close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

نقش نرم افزارهای حسابداری در کاهش فساد اقتصادی

نقش نرم افزارهای حسابداری در کاهش فساد اقتصادی

نقش نرم افزارهای حسابداری در کاهش فساد اقتصادی


حسابداری یکی از مشاغلی محسوب می‌شود که از زمان گذشته تا به حال شاهد استفاده از آن در شرکت و بخش‌های گوناگون بوده‌ایم. نکته‌ای که در رابطه با این موضوع وجود دارد، این است که در گذشته شیوه‌های حسابداری با چیزی که امروزه وجود دارد، متفاوت بوده است، برای مثال کسب‌وکارها در زمان گذشته به بزرگی کسب‌وکارهای امروزه نبوده، بنابراین تهیه گزارش از اتفاق‌های یک شرکت و سازمان، کار راحت تری نسبت به انجام همین کار در زمان حال بوده است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز می خواهیم نقش نرم افزارهای حسابداری در کاهش فساد اقتصادی را بررسی کنیم.

امروزه شرکت و موسسه‌های گوناگون و بسیار بزرگی تاسیس شده اند که صدها نفر در آن‌ها مشغول به کار هستند یا شرکت و سازمان با صدها مرکز دیگر تعامل دارند. این موارد باعث شد که حسابداری به شیوه‌ی گذشته نتواند نیازهای حسابداری را برآورده کند، از همین جهت شاهد ایجاد تغییرات در روند انجام بسیاری از امور مربوط به این حرفه بودیم.

استفاده از نرم افزارهای حسابداری تغییر بسیاری را در دنیای حسابداری ایجاد کرده اند. نرم افزارهای حسابداری توانستند موجب تغییرات بسیاری در روند کار شوند، برای مثال امکان انجام کارها با سرعت و دقت بیشتر با استفاده از این نرم افزارها میسر شد؛ همچنین این نرم افزارها در بسیاری از موارد دیگر نیز تاثیر گذار بودند؛ کاهش فساد اقتصادی یکی از مواردی محسوب می‌شود که از زمان استفاده از نرم افزارها شاهد آن‌ بودیم.


منظور از فساد اقتصادی چیست ؟

یکی از مشکلات اصلی که در حسابداری امکان دارد به آن‌ها برخورد کنید، مسائل مربوط به فسادهای اقتصادی است؛ اما فساد اقتصادی به چه فسادی گفته می‌شود؟ فساد اقتصادی به فسادی گفته می‌شود که در آن با بهره گیری از شیوه‌های گوناگون، به جای انجام فعالیت‌ها طبق اصول، یک فرد با سوء استفاده از قدرت و جایگاهی که در یک حرفه دارد، به انجام کارهایی چون رشوه، اختلاس، رانت و موارد دیگر می‌پردازد.
یکی از وظایف حسابدار شرکت، بررسی مسائل مربوط به این موضوع است، اما انجام این کار نمی‌تواند با استفاده از روش‌های قدیمی اتفاق افتد، از همین جهت باید به فکر شیوه‌های جدید برای حل این موضوع بود.

نرم افزارهای حسابداری یکی از مواردی است که می‌توانند به حسابدار کمک کنند که بررسی‌ها را با سرعت و خطای کمتر بررسی کند. گاهی اوقات برخی از نرم افزارهای حسابداری وجود تناقض یا اختلاف را نشان می‌دهند، حسابداری در چنین شرایطی می‌تواند با استفاده از مهارت و شیوه‌های گوناگون، در رابطه با مشکل پیش آمده بررسی های لازم را انجام دهد، البته حسابدار باید مهارت‌های کافی برای انجام چنین کارهایی را داشته باشد.

نرم افزارها برای مقابله با فساد اقتصادی

امکانات نرم افزارها برای مقابله با فساد اقتصادی

استفاده از نرم افزارهایی که برای این حرفه طراحی شده اند، مزیت و کاربردهای گوناگون دارند. کاهش فساد مالی یکی از همین موارد محسوب می‌شود، اما نرم افزارها چه امکاناتی را در اختیار حسابدار قرار می‌دهند که یک فرد می‌تواند با اطلاعاتی که در اختیارش گذاشته می‌شود فساد اقتصادی را بررسی کند؟ در ادامه برخی از امکاناتی که یک نرم افزار دارد را بررسی می‌کنیم تا شما به خوبی با این مسئله آشنا شوید.

نمایش صورت وضعیت مالی:

یکی از مواردی که با استفاده از نرم افزارها امکان تحقق آن وجود دارد را می‌توان بررسی دقیق وضعیت مالی یک شرکت در نظر گرفت. صورت وضعیت مالی نشان می‌دهد که مسائل مربوط به امور مالی چگونه است؛ برای مثال میانگینی از دارایی‌ها، بدهی‌ها و … توسط نرم افزارهای حسابداری محاسبه و در اختیار فرد قرار می‌گیرد. شما با تهیه این گزارش می‌توانید متوجه شوید که چه میزان دارایی و یا بدهی برای شرکت شما در یک مدت معین، تعیین شده است.

نرم افزار سامانه مودیان مالیاتی ابزاری حیاتی برای بهینه‌سازی فرآیند تسهیل پرداخت مالیات

بررسی جریان نقدی شرکت:

جریان نقدی برای یک شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که با انجام این بررسی متوجه می‌شوید که شرکت در یک بازه‌ی زمانی چه سود و زیان‌هایی را داشته است. استفاده از نرم افزار حسابداری به شما این امکان را می‌دهند که این کار را با سرعت و میزان دقت بالاتری بررسی کنید؛ توجه داشته باشید در صورت مشاهده‌ی مشکل یا مشاهده‌ی سود و زیان غیر متعارف، پیگیری‌های لازم را انجام دهید تا مشکل جدی‌تری برای شرکت پیش نیاید.

جریان نقدی شرکت

کمک به مدیریت و کنترل فعالیت‌های مالی شرکت:

نرم افزارهای حسابداری علاوه بر آنکه بر روند کاری حسابدار شرکت تاثیر می‌گذارند، به مدیریت یک شرکت نیز این امکان را می‌دهند که به بررسی‌های انجام شده توسط حسابدار دسترسی داشته باشند. این موضوع می‌تواند در جلوگیری و کاهش فسادهای اقتصادی و مالی تاثیر داشته باشد.

ارزیابی عملکرد کسب و کار:

استفاده از نرم افزارهای حسابداری و مالی به شما کمک می‌کنند که شرح مالیات شرکت و سازمان را به درستی بررسی کنید. بررسی‌هایی که توسط نرم افزارهای انجام می‌شود، دقت خطای کمتری دارند، چرا که در بسیاری از نرم افزارها، چندین بررسی با یکدیگر انجام می‌شوند؛ برای مثال شما می‌تواند با بررسی که انجام می‌دهید، نسبت‌های مالی، بدهی و دارایی‌ها را با یکدیگر بسنجید. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی و آسانی متوجه کوچکترین خطاهایی که وجود دارد، شوید.


پیامدهای ناشی از فساد اقتصادی

اگر شما متوجه فسادهای اقتصادی در شرکت یا سازمان خود نشوید، پیامدهای گوناگونی ایجاد می‌شوند که می‌توانند آثار گوناگونی بر روند کار شما بگذارند. این آثار و پیامدها را می‌توان مواردی چون تضعیف موقعیت شرکت، تضعیف فرهنگ کار، اختلال در فرایندهای برنامه ریزی شده، گسترش سایر فسادهای دیگر و پیامدهای گوناگون دیگر در نظر گرفت.

پیامدهای ناشی از فساد اقتصادی

روش‌های دیگر برای جلوگیری از فسادهای اقتصادی

تا به اینجای متن با تاثیر نرم افزارهای حسابداری بر جلوگیری از فسادهای اقتصادی آشنا شدیم، اما روش‌های دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید جلوی فسادهای اقتصادی را بگیرید یا آن‌ها را به حداقل‌ترین حالت ممکن برسانید.

اگر شما مدیریت یک شرکت و سازمان را بر عهده دارید، باید از وضعیت پرداختی و دریافتی شرکت یا سازمان خود مطلع باشید، این موضوع باعث می‌شود که اگر اختلالی در آمار مشاهده شد، بتوانید آن را بررسی و منشا فساد را راحت تر شناسایی کنید. خصوصی سازی بخش‌های مالیاتی یکی از پیشنهادهایی محسوب می‌شود که با عملی کردن آن می‌توانید از اتفاق‌هایی چون فسادهای اقتصادی گوناگون جلوگیری کنید، چرا که شما بخش‌های مالی را در اختیار همه کارمندان قرار نداده اید و مسئولیت‌های این بخش‌ها را به یک نفر واگذار کرده اید.

نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیکی، محاسبه دقیق و سریع مالیات، سهولت در ارائه اطلاعات و کاهش مکاتبات مالیاتی

شیوه و روش‌های گفته شده در کنار استفاده از نرم افزارهای حسابداری، می‌توانند به شما کمک کنند که فساد اقتصادی را کاهش دهید. شرکت و سازمانی که درگیر فسادهای گوناگون می‌شود، با مشکلات گوناگونی روبرو خواهد شد، بنابراین بهتر است پیش از آنکه چنین موضوعاتی در روند کاری شما دیده شود، اقدامات لازم برای جلوگیری از آن‌ها را انجام دهید.

سوالات متداول فساد اقتصادی

 1. چگونه می توان از فساد اقتصادی جلوگیری کرد؟

  فساد اقتصادی به فسادی گفته می‌شود که در آن با بهره گیری از شیوه‌های گوناگون، به جای انجام فعالیت‌ها طبق اصول، یک فرد با سوء استفاده از قدرت و جایگاهی که در یک حرفه دارد، به انجام کارهایی چون رشوه، اختلاس، رانت و موارد دیگر می‌پردازد.

 2. نرم افزارها چه امکاناتی را در اختیار حسابداران قرار می دهد؟

  نمایش صورت وضعیت مالی
  بررسی جریان نقدی شرکت
  کمک به مدیریت و کنترل فعالیت‌های مالی شرکت
  ارزیابی عملکرد کسب و کار

 3. پیامدهای ناشی از فساد اقتصادی چیست؟

  اگر شما متوجه فسادهای اقتصادی در شرکت یا سازمان خود نشوید، پیامدهای گوناگونی ایجاد می‌شوند که می‌توانند آثار گوناگونی بر روند کار شما بگذارند.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار خرید و تدارکات امکان مدیریت کلیه فرایندهای خرید، از مرحله درخواست تا خرید و تحویل به انبار را فراهم می سازد. مدیریت دستور خرید و چگونگی استعلام های خرید از وظایف مهم این نرم افزار می باشد.
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو