close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان در سال ۱۴۰۱

میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان در سال ۱۴۰۱

افزایش حقوق کارگران

تمامی‌ کارمندان و کارگران وقتی به پایان سال نزدیک می‌شوند به دغدغه حقوق و مزایای سال بعد دچار می‌شوند که دولت قرار است چه مقدارافزایش حقوق کارگران را در نظر بگیرد. سال گذشته یعنی سال ۱۴۰۰ حقوق کارکنان با افزایش ۲۹ درصدی همراه بود و دولت برای سال ۱۴۰۱ پیش بینی کرده است که حداقل حقوق کارمندان و کارگران باید 4/57 افزایش داشته باشد.

در هر سال افزایش حقوق با توجه به تورم صورت گرفته در اقتصاد کشور با درصدهای متفاوتی انجام می‌شود و ممکن است تغییرات زیادی در حقوق کارگران و کارمندان به وجود بیاید. هرچه تورم و گرانی در بازار کشور بیشتر باشد دولت و شورای عالی کار افزایش حقوق کارمندان و کارگران را با درصد بالایی اعلام می‌کنند.

افزایش حقوق کارگران در سال۱۴۰۱

معرفی نرم افزار : نرم افزار اموال و دارایی های ثابت

بررسی افزایش حقوق کارگران درسال1400

سال گذشته افزایش حقوق کارگران ۲۹ درصد تصویب شد و در اوایل سال مشکلات زیادی برای مردم از نظر اقتصادی به وجود نیامده بود اما رفته رفته و با گذشت زمان به دلیل تورم و گرانی‌های زیادی که در بازار پیش آمد دیگر حقوق کارگران کفاف زندگی آنها را نمی‌داد و موجب نارضایتی آن‌ها شد. همین امر سبب شد که دولت در سال جدید تصمیم به افزایش بیشتری بگیرد و درصد بالاتری را برای افزایش حقوق کارگران و مزایای آنها اعمال کند.

معرفی نرم افزار : نرم افزار خرید و تدارکات

تصمیم شورای عالی برای افزایش حقوق کارگران

بر اساس تصمیم شورای عالی کار حداقل حقوق کارگران از ۲ میلیون 500 هزار تومان به 4 میلیون و 179 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند. این افزایش حقوق به صورت روزانه از ۸۸ هزار تومان به ۱۳۹ هزار تومان در سال جدید می‌رسد.
طبق نظرات دیگری که شورای عالی کار درباره افزایش حقوق بیان کرده است تمامی ‌مزایایی که قرار است کارگران در سال جدید دریافت کنند با توجه به افزایش حقوق جدید و به همان صورت صعودی خواهد بود و به این صورت دولت بتواند با افزایش حقوق و مزایا بار اقتصادی را از روی شانه‌های کارگران کمتر ‌کند.

تصمیم شورای عالی برای افزایش حقوق کارگران

مزایای افزایش حقوق کارگران در سال 1401

تقریبا می‌توان گفت تمامی ‌مزایایی که برای سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است بالای ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا می‌کند. حق مسکن ماهیانه از ۴۵۰ هزار تومان به ۶۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده و حق بن نقدی از 60۰ هزار تومان به ۸۰۰ هزار تومان خواهد رسید و حق اولاد برای هر فرزند 417هزار تومان می‌شود.

معرفی نرم افزار : نرم افزار حسابداری مالی

هر کارگری که حداقل یک سال سابقه کار داشته باشد در هر ماه می‌تواند مبلغ ۲۱۰ هزار تومان را به عنوان سنوات ماهانه دریافت کند. به طور کلی مجموعه دریافتی یک کارگر متاهل و بدون فرزند بدون داشتن سابقه کار مبلغ ۵۶۷9000 تومان می‌باشد. افرادی که دارای یک فرزند هستند مبلغ 6307000 تومان و افراد دارای دو فرزند 6725000تومان دریافت می‌کنند و اگر افراد متاهل و دارای فرزند سابقه کار داشته باشند نیز مبلغی به حقوق آنها افزوده می‌شود.

معرفی نرم افزار : نرم افزار مدیریت منابع انسانی

نرخ اضافه کار کارگران نیز با توجه به حقوق ثابت آنها در نظر گرفته می‌شود و آنها به طور روزانه برای ۸ ساعت کار مبلغ ۱۳9 هزار تومان دریافت می‌کنند و با توجه به این مبلغ برای یک ساعت باید اضافه کاری را به اضافه یک درصد مشخص دریافت کنند. شرکت‌هایی که از قوانین اداره کار پیروی می‌کنند باید تمامی‌ این مبالغ را بپردازند.

افزایش حقوق پلکانی چیست؟

افزایش حقوق پلکانی یکی از مواردی است که هر سال برای افزایش حقوق کارگران به آن توجه می‌شود و شورای عالی کار با توجه به حقوق‌های دریافتی کارمندان مختلفی که در حوزه‌های گوناگون مشغول به کار هستند حقوق آنها را افزایش می‌دهد.

افزایش حقوق پلکانی موجب می‌شود که در جامعه افراد بسیار پولدار در همان قشر خود باقی بمانند و افرادی که وضعیت مالی بدتری دارند کم کم با این افزایش حقوق به قشر پولدار نزدیک شوند. اگر قرار باشد کسی که حقوق بالایی دریافت می‌کند با افزایش حقوق بسیار بالایی همراه باشد، تفاوت قشرها و کارمندان بسیار زیاد می‌شود. اما دولت شرایط زیادی را در نظر می‌گیرد و طبق آن تصمیم گیری می‌شود.

افزایش حقوق پلکانی چیست؟

منظور از افزایش حقوق و دستمزد به صورت پلکانی چیست؟

برای افزایش حقوق پلکانی مقدار متوسط حقوق دریافتی کارمندان در نظر گرفته می‌شود و با توجه به میانگین آن که مبلغ مشخصی می‌شود، درصدهای متفاوتی به حقوق کارمندان افزوده می‌شود. برای کارمندانی که حقوق آنها کمتر از میانگین بدست آمده باشد باید درصد بیشتری را در نظر بگیرند و کارمندانی که حقوق آنها بالاتر از مبلغ متوسط می‌باشد افزایش حقوق کمتری دارند.

در سال جدید قرار است بین ۵ تا ۲۹ درصد حقوق کارمندان را به صورت پلکانی افزایش دهند تا عدالت در میان آنها رعایت شود و تفاوت زیادی بین حقوق آنها به وجود نیاید. با این حساب افرادی که زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند افزایش حقوق بالاتری دارند.
افرادی که حقوق آنها بسیار بالا باشد با افزایش ۵ درصدی همراه می‌شوند و افرادی که حقوق بسیار کمی ‌دریافت می‌کنند باید تا ۲۹ درصد افزایش حقوق داشته باشند و هم چنین مزایای کارمندان نیز با توجه به همین افزایش حقوق‌ها با درصدهای متفاوتی افزایش پیدا می‌کند و افراد متاهل و مجرد از مزایای مختلفی برخوردار می‌شوند.

شرایط افزایش حقوق پلکانی

افزایش پلکانی حقوق در صورتی امکان پذیر است که افراد زیادی از کارمندان از افزایش حقوق خوبی برخوردار باشند و طیف وسیعی از آن‌ها بتوانند حقوق بالاتری را دریافت کنند اما اگر برعکس این موضوع اتفاق بیفتد افزایش پلکانی حقوق کارمندان انجام نمی‌شود و با آن موافقت صورت نمی‌گیرد.
بسیاری از افراد شیوه افزایش حقوق یکسان را برای تمامی ‌کارمندان منطقی‌تر می‌دانند و می‌گویند اگر بتوان تورم را در کشور کنترل کرد دیگر نیازی به این محاسبات وجود ندارد و می‌توان با یک افزایش کم و تقریبی، اقتصاد کشور را بهتر کرد و باید تمامی ‌افراد به طور یکسان، افزایش حقوق داشته باشند.

معرفی نرم افزار : نرم افزار وصول مطالبات
شورای عالی کار سعی دارد در سال آینده شرایطی را فراهم کند تا دیگر هیچ کارگر و کارمندی احساس نارضایتی نداشته باشد و بتواند هزینه‌های زندگی خود را به راحتی و با دریافت حقوق خود، برطرف کند. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.
نرم افزار خرید و تدارکات امکان مدیریت کلیه فرایندهای خرید، از مرحله درخواست تا خرید و تحویل به انبار را فراهم می سازد. مدیریت دستور خرید و چگونگی استعلام های خرید از وظایف مهم این نرم افزار می باشد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو