close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

راهکارهای ویژه برای بهبود فرهنگ سازمانی

راهکارهای ویژه برای بهبود فرهنگ سازمانی

بهبود فرهنگ سازمانی

فرهنگ سازمانی چیست؟فرهنگ در سازمان‌های مختلف متفاوت است همچنین راهکارهای مختلفی برای بهبود فرهنگ سازمانی وجود دارد که این باره تمامی توضیحات لازم را جهت آگهی هرچه بیشتر شما به سه بخش کلی دسته بندی کرده ایم و در رابطه با هر یک اطلاعاتی سودمند را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

آنچه در ادمه خواهید خواند.

تعریف فرهنگ سازمانی چیست؟

فرهنگ سازمانی نشان‌دهنده هویت سازمان است. این فرهنگ تعیین‌کنندۀ باورها و رفتارهای روزانه مجموعه کارکنان در محیط کار مشترک است. فرهنگ در درک کارکنان از اهداف، مأموریت و چشم‌انداز سازمان مؤثر است، بنابراین همه کارکنان باید بدانند سازمان چه اهدافی را دنبال می‌کند. در عین حال، این اهداف باید با اهداف فردی کارکنان هماهنگ باشد. کارکنان نباید وظایفشان را فقط چون مجبورند یا فقط برای کسب درآمد انجام دهند. کارکنان باید بدانند رشد سازمان موجب رشد فردی و حرفه‌ای خودشان نیز خواهد شد.

فرهنگ سازمانی

کار ارزشمند بجای کار سخت

احتمالا این اصطلاح را شنیده اید که گفته شده هوشمندانه تر کار کنید، نه سخت تر. پیش از این زمانی که خطوط مونتاژ خودکار نبود و توان عملیاتی هم دقیق لازم را نداشت، سختکوشی مبنای ارزش محسوب می شد. تلاش بیشتر، تولیدات بیشتری تری را در زمان کمتر، به همراه داشت. فرهنگ سازمانی مخالف کار سخت است. در حال حاضر اکثر ما، مدیران شرکت های خلاق و دانش محور هستیم. در اینگونه از سازمان ها، چنانچه فردی سخت کار کرده باشد، احتمالا نیاز به کمک در زمینه مدیریت زمان و یا نیروی کاری کمکی دارد و نه اینکه شایسته دریافت مدالی برای تعهد کاری خویش.

شاید دیگر مطرح نیست که همه افراد، رأس ساعت ۹ صبح سرکار حضور یافته و تا ۶ عصر در شرکت حضور داشته باشند. در واقع اگر نیروی فوق خلاق بازاریابی و یا مهندس با استعداد و درونگرای شما، در ساعات ۱۰ یا ۱۱ برسد، کارایی بیشتری خواهد داشت. کمتر به رعایت قوانین فکر کنید و بیشتر روی این مسئله تمرکز داشته باشید که چطور می توانید زندگی و شرایط را راحت کرده و ایده های خلاقانه و الهام بخش تری بسازید.

تعریف نرم افزار: نرم افزار واسط مودیان مالیاتی


خط مشی دورکاری

چنانچه به کار سخت کارمندان خود در منزل اعتماد ندارید، مشکل شما بسیار بزرگتر از ایجاد فرهنگ سازمانی الهام بخش خواهد بود. میبایست به کارمندان خود اعتماد داشته و بتوانید خط مشی دور کاری رسمی و انعطاف پذیری ارائه کنید. بعضی سازمان ها دورکاری را به طور غیررسمی ممکن ساخته اند، با این وجود هنوز کارمندان ممکن است چنین تصور کنند که بهره بردن از آن ممنوع بوده و یا برای مواقع اورژانسی و یا بیماری به کار می رود. اگر کارمندان شما واقعا بیمار هستند، باید ایشان را تشویق کنید تا آن روز را استراحت کنند.

صرفاً فعالیت در محیطی دیگر که در آن بتوانید بدون ناراحت کردن دیگران احساس راحتی کنند، تایم استراحت محسوب نخواهد شد. سعی کنید یک روز را در هفته کاری انتخاب کنید که در آن دورکاری نه تنها مجاز باشد، بلکه تشویق هم محسوب شود. این روز می تواند یک روز مشخص مختص سازمان یا تیم شما باشد. شاید روز دوشنبه و یا سه شنبه که در میان هفته است گزینه خوبی باشد.

در نتیجه تدبیر دورکاری نهادینه شده و در عین حال، همگان این فرصت را پیدا می کنند تا در طول هفته بدون مشکل سرکار حاضر شوند. در نتیجه، کارمندان ازمشکلات رفت و آمد به محل کار خلاص شده و این زمان را به انجام کارهایی اختصاص خواهند داد که در خلوت بهتر انجام می شوند. هدف اصلی از پیاده سازی چنین تدابیری، نشان دادن احترام شما و رعایت فرهنگ سازمانی به تصمیمات و نیز سلامت کارمندان مجموعه است.


تعداد جلسات در مدیریت فرهنگ سازمانی

با خود صادق باشید، شاید در موقعیتی قرار دارید که بتوانید برای شرکت در برخی جلسات حق انتخاب را برای فرهنگ سازمانی لحاظ کنید، اثربخشی بیشتری به همراه داشته باشند. البته لازم به ذکر است که بسیاری از جلسات مهم هستند. به ویژه در زمینه هایی همچون فروش که در آن کارمندان اغلب افرادی مردمی بوده و ایجاد رقابت دوستانه در محیطی رو در رو برای آنها ایجاد انگیزه خواهد کرد. انکار نمی کنیم که جلسات مهم هستند، صرفاً پیشنهاد می کنم که در رویکرد خود تجدیدنظر کنید و ببینید آیا می توانید شرایط حاکم را طوری بهبود بخشید که سازمان و کارمندان، منتفع شوند یا خیر. در واقع دو دلیل اصلی برای جلسات زیاد وجود دارد:

 • ترس و یا عدم تمایل به تغییر
 • دیگری نیازی پنهان برای دستیابی به توافق

معرفی نرم افزار: نرم افزار کارگزینی

در حال حاضر موظف هستید ابزارهای ارتباطی و روش های کاری خود را جهت ایجاد فرهنگ سازمانی بهبود ببخشید. برخی از این ابزار ها شامل موارد زیر هستند.

 • امکان ارسال ایمیل
 • ارسال پیام های آنی
 • موبایل ها
 • ویدئو کنفرانس ها
 • وب کست ها
 • دیگر ابزارهای مدرن

همگی این موارد جهت تشریک مساعی، در خدمت شما هستند. نیازی نیست که در هر هفته برای هشت مسئله مختلف، با کارمندان خود دور هم جمع شده و در مورد وضعیت آنها صحبت کنید. در واقع نیازی به این کار نیست. هیچ ضررورتی وجود ندارد که ۲۰ نفر در مورد یک کار توافق داشته باشند. زمانی که در جلسه کسانی حاضر هستند که لازم نیست آن جلسه حضور داشته باشند؛ این افراد به احتمال زیاد به کارهای متفرقه می پردازند. به غیر از این مورد، انجام کارهای متفرقه در بهترین حالت، تمرکز عموم را بر هم می زند و در بدترین حالت واگیردار است. در نتیجه، نتیجه مورد نظر شما برای ایجاد فرهنگ سازمانی حاصل نخواهد شد.

معرفی نرم افزار : نرم افزار صورت های مالی

راهکارهای ویژه برای بهبود فرهنگ سازمانی

اهداف کاهش تعداد جلسات در فرهنگ سازمانی

 • در جلسات منظم، بررسی کنید که آیا ممکن است آنها را با تناوب کمتری برگزار کنید؟
 • درباره لیست افرادی که به طور منظم به جلسات منظم دعوت می شوند تجدید نظر کنید.
 • هنگام تهیه لیست دعوت شوندگان، دوراندیش باشید از عنوان «اختیاری» استفاده کنید.
 • در متن دعوت نامه، یک هدف و یا مسئله کوتاه را درج کنید.
 • در ابتدای جلسات از افراد بخواهید که لپ تاپ های خود را خاموش کرده و گوشی ها را کنار بگذارند.

انواع فرهنگ سازمانی کدام اند؟

 • فرهنگ سازمانی هدفمند
 • فرهنگ سازمانی مراقبتی
 • فرهنگ سازمانی دستوری
 • فرهنگ سازمانی ایمنی
 • فرهنگ سازمانی قدرتی
 • فرهنگ سازمانی دستاوردی
 • فرهنگ سازمانی خوشی
 • فرهنگ سازمانی یادگیرنده

معرفی نرم افزار : ارسال صورتحساب به سامانه مودیان


جمع بندی

در یک تعریف کلی، کیفیت روند کاری به معنای تصور ذهنی و درک و برداشت کارکنان سازمان از مطلوبیت فیزیکی و روانی محیط کار تاثیر پذیر است. کارشناسان مربوط به مسائل نیروی کار جهت حفظ فرهنگ سازمانی، به مشخص کردن ویژگی‌‌های نیروی انسانی با کیفیت بالا باور دارند. از مهم ترین عواملی که موظف هستید بیشتر مورد توجه قرار دهید، می‌توان به احساس تعهد، حساسیت و وفاداری نسبت به سازمان، مهارت‌های ارتباطی مطلوب، توانایی‌های مشارکتی، تعهدات اجتماعی، مهارت‌های فنی و پذیرش تغییر، اشاره داشت. قبل از هر چیز، می‌توان گفت که نیروی انسانی برخوردار از کیفیت بالا، دارای یک سری رفتار مولد است.

رفتار شغلی کارگر، مهندس و یا مدیر، عملاً موجب می‌شود تا کارها با اثربخشی بیشتر و یا کمتر انجام شوند. این رفتار به‌ نوبه خود نتیجه جزئیاتی پیچیده، اما کاملاً متمایز بوده که ویژگی‌های فردی و سازمانی همچون نگرش به کار، دانش، مهارت، فرصت‌ها از آن تاثیر پذیر است.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار حسابداری فروش امکان مدیریت کلیه فرایندهای فروش، قیمت گذاری فروش کالاها به تفکیک گروه های مختلف مشتریان را فراهم می سازد. همچنین سیاست گذاری چگونگی مدیریت شعب در این نرم افزار انجام می شود.
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو