close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

معرفی هزینه‌های موجود در یک سازمان

معرفی هزینه‌های موجود در یک سازمان

هزینه های موجود در یک سازمان

در سازمان‌ها معمولا یک سری هزینه‌های سرمایه وجود دارد که باید این هزینه‌ها به خوبی مدیریت شوند؛ در صورتی که این هزینه‌ها مدیریت نشوند ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای آن سازمان شوند.هر سازمان برای کسب و کار خود و در مراحل کسب درآمد و در طی روند کار خود با یک مجموعه‌ای از هزینه‌ها روبرو ‌می‌شود که هزینه‌های موجود در یک سازمان، به چهار گروه اصلی تقسیم ‌می‌شوند که این هزینه‌ها شامل:

هزینه‌های شکست درونی جزء هزینه‌های موجود در یک سازمان

هزینه‌های شکست درونی؛ این هزینه‌ها در مراحل مختلف قبل از تحویل محصول و کالا به مشتری به وجود می‌آیند و سازمان باید توسط روش‌هایی مانند بازرسی و آزمایش توسط افراد متخصص خود این عیب‌ها را پیدا و آن‌ها را برطرف و حذف کند که این هزینه‌های درونی شامل:

هزینه‌های دور ریز و یا اسقاطی

این هزینه‌ها شامل مواردی ‌می‌شوند که اقلام و محصولات به دلیل مشخصه‌های مهندسی و عدم انطباق قابلیت ارائه به مشتریان را ندارند و یا به طور کلی قابل استفاده نیستند و آن‌ها را با عنوان اسقاط و یا دور ریز ‌می‌دانند مانند برخی از ورق‌ها که تغییر شکل داده‌اند در اثر بالا بودن کوره‌ها.

محاسبه هزینه‌های موجود در یک سازمان

هزینه‌های تحلیل شکست

این هزینه‌ها به تحلیل کارشناسی مربوط ‌می‌شود و تما‌می ‌هزینه‌هایی که برای گروه‌های مشاوران مهندسان و جلسات مختلف با حضور کارشناسان و مدیران برای برطرف کردن مشکل و علت به وجود آمدن ضایعات تشکیل ‌می‌شوند جزء هزینه‌های موجود در یک سازمان هستند.هزینه‌هایی که در اثر نگهداری نامناسب مواد اولیه به وجود ‌می‌آید مثلا فاسد شدن لاستیک در زیر نور آفتاب، زنگ‌زدگی فولاد در مقابل ریزش باران و رطوبت، از بین رفتن محصولات کشاورزی در کارخانه‌های غذایی، افت کیفی روغن‌ها به دلیل نفوذ آب و یا تمام شدن تاریخ مصرف.

هزینه‌های آزمایش دوباره اقلام اصلاح شده

اگر محصولی دچار مشکل شود و دوباره آن را تعمیر و اصلاح کنند و یا کاری بر روی آن انجام شود باید بر روی آن بازرسی و آزمایش‌هایی انجام شود که هزینه‌های آزمایش زیاد است و این آزمایش مانند: رنگ بدنه خودرو بعد از پولیش و تست دوباره ‌می‌باشد.

هزینه‌های شکست برونی و یا بیرون از سازمان

این هزینه‌ها شامل هزینه‌هایی است که بعد از تحویل دادن محصول به مشتری و بعد از به کارگیری کالا مشخص ‌می‌شود که این هزینه‌ها عبارتند از:

هزینه‌های ضمانت

هزینه ضمانت شامل هزینه‌هایی مانند گارانتی، تعمیر، تعویض و یا جایگزینی محصولات و یا حمل ونقل دوباره آن‌ها ‌می‌باشد که باید محصول را تعمیر و یا تعویض نمایید و دوباره به دست مشتری برسانید که این خود دارای یک سری هزینه‌ها ‌می‌باشد.

هزینه‌های اصلاح محصولات در دست مشتری

هزینه اصلاح محصولات در دست مشتری اینگونه است که فرد محصولی را که به مشتری داده است پس بگیرید و آن را تعمیر نمایید که این باعث به وجود آمدن هزینه‌های جایگزینی قطعات و نیروی انسانی ‌می‌شود همچنین هزینه ارزیابی محصول را هم باید در نظر بگیرید.

هزینه طرح‌ریزی و پیگیری کیفیت و پشتیبانی

این هزینه‌ها برای جلوگیری از بروز خرابی‌ها و ایرادات در محصولات انجام ‌می‌شود؛ این هزینه‌ها از ایجاد خرابی و ایراد در محصول در مراحل مختلف از ورود تا تحویل نهایی را شامل ‌می‌شود که این هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه‌های آموزش و طرح ریزی و طراحی و کنترل فرآیند ‌می‌باشد.

هزینه طرح‌ریزی و پیگیری کیفیت و پشتیبانی

هزینه‌های کیفیت

شما برای اینکه متوجه شوید که محصولات نهایی دارای کیفیت هستند و یا خیر باید یک سری آزمایش‌ها را انجام دهید و آن‌ها را تست نمایید تا متوجه شوید که محصولات دارای کیفیت هستند و یا خیر.

برخی دیگر ازهزینه‌های یک سازمان

برخی دیگر از هزینه‌های موجود در یک سازمان، پرداخت حقوق و دستمزد پرسنلی است که در این مجموعه مشغول به کار هستند همچنین برای خرید محصولات و کالاهایی که در این سازمان وجود دارد باید یک سری هزینه‌ها را پرداخت کرد پس این موارد هم جزو هزینه‌های یک سازمان محسوب ‌می‌شوند.
پرداخت هزینه‌هایی مانند هزینه مواد اولیه و مواد نیمه آماده و هزینه متغیر و…. جزوی از هزینه‌های موجود در یک سازمان محسوب ‌می‌شوند.

جمع بندی

در متن بالا سعی کردیم شما را با برخی از هزینه‌های موجود در یک سازمان آشنا نماییم؛ این هزینه‌ها را ‌می‌توانید با مدیریت درست به حداقل برسانید که برای این کار نیاز به تجربه و مهارت بسیار و یک نرم افزار حسابداری کاربردی می باشد، نرم افزارهای حسابداری پویا دارای قابلیت های منحصر به فردی می باشد.

نرم افزار های کاربردی


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو