close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

نقش انفورماتیک در مبارزه با فساد مالی

نقش انفورماتیک در مبارزه با فساد مالی

انفورماتیک چیست؟

بدون شک تا به حال بارها با کلمه انفورماتیک روبرو شده اید و آن را در رابطه با زمینه‌های گوناگون شنیده اید؛ اما شاید معنای درستی از آن را ندانید و همین موضوع ذهن شما را به خود درگیر کند. انفورماتیک در فرهنگ لغت به معنای لغوی دانش و دریافت اطلاعات کامپیوتر است؛ اما امروزه این موضوع بر بسیاری از مسائل دیگر تاثیر گذاشته و روند کسب و کارها را نیز تغییر داده است. در این متن تصمیم داریم نقش انفورماتیک در مبارزه با فساد مالی را در اختیارتان بگذاریم تا با بهره گیری از آن از چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

فساد مالی چیست ؟

انفورماتیک چیست؟

در ابتدا شما باید بدانید که انفورماتیک چیست تا بتوانید نقش آن بر مسائل دیگر را شناسایی کند. انفورماتیک در واقع یک رشته حسابداری محسوب می‌شود که با استفاده از آن امکان پردازش اطلاعات مهندسی و سیستم‌های اطلاعاتی را خواهید داشت؛ یعنی می‌توانید اطلاعات و داده‌هایی که در اختیار دارید را با استفاده از انفورماتیک به دانش و اطلاعاتی تبدیل کنید که امکان استفاده از آن وجود داشته باشد. در حالتی دیگر می‌توان گفت با استفاده از انفورماتیک، امکان بررسی ساختار و الگوریتم‌های گوناگون و همچنین اثر متقابل سیستم‌های طبیعی یا مصنوعی که این سیستم‌ها در زمینه‌های متفاوتی چون پردازش، ذخیره‌سازی و انتقال اطلاعات کاربرد دارند، مهیا خواهد شد؛ بنابراین نباید از تاثیر این دانش بر مسائل گوناگون غافل شد.


فساد مالی چیست ؟

یکی از مسائلی که کسب‌وکارهای بزرگ با آن مواجه می‌شوند را می‌توان فساد مالی در نظر گرفت. بررسی وضعیت شرکت‌ها و دیگر مراکز امروزه با استفاده از سیستم‌هایی چون کامپیوتر و نرم افزارهای ویژه‌ای انجام می‌شود و از زمانی که شاهد چنین موضوعی هستیم، آمار مربوط به این موضوع نیز کاهش پیدا کرده است. در گذشته که بیشتر محاسبات به صورت دستی انجام می شده است، مشکلات بیشتری وجود داشته و شاهد مسائلی چون رانت، رشوه، اختلاس و … نیز بوده ایم.

امروزه نیز چنین موضوعاتی وجود دارد؛ اما در مقایسه با گذشته این آمار با کاهش چشمگیری روبرو شده است؛ البته نقش انفورماتیک در مبارزه با فساد مالی نیز بی تاثیر نیست و از زمانی که شرکت و مراکز از این دانش در امور خود استفاده می‌کنند، با مشکلات مالی کمتری روبرو می‌شوند و همین موضوع دیگر شرکت و سازمان‌ها را نیز تشویق به استفاده از این دانش کرده است.

قیمت نرم افزار سامانه مودیان در پویا سافت

تغییرات به وجود آمده ناشی از بهره گیری انفورماتیک

از زمان استفاده از دانش انفورماتیک شاهد تغییرات گوناگونی در زمینه‌های متفاوت بودیم؛ این تغییرات در بخش‌های گوناگون یک کسب و کار به چشم می‌آیند و تاثیرات مثبت خود را بر آن بخش‌ها می‌گذارند. اولین تغییری که می‌توان به آن اشاره داشت، برداشتن تمام محدودیت‌هایی که در رابطه با اطلاعات وجود دارد است؛ شما با بهره گیری از این دانش، امکان دستيابی به هر اطلاعاتی را خواهید داشت.

مورد دیگر این است که امروزه محاسبات و بررسی‌های لازم یک شرکت و سازمان به صورت دیجیتال و کامپیوتری انجام و ذخیره می‌شود و این موضوع یک امتیاز مثبت به حساب می‌آید، چرا که می‌توانید محاسبات و بررسی‌های لازم را با استفاده از آن به صورت دقیق تر انجام دهید و هر چه این موارد دقیق تر بررسی و گزارش شوند فسادهای گوناگون به ویژه فساد مالی کاهش پیدا می‌کند. شما با در اختیار داشتن آمار دقیق، به سرعت متوجه وجود مشکلات می‌شوید، بنابراین استفاده از دانش انفورماتیک در موضوع محاسبات و پردازش‌ها را پیشنهاد می‌دهیم، چرا که امکان انجام امور با سرعت و دقت بالا را فراهم می‌کنند.

انفورماتیک در حسابداری

در کدام کسب و کارها از انفورماتیک استفاده می‌شود؟

استفاده از انفورماتیک در زمینه‌های گوناگون دیده می‌شود و با استفاده از آن امور گوناگونی را می‌توان انجام داد و از آنجایی که فساد مالی در همه‌ی کسب و کارها می‌تواند وجود داشته باشد نباید از نقش انفورماتیک در مبارزه با فساد مالی این کسب و کارها غافل شد. در ادامه برخی از کسب و کارها که از این دانش برای جلوگیری از چنین مشکلی استفاده می‌کنند را برای شما بررسی می‌کنیم تا با کاربرد و نقش انفورماتیک در مبارزه با فساد مالی به خوبی آشنا شوید.

انفورماتیک در حسابداری

حسابداری یکی از حرفه‌هایی محسوب می‌شود که امکان ایجاد مسائل و مشکلات گوناگون برای آن وجود دارد؛ از همین جهت باید به فکر راه حلی برای جلوگیری از این مسائل بود. انفورماتیک یکی از این راه‌حل‌ها محسوب می‌شود که شما با استفاده از آن امکان بررسی مسائل مختلف را خواهید داشت. شما می‌توانید با بهره گیری از چنین دانشی، مسائل را به صورت کامل بررسی و از تمام اتفاقاتی که در یک دوره‌ی زمان مشخص رخ داده است مطلع شوید؛ همین موضوع سبب می‌شود که مشکل و فسادی در مسائل مالی پیش نیاید.

اگر بخواهیم چندین مسئله که توسط انفورماتیک انجام می‌شود را نام ببریم، می‌توانیم به مسائلی چون حسابداری و پرداخت حقوق کارمندان، بررسی نقدینگی، پرداختی و بدهی ها و بسیاری دیگر از مسائل اشاره کرد. در تمامی موارد نام برده شده نقش انفورماتیک در مبارزه با فساد مالی مشهود است.

انفورماتیک پزشکی

انفورماتیک پزشکی

انفورماتیک در زمینه‌های کسب و کاری دیگر نیز مشاهده می‌شود، برای مثال شاخه‌ی پزشکی از دیگر کسب و کارهایی است که در آن برای بخش‌های مختلفی از دانش انفورماتیک استفاده می‌کنند. این دانش بیشتر به مسائلی که مربوط به اطلاعات بیمار و وضعیتی که دارد است و شما با استفاده از چنین دانشی امکان مدیریت شرایط را به راحتی خواهید داشت، اما استفاده از آن تنها به چنین مسائلی مربوط نمی‌شود و در بخش‌های دیگری مانند مدیریت و بررسی سیستم مدیریت منابع مالی نیز شاهد استفاده از آن هستیم.

علاوه بر نقش انفورماتیک در مبارزه با فساد مالی، می‌توان به موضوعات دیگری چون آنالیز، بررسی و پیاده سازی اطلاعات مربوط به بیمار و همچنین رابطه‌ای که بین بیمار و پزشک شکل گرفته است نیز اشاره داشت؛ از همین جهت نباید از چنین موضوعی چشم پوشی کرد. اگر شما به دنبال راه اندازی کسب و کار مشخصی هستید و از مسائل مالی مانند فسادهای گوناگونی که وجود دارد می‌ترسید، به شما استفاده و بهره گیری از دانش انفورماتیک را پیشنهاد می‌دهیم. شما با استفاده از آن امکان بررسی شرایط را به صورت دقیق و کامل خواهید داشت که همین موضوع سبب کاهش هرگونه فساد و مشکل می‌شود.

سوالات متداول

چندین مسئله که توسط انفورماتیک انجام می‌شود حسابداری و پرداخت حقوق کارمندان، بررسی نقدینگی، پرداختی و بدهی ها و بسیاری دیگر از مسائل دیگر است. در تمامی موارد نام برده شده نقش انفورماتیک در مبارزه با فساد مالی مشهود است.

انفورماتیک در واقع یک رشته حسابداری محسوب می‌شود که با استفاده از آن امکان پردازش اطلاعات مهندسی و سیستم‌های اطلاعاتی را خواهید داشت؛ یعنی می‌توانید اطلاعات و داده‌هایی که در اختیار دارید را با استفاده از انفورماتیک به دانش و اطلاعاتی تبدیل کنید که امکان استفاده از آن وجود داشته باشد.


نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.
برای اينكه لزوم استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان را بهتر درک كنيم چنين آغاز می كنيم كه، همانگونه كه می دانيد از ابتدای سال 1402 كليه موديان مالياتی يا بهتر بگوئيم تمامی پايانه های فروشگاهی ملزم به ارائه و ارسال فاکتور های خود به صورت  الكترونيكی در سامانه ی موديان كه توسط وزارت امور اقتصادی و دارائی توسعه يافته است، شده اند و می بایست به جای این که فروش خود را به صورت فصلی در سامانه معاملات فصلی درج نمایند، اقدام به ثبت فاکتور فروش در سامانه مودیان کنند اظهار فروش ثبت شده در سامانه و درج فاکتور در نرم افزار موجب ايجاد چالش های متعددی برای موديان مالياتی شده است. چالش های اتصال به سامانه مودیان و استفاده از نرم افزار سامانه مودیان روش های ارسال صورتحساب به سامانه مودیان ارسال صورتحساب های الکترونیکی مستقیم به سامانه ی موديان مالياتی از 3 طريق صورت می گيرد. بسياری از شركت های توليد كننده ی نرم افزار موجود در بازار هنوز موفق نشده اند كه نرم افزارهای خود را جهت بارگذاری صورت حساب های الكترونيكی به روز رسانی كنند و يا هنوز برخی از موديان اقدام به تهيه نرم افزار حسابداری و فروش جهت ثبت فاکتور در سامانه مودیان نكرده […]

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو