close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
  • فروش
  • ٨٨٧٣٦٥٠٥-٠٢١
  • ٨٨٧٣٦٥٠٦-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

نقش انفورماتیک در ایجاد بانک های اطلاعاتی

Database یا بانک های اطلاعاتی مجموعه‌ای از اطلاعات تنظیم شده هستند که به شما در امر نگهداری و پردازش داده‌ها کمک می‌کند؛ در واقع می‌توان گفت شرکت‌ها و سازمان‌ها از این بانک های اطلاعاتی در جهت ذخیره سازی و مدیریت اطلاعات استفاده می‌کنند تا امور لازمه را انجام دهند. نکته‌ای که در این بخش اهمیت دارد را می‌توان نقش و تاثیری که انفورماتیک بر این موضوع می‌گذارد در نظر گرفت. شاید با دیدن کلمه‌ی انفورماتیک برای شما این سوال پیش آید که انفورماتیک چیست و چه تاثیری بر روی ایجاد بانک های اطلاعاتی می‌گذارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، انفورماتیک یک دانش به حساب می‌آید که با استفاده از آن اطلاعات بررسی می شوند، به این صورت که این دانش اطلاعات و داده‌هایی که در اختیارش قرار می‌دهید را به اطلاعات و داده‌هایی که قابل فهمیدن و استفاده هستند، تبدیل می‌کند. در لغت نیز این کلمه به معنی دانش دریافت و انتقال داده‌های کامپیوتر و داده ورزی آن‌ها است. امروزه انفورماتیک یکی از دانش‌هایی به حساب می‌آید که تاثیرات بسیاری بر موضوعات گوناگون می‌گذارد و با استفاده از آن امکان انجام امور گوناگونی چون حفظ اطلاعات، مبارزه با فساد مالی و تغییرات گوناگون دیگر برای کسب و کار وجود دارد.

معرفی نرم افزار: نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی


تاثیر دانش انفورماتیک بر بانک های اطلاعاتی

یکی دیگر از کاربردهای دانش انفورماتیک، تاثیری است که بر ایجاد بانک های اطلاعاتی می‌گذارد؛ این دانش در این زمینه به شما کمک می‌کند که داده و اطلاعات شرکت و سازمان خود را به درستی و با استفاده از نرم افزار و برنامه‌های مخصوص تنظیم و دسته بندی کنید. برای هر شرکت یا سازمانی دسته بندی داده و اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که می‌تواند تاثیر بسیاری بر موفقیت یا شکست شرکت و سازمان داشته باشد.

بانک های اطلاعاتی

کاربرد بانک های اطلاعاتی در یک کسب و کار چیست؟

اولین موضوعی که شاید برای شما سوال ایجاد کند، این است که از این بانک‌ها یا پایگاه داده‌ها چه استفاده‌ای می‌شود و این بانک‌ها چه تاثیراتی را بر روند کاری می‌توانند بگذارند؟ در رابطه با این موضوع باید گفت که کاربرد بانک های اطلاعاتی در اکثر زمینه‌ها یکی است، اما امکان دارد برای هر زمینه‌، نحوه‌ی استفاده متفاوت باشد.

برای مثال یک سازمان و شرکت را در نظر بگیرید که باید به صورت ماهانه اموری چون اطلاعات محصول، حساب‌های مالی، امور مربوط به کارمندان و … را بررسی کند یا شغل و حرفه‌ای که برای آن لیستی از اطلاعات نیاز است و موارد دیگر؛ برای تمامی این موارد، شاهد استفاده از بانک های اطلاعاتی هستیم؛ توجه داشته باشید که نگهداری و پردازش اطلاعات یک سازمان و شرکت بدون استفاده از پایگاه داده‌ای مناسب یک کار غیر ممکن و سخت است، چرا که امکان دارد به مرور این اطلاعات بیشتر شود و دیگر امکان کنترل آن‌ها بدون استفاده از پایگاه مخصوص ممکن نباشد.

بانک های اطلاعاتی محیطی را برای شما ایجاد می‌کنند که می‌توانید اطلاعات گوناگونی را به آن اضافه یا کم کنید؛ چنین فضایی را باید یک فضای حفاظت شده در نظر گرفت که امکان دسترسی به آن برای همه‌ی کارمندان یا افراد وجود ندارد. به عنوان مثال شما لیستی از مشتریان، جنسیت، شماره، ایمیل و … را در اختیار دارید و از آنجایی که این موضوعات در دسته‌ی اطلاعات و موضوعاتی به حساب می‌آیند که باید به طور کامل حفظ شوند، استفاده از بانک های اطلاعاتی توصیه می‌شود.

معرفی نرم افزار: نرم افزار تحلیل صورت های مالی


انواع بانک اطلاعاتی

از آنجایی که Database یا بانک های اطلاعاتی کاربردهای متفاوت و بسیاری دارند، انواع گوناگونی از آن طراحی شده است که به آن‌ها نیز خواهیم پرداخت. به صورت کلی می‌توان این پایگاه داده را در سه دسته پایگاه سلسله مراتبی، داده شبکه‌ای و رابطه‌ای تقسیم کرد. نکته‌ای که در رابطه با این سه دسته وجود دارد، این است که هر کدام از آن‌ها کاربرد مخصوصی دارد و شما باید متناسب با موضوع، یکی از پایگاه‌های مورد نیاز را استفاده کنید.

1/ بانک اطلاعاتی اکسس

Access که یکی از زیرشاخه‌های Microsoft office به حساب می‌آید را می‌توان کاربردی و پر استفاده ترین بانک اطلاعاتی در نظر گرفت. امکان استفاده از این دیتابیس در زمینه‌های گوناگونی چون برنامه نویسی یا موارد سازمانی دیگر وجود دارد. این بانک برای نگهداری از داده‌هایی که در اختیارش قرار دارد از جدول استفاده می‌کند، به این صورت که هر خانه از جدول شامل یک داده و اطلاعات جدید است.
این مدل از بانک های اطلاعاتی مزیت‌هایی را نیز به همراه دارد که برای مثال می‌توان به امنیت، سازگاری، اعتبار، مجزا بودن، استقلال داشتن و همچنین قابلیت اشتراک گذاری داده‌ها اشاره کرد.

بانک اطلاعاتی اکسس

2/ بانک SQL Server

اگر به دنبال یک بانک اطلاعاتی قدرتمند هستید، ما به شما بانک SQL Server را پیشنهاد می‌دهیم، چرا که امکان مدیریت اطلاعات با استفاده از جدول‌های گوناگون و رابطه‌ی بین آن‌ها میسر می‌شود. این محصول نیز یکی دیگر از محصولات مایکروسافت به حساب می‌آید که ویژگی‌های گوناگونی چون امنیت بالا، سادگی در کار، ارتباط با پلتفرم‌های دیگر، اشتراک گذاری داده‌ها و … را دارد.

 بانک SQL Server

3/ بانک MySQL

این بانک نیز یکی از پایگاه‌های داده اوپن سورس به حساب می‌آید که توانایی‌های گوناگونی چون ذخیره، جست و جو و پردازش اطلاعات را دارد. بانک MySQL یک انتخاب مناسب برای افرادی است که تصمیم دارند به صورت همزمان از داده‌ها استفاده کنند. کار با این بانک بسیار راحت بوده و همچنین می‌توانید به سرعت کار با آن را یاد بگیرید.

مزیت‌هایی که برای این بانک می‌توان در نظر گرفت شامل مواردی چون کارایی بالا و عالی، دسترسی به داده‌ها با سرعت بالا، دسترسی راحت به کدهای تعیین شده و قیمت مناسب و قابل حمل بودن است. بانک های اطلاعاتی گوناگونی دیگر نیز وجود دارد که با استفاده از آن‌ها نیز می‌توانید به اطلاعات و داده‌های دیگر دست یابید؛ توجه داشته باشید که بانک های اطلاعاتی بخش جدایی ناپذیر فعالیت‌های گوناگون به حساب می‌آیند که کاربردهای گوناگونی نیز دارند.

اکنون که اطلاعات کامل و مناسبی در رابطه با بانک های اطلاعاتی در اختیار شما قرار دارد، می‌توانید با استفاده از آن‌ها داده و اطلاعات شرکت و سازمان خود را به خوبی و با دقت دسته بندی کنید. در آخر امیدواریم که نکات این مطلب برای شما در رابطه با این موضوع مناسب و مفید بوده باشد و بتوانید از آن برای حرفه و کار خود نیز استفاده کنید.

بانک MySQL

انفورماتیک یک دانش به حساب می‌آید که با استفاده از آن اطلاعات بررسی می شوند، به این صورت که این دانش اطلاعات و داده‌هایی که در اختیارش قرار می‌دهید را به اطلاعات و داده‌هایی که قابل فهمیدن و استفاده هستند، تبدیل می‌کند. در لغت نیز این کلمه به معنی دانش دریافت و انتقال داده‌های کامپیوتر و داده ورزی آن‌ها است

بانک های اطلاعاتی محیطی را برای شما ایجاد می‌کنند که می‌توانید اطلاعات گوناگونی را به آن اضافه یا کم کنید؛ چنین فضایی را باید یک فضای حفاظت شده در نظر گرفت که امکان دسترسی به آن برای همه‌ی کارمندان یا افراد وجود ندارد.

بانک اطلاعاتی اکسس، بانک SQL Server، بانک MySQL


نرم افزار های کاربردی

نرم افزار حسابداری فروش امكان مدیریت كلیه فرآیندهای فروش، قیمت گذاری فروش كالاها به تفكیك گروه های مختلف مشتریان را فراهم می سازد. همچنین سیاست گذاری چگونگی مدیریت شعب در این نرم افزار انجام می شود.
نرم افزار انبار تعدادی امكان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، كالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر كالاهای موجود در انبار را متناسب با كسب و كار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج كالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس
تماس
دمو
دمو