close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

ویژگی‌های بهترین نرم افزار جذب نیرو

ویژگی‌های بهترین نرم افزار جذب نیرو

نرم افزار جذب نیرو

فرایند استخدام و جذب نیرو همواره یکی از دغدغه‌های مهم تمامی سازمان‌ها و شرکت‌ها است. برای جذب نیرو و استخدام کارجویان مورد نیاز، هر شرکتی معمولا شیوه های گوناگونی وجود دارد. ابعاد سازمان و گستره فعالیت آن‌ تاثیری در شدت وحدت این دغدغه ندارد. چرا که هر مدیری ترجیح می‌دهد نیرویی مجرب، مفید، متعهد و مسلط به کاری که مدنظر دارد را به استخدام سازمان خود درآورد. البته بدون شک با بزرگ‌تر شدن گستره و حوزه فعالیت یک بنگاه این دغدغه نیز بزرگ‌تر و جدی‌تر خواهد شد.

به این ترتیب یکی از مهم‌ترین نرم افزار مدیریت منابع انسانی به این فرایند اختصاص داده می‌شود. برهمین اساس مدیریت صحیح و اصولی روند جذب و استخدام نیز اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. اکنون قصد داریم درمورد روش‌های مکانیزه و جدید این فرایند یعنی استفاده از نرم افزار جذب نیرو که جایگزین روش‌های قدیمی شده‌، بیشتر صحبت کرده و بهترین ویژگی‌های این مکانیزم را بررسی نماییم.


نرم افزار جذب نیرو چیست؟

مراحل جذب و استخدام نیرو در گذشته معمولا با اعلام فراخوان، انتشار اعلان‌های مخصوص در جامعه آغاز می‌شد. داوطلبان باید این اعلان‌ها را که معمولا شامل یک فرم استخدام هم بود پر کرده و به سازمان متقاضی نیرو پست می‌کردند. سپس بررسی در بین فرم‌های دریافتی آغاز و در ادامه آزمون‌هایی از منتخبین گرفته می‌شد. پس از اعلام قبولی‌ها روند استخدام آغاز می‌گشت.

نرم‌افزار جذب نیرو

این مراحل چنان سخت و پیچیده و زمان‌بر بود که مدیریت جذب و استخدام نیرو را به کاری چالش‌براگیز و طاقت‌فرسا تبدیل می‌کرد. زمان‌بر بودن این مراحل نیز معضلی دیگر بود. اما امروزه نرم افزارهای جذب و استخدام نیرو این مراحل را مکانیزمه کرده و نظم و سرعت بخشیده‌اند. این سیستم‌ها تمامی مراحل استخدام و جذب نیرو از اعلام نیاز به نیروی جدید از سوی یک واحد، بررسی منابع اطلاعاتی موجود برای انتخاب واجدین شرایط مانند دریافت و بررسی رزومه‌ها تا احراز صلاحیت شغلی متقاضیان را پوشش می‌‌دهند.

سیستم جامع جذب نیرو منطبق بر نیاز سازمان‌ها و شرکت ها طراحی شده و با تکیه به دانش‌های روز در حوزه منابع انسانی، برنامه‌ریزی جامعی در جهت جذب نیرو، تأمین و نگاهداشت نیروی انسانی مورد توجه قرار داده تا بتواند برای دستیابی به بهره‌وری در کسب و کارها قدم بردارد.


مزایای استفاده از سیستم جذب و استخدام نیرو

مزایای استفاده از نرم افزار جذب نیرو و استخدام کارجو تقریبا شامل رفع تمامی دردسرهای این فرایند در گذشته می‌شود. به این ترتیب که به واسطه استفاده از چنین سیستم‌هایی می‌توان به موارد زیر دست یافت

 • کاهش هزینه‌ها
 • سرعت بخشیدن به فرایند جذب و استخدام که شامل کاهش زمان فرایند پذیره نویسی و غربالگری نیز می‌شود.
 • بهبود شرایط ثبت تقاضا و شرایط برای متقاضیان شغلی
 • بهبود شرایط ارتباطی بین مدیران مربوطه و نیروها
 • به‌کارگیری نیروهای متخصص در هر زمینه به شرایط ساده‌تر

باید درنظر گرفت با کمک این سیستم می‌توان در تمامی ادارات و حوزه‌های کاری یک سازمان به صورت هم‌زمان فرایند استخدام را پیش برد.

معرفی نرم افزار : نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی


اصلی‌ترین ویژگی‌های نرم افزار جذب نیرو

طی سال‌های گذشته، به دلیل وجود مزایای بسیار در استفاده از سیستم‌های جذب و استخدام نیرو، مدیران سازمان‌ها و مسئولین استخدامی شرکت‌ها استقبال خوبی از آن‌ها داشته‌اند. لذا تنوع بسیاری در این سیستم‌ها دیده می‌شود. اما پیش از انتخاب باید بدانیم که یک سیستم جذب نیرو باید چه مشخصاتی داشته باشد. تعدادی از اصلی‌ترین این مشخصات یه شرح زیر است:

 • قابلیت مدیریت انواع فرایند استخدامی به صورت مکانیزه
 • امکان تعریف ردیف‌های شغلی جدید در آن
 • تعریف دوره‌های مختلف استخدامی متناسب با نیاز سازمان یا شرکت
 • قابلیت تعریف سوالات آزمون‌های مختلف استخدامی و تهیه بانک سوالات
 • قابلیت ارزیابی جامع در ارتباط با نیازهای استخدامی سازمان

موارد ذکر شده را می‌توان ویژگی‌های شاخص یک نرم افزار جذب نیروی خوب و مناسب دانست. البته برخی از این ویژگی‌ها ممکن است اهمیت بیشتری داشته باشند. برای مثال امکان تعریف ردیف‌های شغلی در این سیستم‌ها از مهم‌ترین قابلیت‌ها است.

امکان ارسال انواع صورتحساب الکترونیکی با نرم افزار واسط سامانه مودیان

قابلیت‌های نرم افزار جذب نیرو و استخدام کارجو

یک نرم افزار جذب نیرو به‌غیر از ویژگی‌های مطرح شده باید برخی امکانات ثابت را نیز در اختیار کاربرانش قرار دهد. در واقع می‌توان گفت گروهی از امکانات هستند که نبود هریک از آن‌ها می‌تواند سیستم جذب نیرو را به یک نرم‌افزار ناقص و ناکارآمد تبدیل کند. این امکانات عبارتند از:

 • امکان دریافت خودکار رزومه‌های کاری و اطلاعات متقاضیان از پرتال‌های مربوطه
 • اختصاص کد رهگیری به متقاضیان جهت ساده‌تر کردن پیگیری‌های آتی برای متقاضیان و مدیران سازمان
 • قابلیت برگزاری آزمون مکانیزه و ثبت امتیازهای دریافتی متقاضیان به صورت خودکار
 • نگهداری اطلاعات متقاضیان و نتایج هریک از مراحل طی شده در یک بانک اطلاعاتی جامع
 • انجام مکانیزه مراحل استخدام پس از پذیرش متقاضی و ثبت اطلاعات استخدامی‌ها در نرم افزار پرسنلی سازمان

ضمن اینکه یک نرم افزار جذب نیروی استاندارد قابلیت شخصی‌سازی و ایجاد تغییرات لازم در فرایند جذب و مراحل استخدام را برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف دارد. به‌این ترتیب هر سازمان می‌توان این نرم افزار را براساس نیاز‌های خود تنظیم کرده و به‌کارگیرد.

سیستم جذب و استخدام نیرو

ویژگی‌های شاخص بهترین نرم افزار جذب نیرو

اما در ادامه بررسی بهترین نرم افزار جذب نیرو باید به برخی از ویژگی‌های شاخص این نرم افزارها اشاره کرد تا بدانیم دقیقا کدام امکانات، قابلیت‌ها و مشخصات هستند که یک سیستم جذب نیرو را بهترین در حوزه خود می‌کنند. این ویژگی‌ها و شاخص‌ها شامل موارد زیر خواهند شد:

 • امکان ساخت پرتال‌های شغلی به سادگی و بدون نیاز به کد نویسی. این ویژگی به سازمان یا شرکت امکان این را می‌دهد که برای خود به‌نوعی یک سایت اختصاصی استخدامی داشته باشد.
 • ارائه گزارش‌های مختلف و ضروری از فرایند و مراحل مختلف کار جذب و استخدام. این گزارش‌ها شامل لیست کامل رزومه‌های ثبت شده در ردیف‌های مختلف و شاخه‌های متنوع شغلی در دوره‌های متعدد استخدامی می‌شود. به نوعی که یک گزارش کامل از رزومه‌های ثبت شده (پذیرفته شده و مردود شده) در هر دوره استخدامی تهیه می‌شود. در این گزارش باید ردیف‌ها و گروه‌های مختلف تخصصی تفکیک شوند.
 • تهیه گزارش از اطلاعات نیروهای جذب و استخدام شده که شامل اطلاعات شخصی، رزومه کاری آن‌ها و دوره استخدامی‌شان می‌شود و گزارشی مجزا از لیست تهیه شده از رزومه‌ها خواهد بود.
 • امکان تغییر مسیر جذب و استخدام نیرو و تعریف این مسیر برای هر تخصص و ردیف شغلی به صورت مجزا. به این معنی که سازمان بتواند در سیستم مسیر استخدامی خود را تعریف کند و درصورت لزوم بتواند برای هر فرصت شغلی مسیر جذب و پذیرش اختصاصی تعیین کند.
 • قابلیت بررسی دقیق و تخصصی تمامی اطلاعات متقاضیان در کنار رزومه و امتیازدهی به تک‌تک ویژگی‌های فردی و تخصصی آن‌ها. این ویژگی البته نیاز به امکان تعریف شرایط و مشخصات مورد نظر مدیران استخدامی سازمان برای هر ردیف و فرصت شغلی، همچنین مشخص کردن اولویت‌ها در این بین دارد تا سیستم براساس این اولویت‌ها و شرایط مطرح شده فرایند امتیازدهی را انجام دهد.

در نهایت باید اضافه کرد که شرایط ذکر شده باید در فضایی با کاربرای آسان و ساده فراهم شود. به‌طوری که استفاده از آن نیاز به سواد و تخصص ویژه و اختصاصی نرم افزاری نداشته باشد.

جهت خرید نرم افزار واسط سامانه مودیان با کارشناسان طرح اندیشان پویا تماس بگیرید.

معرفی چندین نرم افزار مطرح در زمینه مدیریت نیروی انسانی و استخدام

نرم افزار Manatal

این نرم افزار با کمک گرفتن از تکنولوژی هوش مصنوعی و ابزار مدیریت پروژه با جستجوی کار و شکل‌گیری همکاری برای کارجویان منابعی را با استناد به یک راه حل ATS فراهم می‌کند. یک کارجو به کمک این نرم افزار می‌تواند به هزاران کانال شغلی وصل شود. این نرم افزار به راحتی قادر است ابزارهایی مانند کروم را برای وارد کردن پروفایل شغلی رسانه‌های اجتماعی مانند لینکدین به پلتفرم‌هایی مانند فیس بوک، واتساپ، لاین و … ارائه دهد.

Manatal یک دوره 14 روزه آزمایشی رایگان را به کاربران ارائه می‌دهد و بعد از آن می‌تواند حدود 15 دلار برای کاربر بطور ماهانه هزینه‌بر باشد. در این نرم افزار یک سیستم نظارتی وجود دارد که آیتم‌های تکراری را شناسایی می‌کند و در صورتی که برنامه‌های کاربردی مشابهی را از منابع مختلف دریافت نماید آنها را با هم ادغام می‌کند.

از معایب نرم افزار مورد بحث این است که تنها کسانی می‌توانند بهAPI و Zapier دسترسی داشته باشند که نسخه سفارشی را داشته باشند و این برای آن دسته از افرادی که از نظر مالی توان پرداخت را ندارند محدودیت ایجاد می‌کند.

نرم افزار Pinpoint

این نرم افزار در واقع برای مدیران و کسانی که به دنبال استعدادها و افراد مناسب برای جایگاه شغلی مدنظرشان هستند طراحی شده است. این نرم افزار یک سیستم ردیابی متقاضیان است و بجای آژانس‌های استخدامی استعدادها را پیدا می‌کند. مدیران منابع انسانی و استخدامی هر سازمان می‌توانند به راحتی با راه اندازی این نرم افزار که از ویژگی‌های اصلی ATS و CRM مثل گردش کار نامحدود قابل تنظیم، زمان بندی نمودن مصاحبه‌ها و حضور کارکنان، اتوماسیون، ارسال چند پست در هیات شغلی و تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی است بهره ببرند.

این نرم افزار با احراز هویت دو عاملی و ابزارهایی که به مدیریت انطباق با مقررات محلی مانند GDPR/CCPA کمک می‌کند، امنیت داده‌ها را تامین می‌نماید. Pinpoint با صدها پلتفرم دیگر و zapier بصورت یکپارچه ارتباط برقرار می‌کند که امکان ادغام با بیش از سه هزار ابزار دیگر به واسطه آن فراهم می‌شود. این نرم افزار مانند هر نرم افزار دیگری معایبی دارد مثل اینکه برخی ویژگی‌ها تنها برای سازمان‌های بزرگ قابل دسترسی است، فاقد ویژگی HRIS و حقوق و دستمزد است و همچنین به دلیل نداشتن ویژگی مدیریت کلاینت برای خیلی از آژانس‌های استخدامی مناسب نمی‌باشد. هزینه اشتراک Pinpoint حدود 500 دلار در ماه است و در ابتدا یک نسخه دموی 14 روزه رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

معرفی نرم افزار: نرم افزار کارگزینی

نرم افزارهای دیگری که در این زمینه مطرح هستند Zoho Recruit است که بهترین نرم افزار برای جذب و استخدام نیروهای کارمندی می‌باشد و حدود 60 میلیون کاربر مانند شرکت آمازون، فیسبوک، نتفلیکس و… در دنیا دارد. Mondey.com نیز نرم افزاری است که یک گزینه عالی و بی نقص برای جذب و استخدام جهت مقیاس پذیری و سفارشی‌سازی می‌باشد و هر کاربر با پرداخت 11 دلار در ماه می‌تواند از این نرم افزار استفاده نماید. نرم افزار Tracke در زمینه استخدام و مشاوره در شرکت‌های استخدامی بسیار عالی عمل می‌کند که با ترکیبی از ATS و CRM به کار خود می‌پردازد و هزینه‌ای حدود 80 دلار برای کاربر بصورت ماهانه دارد.

نرم افزار جذب نیرو

کلام آخر

سیستم یکپارچه و نرم افزار مدیریت استخدام و فرآیند جذب کارجو این امکان را به شما می‌دهد تا کارجویان را به راحتی مدیریت و ردیابی کنید و داده‌ها را بصورت سازمان یافته نگه‌دارید. استفاده از نرم افزار مدیریت استخدام دارای مزایای زیادی از جمله تسریع و تسهیل فرآیند استخدام، بالا رفتن میزان دقت در زمان استخدام افراد و تصمیم گیری راحت تر کار فرما می باشد.

در نهایت باید گفت، بهترین سیستم جذب نیرو در درجه اول باید قادر به انجام تمامی مراحل جذب و استخدام نیرو به صورت مکانیزه و خودکار باشد. در درجه دوم قابلیت شخصی‌سازی و گسترش داشته باشد. ویژگی مهم دیگر تهیه بانک اطلاعاتی جامع و ارائه گزارش‌های مورد نیاز مدیران استخدامی در زمان‌های لازم است.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.
نرم افزار خزانه داری امکان مدیریت کلیه فرایندهای مرتبط با وجوه نقد سازمان را فراهم می سازد. تهیه گزارش های گردش وجوه نقد در بازه های زمانی مختلف تصمیم گیری های مدیریتی را ساده تر می سازد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو