close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
 • فروش
 • ٨٨٧٣٦٥٠٥-٠٢١
 • ٨٨٧٣٦٥٠٦-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.
ویژگی‌های بهترین نرم‌افزارهای جذب نیرو

ویژگی‌های بهترین نرم‌افزارهای جذب نیرو

نرم افزار جذب نیرو

فرآیند استخدام و جذب نیرو همواره یکی از دغدغه‌های مهم تمامی سازمان‌ها و شرکت‌ها است. ابعاد سازمان و گستره فعالیت آن‌ تاثیری در شدت و حدت این دغدغه ندارد. چرا که هر مدیری ترجیح می‌دهد نیرویی مجرب، مفید، متعهد و مسلط به کاری که مدنظر دارد را به استخدام سازمان خود درآورد. البته بدون شک با بزرگ‌تر شدن گستره و حوزه فعالیت یک بنگاه این دغدغه نیز بزرگ‌تر و جدی‌تر خواهد شد.

به این ترتیب یکی از مهم‌ترین نرم افزار مدیریت منابع انسانی به این فرایند اختصاص داده می‌شود. برهمین اساس مدیریت صحیح و اصولی روند جذب و استخدام نیز اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. اکنون قصد داریم درمورد روش‌های مکانیزه و جدید این فرآیند یعنی استفاده از نرم‌افزار جذب نیرو که جایگزین روش‌های قدیمی شده‌، بیشتر صحبت کرده و بهترین ویژگی‌های این مکانیزم را بررسی نماییم.


نرم‌افزار جذب نیرو چیست؟

مراحل جذب و استخدام نیرو در گذشته معمولا با اعلام فراخوان، انتشار اعلان‌های مخصوص در جامعه آغاز می‌شد. داوطلبان باید این اعلان‌ها را که معمولا شامل یک فرم استخدام هم بود پر کرده و به سازمان متقاضی نیرو پست می‌کردند. سپس بررسی در بین فرم‌های دریافتی آغاز و در ادامه آزمون‌هایی از منتخبین گرفته می‌شد. پس از اعلام قبولی‌ها روند استخدام آغاز می‌گشت.

نرم‌افزار جذب نیرو

این مراحل چنان سخت و پیچیده و زمان‌بر بود که مدیریت جذب و استخدام نیرو را به کاری چالش‌براگیز و طاقت‌فرسا تبدیل می‌کرد. زمان‌بر بودن این مراحل نیز معضلی دیگر بود. اما امروزه نرم‌افزارهای جذب و استخدام این مراحل را مکانیزمه کرده و نظم و سرعت بخشیده‌اند. این سیستم‌ها تمامی مراحل استخدام و جذب نیرو از اعلام نیاز به نیروی جدید از سوی یک واحد، بررسی منابع اطلاعاتی موجود برای انتخاب واجدین شرایط مانند دریافت و بررسی رزومه‌ها تا احراز صلاحیت شغلی متقاضیان را پوشش می‌‌دهند.

معرفی نرم افزار: نرم افزار کارگزینی


مزایای استفاده از سیستم جذب و استخدام نیرو چیست؟

مزایای استفاده از سیستم‌های جذب و استخدام نیرو تقریبا شامل رفع تمامی دردسرهای این فرآیند در گذشته می‌شود. به این ترتیب که به واسطه استفاده از چنین سیستم‌هایی می‌توان به موارد زیر دست یافت

 • کاهش هزینه‌ها
 • سرعت بخشیدن به فرآیند جذب و استخدام که شامل کاهش زمان فرایند پذیره نویسی و غربالگری نیز می‌شود.
 • بهبود شرایط ثبت تقاضا و شرایط برای متقاضیان شغلی
 • بهبود شرایط ارتباطی بین مدیران مربوطه و نیروها
 • به‌کارگیری نیروهای متخصص در هر زمینه به شرایط ساده‌تر

باید درنظر گرفت با کمک این سیستم می‌توان در تمامی ادارات و حوزه‌های کاری یک سازمان به صورت هم‌زمان فرایند استخدام را پیش برد.

معرفی نرم افزار : نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی


اصلی‌ترین ویژگی‌های نرم‌افزار جذب نیرو چیست؟

طی سال‌های گذشته، به دلیل وجود مزایای بسیار در استفاده از سیستم‌های جذب و استخدام نیرو، مدیران سازمان‌ها و مسئولین استخدامی شرکت‌ها استقبال خوبی از آن‌ها داشته‌اند. لذا تنوع بسیاری در این سیستم‌ها دیده می‌شود. اما پیش از انتخاب باید بدانیم که یک سیستم جذب نیرو باید چه مشخصاتی داشته باشد. تعدادی از اصلی‌ترین این مشخصات یه شرح زیر است:

 • قابلیت مدیریت انواع فرآیند استخدامی به صورت مکانیزه
 • امکان تعریف ردیف‌های شغلی جدید در آن
 • تعریف دوره‌های مختلف استخدامی متناسب با نیاز سازمان یا شرکت
 • قابلیت تعریف سوالات آزمون‌های مختلف استخدامی و تهیه بانک سوالات
 • قابلیت ارزیابی جامع در ارتباط با نیازهای استخدامی سازمان

موارد ذکر شده را می‌توان ویژگی‌های شاخص یک نرم‌افزار جذب نیروی خوب و مناسب دانست. البته برخی از این ویژگی‌ها ممکن است اهمیت بیشتری داشته باشند. برای مثال امکان تعریف ردیف‌های شغلی در این سیستم‌ها از مهم‌ترین قابلیت‌ها است.


قابلیت‌های سیستم جذب و استخدام نیرو چیست؟

یک سیستم مکانیزه جذب نیرو به‌غیر از ویژگی‌های مطرح شده باید برخی امکانات ثابت را نیز در اختیار کاربرانش قرار دهد. درواقع می‌توان گفت گروهی از امکانات هستند که نبود هریک از آن‌ها می‌تواند سیستم جذب نیرو را به یک نرم‌اغزار ناقص و ناکارآمد تبدیل کند. این امکانات عبارتند از:

 • امکان دریافت خودکار رزومه‌های کاری و اطلاعات متقاضیان از پرتال‌های مربوطه
 • اختصاص کد رهگیری به متقاضیان جهت ساده‌تر کردن پیگیری‌های آتی برای متقاضیان و مدیران سازمان
 • قابلیت برگزاری آزمون مکانیزه و ثبت امتیازهای دریافتی متقاضیان به صورت خودکار
 • نگهداری اطلاعات متقاضیان و نتایج هریک از مراحل طی شده در یک بانک اطلاعاتی جامع
 • انجام مکانیزه مراحل استخدام پس از پذیرش متقاضی و ثبت اطلاعات استخدامی‌ها در نرم‌افزار پرسنلی سازمان

ضمن اینکه یک نرم‌افزار جذب نیروی استاندارد قابلیت شخصی‌سازی و ایجاد تغییرات لازم در فرآیند جذب و مراحل استخدام را برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف دارد. به‌این ترتیب هر سازمان می‌توان این نرم‌افزار را براساس نیاز‌های خود تنظیم کرده و به‌کارگیرد.

سیستم جذب و استخدام نیرو

ویژگی‌های شاخص بهترین نرم‌افزار جذب نیرو چیست؟

اما در ادامه بررسی بهترین سیستم جذب نیرو باید به برخی از ویژگی‌های شاخص این نرم‌افزارها اشاره کرد تا بدانیم دقیقا کدام امکانات، قابلیت‌ها و مشخصات هستند که یک سیستم جذب نیرو را بهترین در حوزه خود می‌کنند. این ویژگی‌ها و شاخص‌ها شامل موارد زیر خواهند شد:

 • امکان ساخت پرتال‌های شغلی به سادگی و بدون نیاز به کد نویسی. این ویژگی به سازمان یا شرکت امکان این را می‌دهد که برای خود به‌نوعی یک سایت اختصاصی استخدامی داشته باشد.
 • ارائه گزارش‌های مختلف و ضروری از فرآیند و مراحل مختلف کار جذب و استخدام. این گزارش‌ها شامل لیست کامل رزومه‌های ثبت شده در ردیف‌های مختلف و شاخه‌های متنوع شغلی در دوره‌های متعدد استخدامی می‌شود. به نوعی که یک گزارش کامل از رزومه‌های ثبت شده (پذیرفته شده و مردود شده) در هر دوره استخدامی تهیه می‌شود. در این گزارش باید ردیف‌ها و گروه‌های مختلف تخصصی تفکیک شوند.
 • تهیه گزارش از اطلاعات نیروهای جذب و استخدام شده که شامل اطلاعات شخصی، رزومه کاری آن‌ها و دوره استخدامی‌شان می‌شود و گزارشی مجزا از لیست تهیه شده از رزومه‌ها خواهد بود.
 • امکان تغییر مسیر جذب و استخدام نیرو و تعریف این مسیر برای هر تخصص و ردیف شغلی به صورت مجزا. به این معنی که سازمان بتواند در سیستم مسیر استخدامی خود را تعریف کند و درصورت لزوم بتواند برای هر فرصت شغلی مسیر جذب و پذیرش اختصاصی تعیین کند.
 • قابلیت بررسی دقیق و تخصصی تمامی اطلاعات متقاضیان در کنار رزومه و امتیازدهی به تک‌تک ویژگی‌های فردی و تخصصی آن‌ها. این ویژگی البته نیاز به امکان تعریف شرایط و مشخصات مورد نظر مدیران استخدامی سازمان برای هر ردیف و فرصت شغلی، همچنین مشخص کردن اولویت‌ها در این بین دارد تا سیستم براساس این اولویت‌ها و شرایط مطرح شده فرآیند امتیازدهی را انجام دهد.

درنهایت باید اضافه کرد که شرایط ذکر شده باید در فضایی با کاربرای آسان و ساده فراهم شود. به‌طوری که استفاده از آن نیاز به سواد و تخصص ویژه و اختصاصی نرم‌افزاری نداشته باشد.


کلام آخر

درنهایت باید گفت، بهترین سیستم جذب نیرو در درجه اول باید قادر به انجام تمامی مراحل جذب و استخدام نیرو به صورت مکانیزه و خودکار باشد. در درجه دوم قابلیت شخصی‌سازی و گسترش داشته باشد. ویژگی مهم دیگر تهیه بانک اطلاعاتی جامع و ارائه گزارش‌های مورد نیاز مدیران استخدامی در زمان‌های لازم است.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.
نرم افزار خزانه داری امکان مدیریت کلیه فرایندهای مرتبط با وجوه نقد سازمان را فراهم می سازد. تهیه گزارش های گردش وجوه نقد در بازه های زمانی مختلف تصمیم گیری های مدیریتی را ساده تر می سازد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس
تماس
دمو
دمو