close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
 • فروش
 • ٨٨٧٣٦٥٠٥-٠٢١
 • ٨٨٧٣٦٥٠٦-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

فین تک چیست، چه کاربرد و اهدافی دارد؟

فین تک

فین تک یا فناوری مالی در بیانی ساده به معنای کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی است. معادل انگلیسی آن Financial technology یا FinTech صنعتی در فضای اقتصادی بوده و به کمپانی‌هایی اشاره دارد که با کاربرد تکنولوژی در تلاش هستند، تا خدمات مالی را کارآمدتر کنند. شرکت‌های فعال در زمینه فناوری‌های مالی به طور معمول استارت‌آپ‌هایی هستند که تلاش می‌کنند موقعیت خود را در سیستم‌ حسابداری مالی جا بیندازند و شرکت‌های سنتی را به چالش بکشند.

مرکز ملی تحقیقات دیجیتال با عنوان National Digital Research Centre واقع در دوبلین ایرلند فین‌ تک را این‌طور توصیف کرده است.نوآوری در خدمات مالی. از این عنوان برای تعریف گستره وسیعی از اپلیکشن‌های فناورانه استفاده می شود که در بخش زیادی از ابتدا تا انتهای زنجیره ارزش محصولات مصرفی کاربرد دارد. همچنین تازه‌واردانی که دست اندرکاران فعلی را به رقابت فراخوانده‌اند و یا برای نامیدن پارادایم‌های جدیدی مانند بیت‌کوین استفاده می‌شود.

اهداف کلی فین تک

این موضوع یکی از علاقه‌مندی‌های جدید در میان سرمایه‌گذاران است، به یکی از زمینه‌های مورد توجه کارآفرینان جهت راه اندازی کسب و کارهای خلاقانه تبدیل شده‌است. به طور کلی، اصطلاح تکنولوژی مالی می‌تواند به هر گونه نوآوری در زمینه نحوه تعامل مردم با کسب و کار، از اختراع پول دیجیتال تا حسابداری دوگانه، مرتبط شود. به جهت انقلاب اینترنتی و بخصوص انقلاب اینترنت تلفن همراه و تلفن های هوشمند، تکنولوژی مالی به شکل قابل توجهی رشد یافته است. این موضوع در ابتدا به تکنولوژی رایانه‌ی مربوط به پشت صحنه‌ی بانک‌ها و یا شرکت‌های تجاری اشاره داشت، اما اکنون انواع مختلفی از مداخلات تکنولوژیکی را به اموال شخصی و یا تجاری توصیف می‌کند.

فین تک در شروع کار به‌عنوان فناوری مورد استفاده در سیستم‌های سمت سرور back-end بانک‌ها و تمامی مؤسسات مالی در بازار معرفی شد. با این حال تعریف آن با گذر زمان تغییر کرده است. امروزه این پدیده متشکل از برنامه‌های کاربردی مشتری ‌مدار متعددی بوده و در آینده‌ای نه چندان دور، این فناوری امکان مبادله سهام، مدیریت سرمایه و پرداخت حق بیمه و هزینه غذا را برای کلیه افراد فراهم می‌کند.

معرفی نرم افزار: سیستم خرید و تدارکات داخلی


اهداف کلی فین تک

سه اصل اساسی در طراحی این سیستم شامل موارد زیر است.

 • کاهش دادن هزینه‌ها در عین حفظ کیفیت و افزایش سرویس‌های مالی
 • حذف بروکراسی‌ها و کنار زدن محدودیت‌های زمانی و جغرافیایی
 • توانایی هوشمندانه در ارزیابی خطرات و ریسک‌های احتمالی

استفاده کنندگان فین تک

فین تک می‌تواند با کاربردی که دارد هم به کسب و کارها خدمات ارائه کند و هم به افراد.استفاده کننده اصلی در اصل کسب و کارهای کوچک هستند. در واقع بنگاه‌هایی که غالباً تازه تأسیس هستند و میبایست هم هزینه‌های مالی خود را پایین نگه دارند و هم سرعت عمل داشته باشند، مانند فروشگاه‌های الکترونیکی کوچک.

استفاده کنندگان فین تک

سرمایه‌گذاری در فین تک

مطابق آمارهای accenture سرمایه‌گذاری در این بخش در سال ۲۰۰۸ حدود ۹۳۰ میلیون دلار بوده ۱۲ برابر شده و در سال ۲۰۱۴ به بیش از ۱۲ میلیارد دلار افزایش یافته است. طبق گزارشاتی که شهرداری لندن عنوان کرده است، صنعت نوپای فناوری‌های مالی در سال‌های گذشته رشد سریعی داشته ‌است. چهل درصد از نیروی کار شهر لندن در بخش‌های مختلف خدمات مالی و فناوری مشغول به کار هستند. برخی از شرکت‌های شناخته شده فین ‌تک همچون Funding Circle، Nutmeg و TransferWise در لندن مشغول به فعالیت هستند. همچنین در ایالات متحده آمریکا استارت‌آپ‌های متعددی همچون Affirm، Betterment، IEX، Fundera، Behalf، Lending Club، Money.net، Square، Stripe، SoFi، Robinhood، Plaid و Wealthfront فعالیت دارند.

در اروپا چیزی در حدود ۱.۵ میلیارد دلار در شرکت‌های فین ‌تک در سال ۲۰۱۴ سرمایه‌گذاری شده‌ که سهم شرکت‌های حاضر در لندن به مبلغ ۵۳۹ میلیون دلار، آمستردام ۳۰۶ میلیون دلار و در استکهلم ۲۶۶ میلیون دلار بوده‌است. پس از لندن، استکهلم دومین شهر اروپا بوده که بیشترین سرمایه‌ها را در ۱۰ سال گذشته جذب نموده است. تمامی معاملات اروپایی‌ها در این بخش در ۵ فصل متوالی روبه افزایش بوده‌است و از ۳۷ مورد در فصل چهارم ۲۰۱۵ به ۴۷ مورد در فصل اول ۲۰۱۶ افزایش یافته است.

در بخش های آسیا و اقیانوسیه، هاب جدیدی برای فناوری‌های مالی در استرالیا از آوریل ۲۰۱۵ شروع به فعالیت کرد. هم اکنون بازیگران بسیار قوی در این صنعت مانند Tyro Payments، QuietGrowth و Stockspot فعالیت دارند و هاب جدید شتاب رشد در این منطقه را افزایش خواهد داد. یک آزمایشگاه نوآوری در حوزه فناوری‌های مالی (financial technology innovation lab) هم در هنگ‌کنگ راه‌اندازی شده‌، که روند نوآوری در خدمات مالی به کمک فناوری را تقویت میکند. کمپانی قابل ذکر دیگر VMoney است که در فیلیپین فعالیت دارد.


انواع فین ‌تک

فین ‌تک صرفا محدود استارت آپ‌ها و شرکت‌های کوچک و تازه تأسیس نیست. شرکت‌های بزرگی مانند پی‌پل از پایه گذاران این صنعت محسوب می‌شوند. چرا که در زمان خود، خدمتی ارائه کرد که کاملا نوآورانه و هوشمند در زمینه مالی بود. ولی در حال حاضر، اکثریت شرکت‌های فعال ، شرکت‌های کوچک و متوسط هستند. معمولا این شرکت‌ها به دنبال ارتباط دادن فرد به فرد و یا نقطه به نقطهٔ افراد و کسب و کارها هستند. به نحوی که افراد و کسب و کارها با واسطه و هزینه کمتری جهت دریافت و پرداخت به هم متصل شوند. کسب‌وکارهای فین ‌تک به طور کلی در ۹ دسته ‌بندی قرار می‌گیرند.

 • بخش پرداخت
 • پول و ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت‌کوین
 • ولث‌تک و یا کسب ‌وکارهای فناوری مرتبط به بورس و سرمایه‌گذاری
 • مدیریت مالی شخصی
 • قرض دادن سرمایه و تأمین سرمایه جمعی
 • انتقال بین‌المللی مبالغ یا رمیتنس‌ها
 • بانکداری روزمره و بانک‌های فعال بدون شعبه
 • اینشورتک یا کسب‌ وکارهای فناوری حوزه بیمه
 • رگ‌تک یا کسب‌ وکارهای مرتبط به قانون‌ گذاری
 • ربات های ترید و اکسپرت ها

معرفی نرم افزار: سیستم خزانه داری


جمع بندی

فین تک در دنیای امروز انواع فعالیت‌های مالی همچون انتقال پول، تخصیص چک با گوشی‌های هوشمند، کنار گذاشتن یک شعبه بانک جهت درخواست اعتبار، جمع‌آوری پول جهت راه اندازی کسب و کار و یا مدیریت سرمایه گذاری ها را بدون کمک هیچ شخص و یا ارگان دیگری، توصیف می‌کند. در ایران هم در تمامی زیرشاخه‌های فین ‌تک همچون پرداخت، ارزهای رمزنگاری شده، بیمه، تأمین مالی جمعی استارتاپ‌های شاخصی فعالیت می‌کنند. اصلی ‌ترین چالشی که این فعالان در ایران با آن روبرو هستند رگولاتوری و قانون‌گذاری است. فعالیت عمده این مرکز اجرای برنامه‌های شناسایی، شکل‌دهی و شتابدهی استارتاپ های فینتکی بوده، که راه‌حل‌های نوآورانه و فناورانه را جهت حل مسائل جامعه و همسو با روندهای فناوری ارائه می‌کنند.

نوآوری در خدمات مالی

 • کاهش دادن هزینه‌ها در عین حفظ کیفیت و افزایش سرویس‌های مالی
 • حذف بروکراسی‌ها و کنار زدن محدودیت‌های زمانی و جغرافیایی
 • توانایی هوشمندانه در ارزیابی خطرات و ریسک‌های احتمالی

کسب و کارهای کوچک


نرم افزار های کاربردی

نرم افزار خزانه داری امكان مدیریت كلیه فرایندهای مرتبط با وجوه نقد سازمان را فراهم می سازد. تهیه گزارش های گردش وجوه نقد در بازه های زمانی مختلف تصمیم گیری های مدیریتی را ساده تر می سازد.
نرم افزار انبار تعدادی امكان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، كالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر كالاهای موجود در انبار را متناسب با كسب و كار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج كالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس
تماس
دمو
دمو