close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
  • فروش
  • ٨٨٧٣٦٥٠٥-٠٢١
  • ٨٨٧٣٦٥٠٦-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.
کاربرد نرم افزارهای سازمانی در سايه کرونا

کاربرد نرم افزارهای سازمانی در سايه کرونا

نرم افزار هاي سازماني

بيماری کرونا که به عنوان يک بيماری پاندمی در جهان شناخته شده است، موجب تغييراتی در نظام اداری و سازمان ها گرديده است. برای مقابله با اين بيماری واگير دارد که شيوع بالايی دارد، لازم است تا مدت زمان طولانی ای افراد از حضور در اجتماعات مردمی مثل حضور در ادارات، دانشگاه ها، مراکز تفريحی، مدارس و… پرهيز نمايند. کشور عزيزمان ايران نيز از اين قاعده مستثنی نبوده و از اواخر سال 98، بسياری از سازمان ها، ادارات و ديگر کسب و کار های کوچک و بزرگ، به دور کاری روی آوردند و اين امکان را به کارکنان و کارمندان خود دادند تا با نرم افزار های سازمانی در منزل به امور کاری خود برسند.

دور کاری و انجام کارها در محيطی خارج از محيط اداری، زير ساخت ها و خط مشی های خاص خود را می طلبد که اين امر توسط بخش فناوری اطلاعات در سازمان ها، تامين می شود. سيستم های پشتيبانی کننده فرآيند کسب و کارهای کوچک و بزرگ، نقش بسزايی در ايجاد شرايط و امکانات دور کاری در سازمان ها و ادارات را دارند.

يکي از مهم ترين و موثر ترين سيستم هايی که در اين کار نقش پر رنگی دارند، سيستم اتوماسيون اداری است. اين سيستم موجب می شود تا انجام مکاتبات و تعاملات سازمانی به صورت تحت وب و از راه دور، به آسانی انجام گيرد. برای اين امر شرکت های گوناگونی زير ساخت و بستر های مناسبي را طراحی و ارائه کرده اند که شما با توجه به چگونگی و ميزان فعاليتی که داريد، يکی از آن ها را برای اتوماسيون سازی کسب و کار تان بر می گزينيد.

در ادامه با ما همراه شويد تا با کاربرد نرم افزار های سازمانی در سايه کرونا که با شما در ميان می گذاريم، آشنا شده تا بتوانيد بهره وری خود را در دوران مقابله با اين ويروس جهانی از طريق دور کاری و کار در منزل حفظ کنيد.

معرفی نرم افزار: سیستم قیمت گذاری انبار

نرم افزار هاي سازماني

انجام مکاتبات درون سازمانی و برون سازمانی در بستر وب

سيستم اتوماسيون اداری در دوران کرونا به کمک شما آمده است تا جايگزين مناسبی برای کاغذ و خودکار که استفاده از آن ها در مکاتبات و تعاملات سازمانی اعلام شده است، باشد. در نتيجه ی اين امر، تمامی کاربران و کارکنان می توانند به راحتی و بدون هيچ خطر احتمالی ای، با تمامی بخش ها ارتباط برقرار کنند. اشتراک گذاری پرونده ها و نامه های مکاتباتی، کنترل بر روی فرآيند های کاری و پيگيری امور، ارجاعات و… با استفاده از کارتابل اداری، از جمله امکانات شگرفی است که در دور کاری، پيش برد فرآيند های سازمانی و اداری را تسهيل می بخشد


طراحی و انجام فرآيندهای سازمانی و کسب و کارهای کوچک و بزرگ از راه دور

با استفاده از گردش فرم اتوماسيون اداری تحت وب و همچنين فرم ساز، امکان گردش فرم های سازمانی و طراحی فرآيند ها و همچنين چگونگی انجام کار ها از راه دور، وجود دارد؛ بدين صورت که فرم های طراحی شده در اختيار کارکنان قرار گرفته و به آن ها امکان ايجاد و گردش خودکار از طريق کارتابل های شخصی شان، به آن ها داده می شود.

ارجاع بين سازمانی

می دانيم که امروزه با پيشرفت تکنولوژی و ارتباط بين سازمان ها، انجام تعاملات و مکاتبات سازمانی تنها محدود به يک سازمان و ارگان نيست. با استفاده از قابليت ارجاع بين سازمانی، سازمان مادر می تواند بدون واسطه و هيچ مشکلی، به راحتی با سازمان ها و اشخاص ذی ربط ارتباط برقرار کند.به اين ترتيب در دوران کرونا با استفاده از اين امکانات می توان ارتباطات و مکاتبات بين سازمانی را بدون هيچ دغدغه ای از راه دور و بدون نياز فيزيکی ، انجام داد.

نرم افزار های سازمانی مديريت و بررسی جلسات از راه دور

با استفاده از امکانات سيستم ساماندهی شخصی که در نرم افزار های سازمانی در دوران کرونا رواج پيدا کرده اند، می توان جلسات و قرار های کاری را به طور دقيق و بی نقصی برنامه ريزی کرده و فعاليت ها و دستور العملاتی که قرار است در آن جلسه ارائه گردد، از راه دور انجام داد.

يکی ديگر از ويژگی های بسيار کاربردی اتوماسيون سازی از راه دور اين است که می توانيد به راحتی صورت جلسه را تهيه و تاييد کرد و امضای حاضرين را به صورت يکپارچه از آن ها بگيريد. بدين ترتيب سيستم اتوماسيون اداری موجب می شود تا همه ی فعاليت های مربوط به مديريت جلسات در يک محيط به شکل متمرکز در دوران کرونا انجام شود.

اتوماسيون همراه

با پيشرفت تکنولوژی و امکانات ويژه ای که در گوشی های تلفن همراه قرار داده شده است، بيشتر افراد تمايل دارند تا کار های خود را از طريق اين پلتفرم انجام دهند. با استفاده از نسخه ی موبايل اتوماسيون اداری که شرکت های پشتيبانی مختلفی ارائه می کنند، به راحتی می توان بر روی سيستم عامل هايی غير از ويندوز يعني IOS و Android نصب کرد.

اين قابليت به شما اين امکان را می دهد تا بدون نياز به ورود به برنامه در آن واحد، از کار های جديدی که در کارتابل شخصی تان قرار ميگيرد، آگاه شويد. بدين ترتيب يکی از کار آمد ترين و موثر ترين روش های اطلاع به موقع از کار ها در زمان غيبت شما در دوران کرونا و ايجاد دور کاری، به کار گيری و استفاده از اتوماسيون همراه است که در آن علاوه بر مشاهده مخاطبات کارتابل، امکان دستور و ارجاع مرتبط يادداشت ها و نامه های اداری و سازمانی، تاييد و امضای نامه ها، ايجاد يادداشت های اداری و همچنين صورت جلسه ها، وجود دارد.

معرفی نرم افزار: سیستم مدیریت انبار داری

نرم افزار هاي سازماني

کارتابل مکاتبات الکترونيک

با توجه به نيازهای برقراری ارتباطات الکترونيکی بر اساس شرايط فعلی ای که در سايه کرونا بوجود آمده است، سيستم پرتابل مکاتبات الکترونيکی به عنوان ابزاری موثر و کار آمد در اين دوران طراحی و ارائه شده است. با استفاده از اين ويژگی، ارباب رجوع بدون نياز به حضور فيزيکی در سازمان مربوطه و با اتصال به شبکه گسترده اينترنت، می تواند فرم ها يا نامه های مختلف را در سيستم اتوماسيون سازمان مورد نظر ثبت کرده و با مراجعات بعدی به پرتابل نامه ها و مکاتبات به واسطه اينترنت يا پست الکترونيک شخص خود، از آخرين اقدامات انجام شده در روند کاری خود، مطلع شويد.

کارتابل آفلاین

با توجه به شرایط موجود مدیران و کارمندان باید کار های خود را در محیطی خارج از محل کار و تجمع به انجام رسانند. سرعت پایین خطوط ارتباطی اینترنت در برخی نقاط نیز این امکان را از مدیران می‌گیرد تا با سرعت مطلوب از سیستم اتوماسیون اداری استفاده کنند. در اینجا سیستم اتوماسیون اداری تحت وب به همراه زیرسیستم کارتابل Offline، این امکان را در شما می‌گذارد تا در هر محیطی بتوانید کارهای خود را انجام دهید و با اولین برقراری ارتباط با سیستم اصلی آنها را به روز کند. در این کارتابل می توانید به راحتی نامه ها و ارجاعات خود را مشاهده کنید و به آنها پاسخ دهید.

در پايان

دوران کرونا شرايطی را برای جهانيان بوجود آورده است که ديگر افراد نمی توانند همانند گذشته در اجتماع حضور پيدا کرده و به کار های اداری و سازمانی خود، سامان دهند. از اين رو شرکت های مختلف فناوری اطلاعات و زير ساخت های مربوطه دست به کار شده و زمينه را برای فعاليت هايی که می توان به راحتی و بدون هيچ دغدغه ای در منزل انجام داد، بوجود آورده اند.نرم افزار های سازمانی

نرم افزار های کاربردی


مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس
تماس
دمو
دمو