close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
 • فروش
 • ٨٨٧٣٦٥٠٥-٠٢١
 • ٨٨٧٣٦٥٠٦-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.
آشنایی کامل با تعیین عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی

آشنایی کامل با تعیین عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی

سیستم کارگزینی

آیا از سیستم کارگزینی و عوامل امتیازی محاسبه شده در سیستم کارگزینی آگاهی دارید؟ آیا با نظام‌های پرداخت حقوق آشنا هستید؟ می‌دانید حقوق و دستمزد در حکم کارگزینی شما چگونه و بر اساس چه فرمولی محاسبه شده است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با تعیین عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی آشنا شوید

آنچه در ادامه ی این مقاله خواهید خواند:

کارگزینی چیست؟

منابع انسانی مجموعه افرادی هستند که در یک بنگاه اقتصادی مشغول به کار هستند و مدیریت منابع انسانی، همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه شرکت‌ها و سازمان‌ها است. مدیریت منابع انسانی شامل فعالیت‌هایی مثل جذب و استخدام کارمندان شرکت، آموزش و حقوق و دستمزد آن‌ها است. کارگزینی به معنی استخدام افراد، به کار گماردن آن‌ها، تعیین میزان دستمزد و ارتقا شغلی آن‌ها است و مدیریت اطلاعات مرتبط با کارمندان شامل جمع‌اوری، نگهداشت و به‌روز رسانی این اطلاعات که تحت عنوان پرونده پرسنلی شناخته می‌شود، از وظایف اصلی کارگزینی در هر سازمان و شرکتی است. در واقع کارگزینی زیرمجموعه مدیریت منابع انسانی است و به پیشبرد اهداف مدیریت منابع انسانی، کمک می‌کند.

کارگزینی چیست

سیستم کارگزینی چیست؟

در سیستم کارگزینی می‌توان علاوه بر ثبت و نگهداشت اطلاعات پرسنلی کارمندان، عوامل حکم پرسنلی کارمندان را هم به شکل دلخواه و انعطاف‌پذیری محاسبه کرد. از دیگر وظایف سیستم کارگزینی، صدور انواع احکام کارگزینی فردی و گروهی و صدور خودکار احکام اصلاحی در انطباق با نیازهای نظام‌های جبران خدمات است که هدف آن پاسخ‌گویی به نیازهای سازمان‌ در حوزه‌ کارگزینی است و باعث می‌شود، مدیران و کارشناسان این حوزه، علاوه بر کاهش هزینه، حذف دوباره‌کاری‌ها و افزایش دقت و سرعت در پردازش اطلاعات، مدیریت احکام پرسنلی را هم به‌شکل موثر انجام دهند.

معرفی نرم افزار: نرم افزار کارگزینی


صدور حکم کارگزینی

پس از جمع‌آوری اطلاعات پرسنلی، کارگزینی سازمان، می‌تواند حکم پرسنلی افراد را صادر کند. حکم پرسنلی مانند سندی است که وضعیت استخدامی افراد را مشخص می‌کند و شامل اطلاعات و تعهدات دوطرفه میان کارمند و کارفرما است. اما چه اطلاعاتی در حکم کارگزینی درج می‌شود؟ در حکم کارگزینی علاوه بر اطلاعات شخصی، اطلاعات دیگری مثل نوع استخدام، پست سازمانی، شغل محوله و شرح وظایف، مکان خدمت، حقوق پایه، حق جذب، حق اولاد، سختی کار و… هم آمده است و میزان دستمزد درج شده در حکم کارگزینی، بر اساس تعیین عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی محاسبه شده است.

صدور حکم کارگزینی

مزایای سیستم کارگزینی

 • هماهنگی کارکردی و فرآیندی با سایر کارکردهای مدیریت سرمایه انسانی
 • انعطاف‌پذیری بالا و سهولت اعمال تغییرات
 • تعریف روش محاسبه عوامل اصلی و فرعی حکم به تفکیک انواع استخدام
 • پوشش‌دهی تنوع و پیچیدگی‌های نظام‌های جبران خدمات
 • کاهش زمان اعمال تغییرات قوانین و رویه‌ها
 • در نظر گرفتن سوابق و تاریخچه اطلاعات در انجام محاسبات
 • محاسبه عوامل حکم کارگزینی و صدور احکام اصلاحی به‌شکل خودکار
 • یکپارچگی اطلاعات و دسترسی سریع و مطمئن
 • کاهش زمان دسترسی به اطلاعات و سهولت استفاده
 • دسته‌بندی اطلاعات و سوابق پرسنلی و تهیه پرونده پرسنلی
 • انطباق با فرآیندهای سازمانی با ابزار گردش کار در کارکردهای مختلف مربوط به سیستم از جمله صدور احکام کارگزینی

معرفی نرم افزار : نرم افزار مدیریت منابع انسانی


امکانات سیستم کارگزینی

 • مدیریت اطلاعات کارکنان
 • طبقه‌بندی مشاغل
 • مدیریت ساختار سازمانی
 • محاسبه عوامل حکمی به‌شکل خودکار
 • صدور احکام اصلاحی به‌شکل سیستمی
 • تعیین عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی به صورت خودکار و یا دستی به صورت انعطاف‌پذیر و دلخواه
 • پوشش‌دهی فرآیندهای اداری مربوط به کارکنان و انطباق با فرآیندهای مورد نظر سازمان به‌وسیله ابزار گردش کار در صدور احکام کارگزینی و فرآیندهای ماموریت و مرخصی

عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی

بعضی وقت‌ها و در بعضی از سازمان‌ها و نظام‌های صدور حکم کارگزینی، عوامل ریالی بر اساس امتیازهای مرتبط با پرسنل محاسبه می‌شوند. بدین صورت که عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی محاسبه شده و در ضریب مرتبط با سال ضرب می‌شود و مبلغ ریالی عوامل حکمی بدست می‌آید. این عوامل امتیازی یا بر اساس امتیازهای فردی مثل مدرک تحصیلی یا دوره‌های آموزشی مرتبط و یا امتیازهای مرتبط با شغل/پست مثل امتیاز مدیریت، سختی کار و… است. برای تعیین عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی می‌توان به شکل دلخواه، فرمول‌نویسی کرد.


عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی و نظام‌های پرداخت حقوق

نظام‌های پرداخت حقوق متعددی در کشور وجود دارند که برای ایجاد عدالت و همسانی حقوق پرسنل با توجه به شایستگی‌ها، سوابق و تحصیلات آن‌ها نوشته شده‌اند. «قانون مدیریت خدمات کشوری» یکی از نظام‌های پرداخت است که در سال ۱۳۸۶ به تصویب مجلس رسیده است. براساس ماده ۶۴ این قانون، نظام پرداخت حقوق کارمندان دستگاه‌های اجرایی، بر اساس ارزشیابی عوامل شغل و شاغل است و امتیاز حاصل از نتایج ارزشیابی عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی؛ در ضریب ریالی مبنای تعیین حقوق و مزایای کارمندان به دست می‌آید.

بنابراین سه عامل امتیازی ضریب ریالی، امتیاز شغل و امتیاز شاغل در محاسبه حقوق و مزایای مندرج در حکم کارگزینی پرسنل، نقش دارند. ضریب ریالی، هر سال با توجه به شاخص هزینه زندگی در لایحه بودجه پیش‌بینی شده و توسط مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود.

امتیاز شغل از مجموع مولفه‌هایی که به شغل فرد مربوط است و امتیاز شاغل از مجموع امتیاز عواملی که به خود فرد مربوط است تشکیل شده است. مانند امتیاز تحصیلی یا امتیاز ایثارگری. «طرح طبقه‌بندی مشاغل» یکی دیگر از نظام‌های پرداخت است که از دل قانون کار برآمده است. و شغل‌ها بر اساس نوع وظایف و سطح مسئولیت‌ها طبقه‌بندی می‌شوند. طبق قانون، شرکت‌هایی که حداقل پنجاه نفر پرسنل دارند موظف به پیاده‌سازی این طرح هستند.

برخی شرکت‌های خصوصی که طرح طبقه‌بندی مشاغل در آن‌ها اجرا نمی‌شود، مقررات خاص خود را دارند و در ابتدای استخدام، در مورد حقوق پرسنل و عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی با هر یک به توافق و تفاهم می‌رسند. نظام‌های پرداخت دیگری هم وجود دارند که نظام‌ امتیازی نامیده می‌شوند و مشابه نظام‌های گفته شده نیستند ولی به هرحال با تعیین مجموعه‌ای از عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی، نحوه محاسبه حقوق و مزایای فرد را بیان می‌کنند.

در این مقاله درباره کارگزینی، سیستم کارگزینی و مزایای آن، عوامل امتیازی در سیستم کارگزینی صحبت کردیم و گفتیم کارگزینی بخشی از مدیریت منابع انسانی در یک سازمان است و به پیشبرد اهداف او کمک می‌کند. یکی از وظایف سیستم کارگزینی، صدور حکم کارگزینی کارمندان و تعیین حقوق و دستمزد آن‌ها است. برای تعیین حقوق و دستمزد معمولا یک سری عوامل امتیازی وجود دارد که بسته به نظام پرداخت حقوق متفاوت است ولی معمولا برخی از این عوامل امتیازی بر اساس ویژگی ‌های فرد مثل تحصیلات، دوره‌های آموزشی و … و برخی مربوط به شغل مثل حق مدیریت، سختی کار و… است.

نرم افزار مدیریت استخدام و کارگزینی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش نیروی کارآمد و تحصیل کرده، استخدام یک نیرو و کارمند کاربلد بسیار سخت و پیچیده است،در نتیجه شما با نرم افزار مدیریت استخدام پویا سافت براحتی می توانید معیار های خود را در این نرم افزار اضافه کرده  و با مقایسه رزومه های دریافتی برای استخدام، یک فرد کارآمد و با تجربه را برای شرکت خود استخدام نمایید.

در واقع نرم افزار مدیریت استخدام کار مصاحبه حضوری را هم برای مدیران یک شرکت و هم برای کارجویان آسان نموده و شما با یک مقایسه خیلی راحت به فرد مورد نظر خود می رسید.اگر برای جایگاه چند شغل در شرکت خود نیاز به استخدام افراد مختلف دارید می توانید از بخش محاسبه طبقه بندی شغلی برای راحتی کار خود استفاده نمایید.

معرفی نرم افزار : نرم افزار حقوق و دستمزد

جمع بندی

 در نهایت نرم افزار مدیریت استخدام و کارگزینی پویا سافت یک نرم نرم افزار کارآمد و کاربردی برای تمامی شرکت ها، سازمان ها و ادارات می باشد، زیرا زمان طولانی پروسه کارگزینی و استخدام به حداقل می رساند.

سوالات متداول

مدیریت منابع انسانی شامل فعالیت‌هایی مثل جذب و استخدام کارمندان شرکت، آموزش و حقوق و دستمزد آن‌ها است

در حکم کارگزینی علاوه بر اطلاعات شخصی، اطلاعات دیگری مثل نوع استخدام، پست سازمانی، شغل محوله و شرح وظایف، مکان خدمت، حقوق پایه، حق جذب، حق اولاد، سختی کار و… هم آمده است

بنابراین سه عامل امتیازی ضریب ریالی، امتیاز شغل و امتیاز شاغل در محاسبه حقوق و مزایای مندرج در حکم کارگزینی پرسنل، نقش دارند. ضریب ریالی، هر سال با توجه به شاخص هزینه زندگی در لایحه بودجه پیش‌بینی شده و توسط مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود.


نرم افزار های کاربردی

نرم افزار حسابداری فروش امکان مدیریت کلیه فرایندهای فروش، قیمت گذاری فروش کالاها به تفکیک گروه های مختلف مشتریان را فراهم می سازد. همچنین سیاست گذاری چگونگی مدیریت شعب در این نرم افزار انجام می شود.
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو