close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

اموال گردانی چیست و چه بخش هایی دارد ؟

اموال گردانی چیست و چه بخش هایی دارد ؟

اموال گردانی چیست؟

جمع آوری و حفظ دقیق سوابق اموال ثابت یک شرکت، امری پرهزینه و وقت گیر است. یک راهکار یکپارچه مناسب، بستری را فراهم خواهد کرد تا تجهیزات با ارزش شرکت شما به خوبی تحت کنترل قرار گیرند. هدف اموال گردانی در هر سیستم کارآمد افزایش بازدهی، حاصل از کنترل دارایی ها و به حداقل رساندن ضرر های ناشی از فقدان و یا خسارت دیدن تجهیزات است. با استفاده از تجهیزاتی همچون موبایل کامپیوترها و نرم افزارمدیریت ردیابی، شما قادر به سرعت بخشی در رسیدگی به امور و ردیابی اموال خود در زمان واقعی هستید.

این امر شرایطی را فراهم می سازد تا بهره وری بیشتری جهت برنامه ریزی تولید خود داشته باشید. با یک راهکار کامل که شامل فناوری های بارکد /RFID، موبایل کامپیوتر و نرم افزار است، به راحتی می توانید اموال و دارایی های خود را با دقت و به طور موثر و کارآمد مدیریت کنید.

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:


مزایای کلیدی راهکار اموال گردانی

کلیه کسب و کارها دارای مجموعه ای از اموال هستند که نیازمند به حفظ و نگهداری دارد. با یک راهکار مطلوب شما می توانید کنترل بیشتری بر روی دارایی های خود داشته باشید و در نتیجه بازدهی بیشتری از سرمایه گذاری خود به دست آورید. به طور کلی مزایای کلیدی راهکار اموال گردانی به شرح موارد زیر است.

 • بهره وری: جمع آوری سریع تر تمامی داده ها با جزئیات بیشتر
 • دقت : از بین رفتن احتمال خطای انسانی
 • انطباق: گزارش دهی با جزئیات کاملا دقیق
 • پاسخگویی: الزام به رعایت مسئولیت های فردی و پاسخگویی درخصوص اموال شرکت

معرفی نرم افزار: نرم افزار اموال و دارایی های ثابت

اموال گردانی

سیستم ردیابی دارایی ها چیست؟

در برنامه کاری روزانه هر شرکت صدها مورد دارایی مورد استفاده قرار می گیرند. “اموال” به آیتمی گفته می شود، که در کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد. همچون تجهیزات IT ، تجهیزات دفتری و اداری، ابزار های کاری و غیره. یک راهکار مناسب برای شما اموال گردانی یکپارچه است که می تواند به شما در ردیابی دقیق و موثر هر یک از اموال شرکت کمک نماید. به جای اتلاف وقت برای جستجو و جا به جایی دارایی های مفقود شده، شما می توانید به راحتی تمامی اموال با ارزش خود را با استفاده از سیستم ردیابی اموال به صورت منظم ردیابی نمایید.

نخستین گام در تعیین یک سیستم ردیابی دارایی ها، مشخص کردن اهمیت اموال است. “دارایی” ها اشیایی هستند که در هر سازمانی به صورت دائمی مورد استفاده قرار می گیرد. مثل کامپیوترها، ابزار و یا ادوات آموزشی. اگرچه امکان دارد کارکنان اموال شرکت را برای انجام پروژه ها و یا حتی استفاده در منازل به امانت بگیرند اما دست آخر ” اموال” به شرکت تعلق دارد و میبایست به شرکت برگردانده شود.

در راهکار اموال گردانی یک دارایی همیشه به عنوان یک آیتم منحصر به فرد ردیابی خواهد شد. به عنوان مثال اگر شما 10 عدد کامپیوتر یکسان در اختیار داشته باشید، هر مورد توسط تگ RFID و یا برچسب بارکد یکتای الحاق شده به آن، به عنوان یک آیتم مجزا شناسایی شده و شما قادر به مدیریت تک تک آن ها خواهید بود.

به طور کلی در اختیار داشتن اطلاعات دقیق هر آیتم همچون محل قرارگیری، شرایط نگهداری، تاریخ خرید، ارزش، مسئول مربوطه، آخرین تعمیر دیگر اطلاعات مرتبط، دارای بیشترین اهمیت هستند. ردیابی موجودی، معطوف به اجناسی هستند که به فروش می رسند، توزیع شده اند و یا توسط شرکت به مصرف می رسند. این اموال “موقتی” شامل اقلام خرده فروشی و تجهیزات اداری هستند.

در این زمینه ممکن است شما 100 جعبه از محصولات عمده در موجودی داشته باشید، زمانی که یک جعبه را مورد استفاده قرار می دهید، از تعداد محصولات ردیابی شده به طور خودکار یک عدد کسر خواهد شد. در حالت کلی شما می خواهید بدانید زمانی که سفارش دریافت کردید، از هر محصول به چه تعداد در انبار خود دارید.

معرفی نرم افزار: نرم افزار انبار تعدادی

سیستم ردیابی اموال

چند سوال کلیدی که باید پاسخ داده شود

 • چه تعداد “اموال” جهت ردیابی مد نظر است؟
 • “اموال” ردیابی شده از چه نوعی هستند؟
 • “اموال” شما در کجا قرار گرفته اند؟
 • چند موقیت مکانی وجود دارد؟
 • آیا تمامی “اموال” در حال حاضر برچسب خورده اند؟
 • آیا از فناوری بارکد استفاده کرده اید و یا تگ RFID؟
 • آیا نیازمند به روز رسانی اطلاعات خود در زمان واقعی هستید و یا به صورت batch هم مورد قبول است؟
 • چه نوع گزارشی از سیستم در خواست دارید؟
 • چه تعداد کاربر دارید؟

اجزای یک سیستم ردیابی اموال

تمامی سیستم های ردیابی اموال از سه جزء اصلی تشکیل شده اند.

نرم افزار های ردیابی اموال:

نرم افزار ستون اصلی هر سیستم است و مشخص خواهد کرد که چه گزینه ها و چه ویژگی هایی در دسترس هستند.

موبایل کامپیوتر:

تمامی اموال و دارایی ها در سراسر یک شرکت قرار گرفته اند. یک موبایل کامپیوتر این امکان را به شما خواهد داد تا به تمام اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید و تغییرات مورد نظر خود را در هر زمان که بخواهید اعمال نمایید.

چاپگر بارکد/RFID :

کلیه اموال و دارایی ها نیازمند یک شناسه منحصر به فرد بر روی خود هستند تا به درستی ردیابی شوند. بارکد ها ساده ترین و کم هزینه ترین گزینه در دسترس هستند. اما تگ های RFID مزایای بیشتری همچون قرائت وایرلس “اموال” و انجام تمامی مراحل به صورت خودکار را به شما ارائه می دهند.

اموال گردانی دارای های شرکت

جمع بندی

هدف اموال گردانی در هر سیستم کارآمد افزایش بازدهی، حاصل از کنترل دارایی ها و به حداقل رساندن ضرر های ناشی از فقدان و یا خسارت دیدن تجهیزات است. با استفاده از تجهیزاتی همچون موبایل کامپیوترها و نرم افزارمدیریت ردیابی، شما قادر به سرعت بخشی در رسیدگی به امور و ردیابی اموال خود در زمان واقعی هستید. کلیه کسب و کارها دارای مجموعه ای از اموال هستند که نیازمند به حفظ و نگهداری دارد.

با یک راهکار مطلوب شما می توانید کنترل بیشتری بر روی دارایی های خود داشته باشید و در نتیجه بازدهی بیشتری از سرمایه گذاری خود به دست آورید. به جای اتلاف وقت برای جستجو و جا به جایی دارایی های مفقود شده، شما می توانید به راحتی تمامی اموال با ارزش خود را با استفاده از سیستم ردیابی اموال به صورت منظم ردیابی نمایید. یک راهکار مناسب برای شما اموال گردانی یکپارچه است که می تواند به شما در ردیابی دقیق و موثر هر یک از اموال شرکت کمک نماید.

سوالات متداول

افزایش بازدهی، حاصل از کنترل دارایی ها و به حداقل رساندن ضرر های ناشی از فقدان و یا خسارت دیدن تجهیزات است.

 • بهره وری: جمع آوری سریع تر تمامی داده ها با جزئیات بیشتر
 • دقت : از بین رفتن احتمال خطای انسانی
 • انطباق: گزارش دهی با جزئیات کاملا دقیق
 • پاسخگویی: الزام به رعایت مسئولیت های فردی و پاسخگویی درخصوص اموال شرکت

 • نرم افزار های ردیابی اموال
 • موبایل کامپیوتر
 • چاپگر بارکد/RFID


نرم افزار های کاربردی

نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو