امکان انجام امور با دقت کافی را نیز خواهد داشت.

مواردی که به آن‌ها اشاره شد، همگی از عوامل موثر در افزایش دقت حسابدار محسوب می‌شوند که شما می‌توانید با مطالعه‌ی آن‌ها و کسب اطلاعات لازم، خود را به یک حسابدار موفق و با دقت تبدیل کنید. این موضوع باعث می‌شود که شما به عنوان یک حسابدار ماهر شناخته شوید و بتوانید حرفه و کار خود را به درستی ادامه دهید.

سوالات متداول

 1. مهمترین عامل افزایش دقت یک حسابدار چیست؟

  مدیریت درست زمان و داشتن خلاقیت

 2. یک حسابدار چرا و چگونه باید برنامه ریزی داشته باشد؟

  نداشتن برنامه عاملی بر سردرگمی محسوب می‌شود و سردرگمی نیز یکی از دلایل کاهش دقت است. بنابراین توصیه می‌شود پیش از انجام فعالیت، برنامه‌ای را برای خود داشته باشید و زمان خود را بر طبق برنامه جلو ببرید

 3. آیا آشنایی با قوانین حسابداری برای یک حسابداری الزامی است؟

  اگر حسابدار بر تمامی شرایط و قوانین حسابدرای واقف باشد، دیگر نگرانی در رابطه با موضوعی برای او وجود نخواهد داشت و می واند دقت و تمرکز بالایی داشته باشد.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو