close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

جزئیات مبلغ یارانه معیشتی جدید

جزئیات مبلغ یارانه معیشتی جدید

مبلغ یارانه معیشتی

یارانه چیست؟

یارانه مبلغی است که از طرف دولت به خانوادهای مختلف داده می‌شود و این مبلغ با توجه به نوع دهکی که خانواده در آن قرار می‌گیرد متفاوت است. به دلیل افزایش قیمت‌های کالاهای اساسی که از ابتدای امسال به وجود آمد و فشار اقتصادی که به مردم تحمیل شد باعث شد که دولت به فکر پرداخت یارانه جدید بیفتد و برای این کار دوباره یک سری تحقیقات انجام شد تا مردم به دهک‌های مختلف تقسیم شوند.

آنچه در ادامه “یارانه معیشتی” خواهید خواند:

یارانه به چه خانوارهایی تعلق می‌گیرد؟

این دهک بندی به نفع مردم است و باعث می‌شود افرادی که نیاز شدیدی دارند از مبلغ بیشتری برخوردار شوند و بتوانند به ازای ه رنفر تا حداکثر پنج نفر، نفری صدهزار تومان بیشتر دریافت کنند. این مبالغ برای افزایش قیمت چهار کالای اساسی به مردم پرداخت می‌شود و قرار است هیچ کالای دیگری به جز چهار کالای اساسی گران نشود و هرچه دولت بتواند از فشار‌های اقتصادی مردم کم کند.

تعیین دهک خانوارها از یارانه معیشتی

مبلغ پرداختی برای دهک‌ها متفاوت است و دولت امسال به این فکر افتاد که باید مبلغ یارانه معیشتی بیشتر شود و چندین سال است که با افزایش قیمت کالاها مردم دارند همان مبلغ جزیی چهل و پنج هزار و پانصد تومان را برای هر نفر دریافت می‌کنند که اصلا به نفع مردم نیست و باید چاره‌ای اندیشیده شود. از ابتدای سال دولت این تصمیم را گرفت و تا زمانی که آن را عملی کند زمان زیادی طول نکشید و دولت توانست در ماه دوم سال جاری مبلغ یارانه اردیبهشت و خرداد را به حساب سرپرستان واریز کند و برای برخی افراد هر دوماه یکجا پرداخته شد و برخی دیگر با فاصله زمانی این یارانه را دریافت کردند.

یارانه معیشتی جدید

پس از واریز یارانه به حساب مردم پیامی حاوی مطلبی به مردم ارسال شد که این یارانه قابل برداشت نیست و باید تا زمان هدفمندی یارانه صبر کنید و پس از چند روز مبلغ یک ماه اول قابل برداشت شد.
یارانه معیشتی جدید برای سی درصد از مردم جامعه به مبلغ چهارصد تومن و برای چهل درصد به مبلغ سیصد هزار تومن است. ده درصد دیگر هم که جزو خانواده‌های غنی محسوب می‌شوند از گرفتن یارانه محروم هستند. این خانواده‌ها دارای حقوق‌های بالا و گردش مالی خوبی هستند که توسط شماره حساب‌های آن‌ها توسط دولت چک شد و به این نتیجه رسیدند که نباید مبلغی به عنوان یارانه به حساب آن‌ها واریز شود‌.

جزئیات دقیقی درباره مبلغ یارانه جدید در خرداد1401

یارانه معیشتی جدید قرار است هر ماه و در زمان مشخصی به حساب سرپرستان واریز شود و هنوز اطلاع دقیقی درباره تاریخ واریز آن اعلام نشده و مردم منتظرند تکلیف همین مبلغ پرداخت شده به آن‌ها مشخص شود و سپس دولت در هر ماه و به صورت منظم یارانه مردم را در تاریخ مشخصی واریز می‌کند. در این یارانه به دهک‌های اول تا سوم برای هر نفر مبلغ چهارصد هزار تومن درنظر گرفته شده که برای خانواده دو نفری ۸۰۰هزار تومان، برای خانواده سه نفری ۱میلیون و ۲۰۰ هزار تومن و برای خانواده چهار و پنج نفری به ترتیب یک میلیون و ۶۰۰ و دومیلیون پرداخت می‌شود.

دهک‌های سوم تا پنج هم نفری سیصد هزار تومن است که برای خانواده دو نفری ۶۰۰هزار تومن، برای خانواده سه نفری ۹۰۰ هزار تومن، برای خانواده چهارنفری یک میلیون و ۲۰۰هزار تومن و برای خانواده پنج نفری مبلغ یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان درنظر گرفته شده است.

مبلغ پرداختی یارانه معیشتی

افرادی که یارانه خود را از خانواده‌شان جدا نکرده‌اند هم می‌توانند این کار را از طریق سایت رسمی انجام دهند تا مبلغ یارانه مستقیم به حساب خودشان واریز شود.

در سال‌های گذشته دو یارانه معیشتی به عنوان‌های مختلف در تاریخ دهم و بیستم هرماه به حساب سرپرست و یارانه بگیر پرداخت می‌شد اما اکنون همه مبالغ یکجا به حساب آن‌ها واریز می‌شود و مبالغ به همان شکلی است که بالا توضیح دادیم و برای خانواده‌هایی که جمعیت بالای پنج نفر دارند هم همان مبلغ حداکثر در هر دهک پرداخت می‌شود. برخی خانواده‌هایی که بالای پنج نفر جمعیت دارند نسبت به این موضوع معترض هستند اما دولت تا کنون هیچ پاسخی درباره این موضوع نداده است.

چگونگی تعیین دهک از سوی دولت

دولت بررسی و تحقیقات زیادی برای تعیین دهک انجام داده و با توجه به حقوق دریافتی یارانه بگیر مردم را از دهک اول تا پنجم تقسیم کرده است. هرچه حقوق کمتری داشته باشند در دهک اول تا سوم قرار می‌گیرند و مبلغ ۴۰۰هزار تومن برای هر نفر پرداخت می‌شود و حقوق‌های بالاتر در دهک‌های دیگر مبلغ ۳۰۰هزار تومان را دریافت می‌کنند.

البته جزئیات دیگری هم برای تعیین دهک بندی دخیل بوده اما بیشتر از روی گردش حساب و حقوق مردم نسبت به پرداخت یارانه معیشتی اقدام شده است. یارانه بگیران بیشتر مردم عادی و معمولی هستند که به دلیل گرانی ها متحمل بار زیادی شده‌اند.دهک بندی زمان بسیار طولانی نیاز داشت و دولت با بررسی‌های دقیق به این نتیجه رسیده اما همیشه اتفاقاتی می‌افتد که اشتباهاتی پیش بیاید و برخی افراد که می‌بایست جزو یارانه بگیران باشند از این لیست حذف شده‌اند و دولت برای آن‌ها هم یک سایت را درنظر گرفته شده تا بتوانند اعتراض کنند.

معرفی نرم افزار: نرم افزار واسط مالیاتی

نحوه اعتراض مردم به پرداخت یارانه

افرادی که یارانه معیشتی به حسابشان واریز نشده می‌توانند به سایت هدفمندی یارانه مراجعه کنند و در این سایت اعتراض خود را انجام دهند و صبور باشند تا دولت بررسی‌های لازم را انجام دهد و اگر این فرد نیازمند یارانه باشد در لیست یارانه بگیران قرار می‌گیرد.
افرادی که به دهک خود اعتراض دارند و مبلغ یارانه‌ای که به حسابشان واریز شده از نظرشان اشتباه است هم می‌توانند به سایت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند و نسبت به این امر اعتراض خود را انجام دهند. این اعتراض‌ها پس از زمان مشخصی به طور جامع بررسی می‌شوند و در زمانی مشخص به مردم اعلام می‌شوند.

برداشت یارانه معیشتی

یارانه‌های پرداختی توسط دولت

در سال جاری دو یارانه معیشتی به حساب خانواده‌ها واریز شده که یکی از آن ها قابل برداشت است و دیگری هنوز قابل برداشت نیست و به صورت بلوکه در حساب مردم مانده است. برای افرادی که از وام یک میلیونی دولت استفاده کرده‌اند هم این یارانه با کسر قسط وام واریز می‌شود تا زمانی که اقساط آن یارانه تمام شود.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو