close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

تفاوت حسابداری و مدیریت مالی

تفاوت حسابداری و مدیریت مالی

تفاوت حسابداری و مدیریت مالی

به صورت کلی، حسابداری بر ثبت و گزارش چگونگی و نحوه عملکرد واحد‌های تجاری در گذشته مربوط ‌می‌شود. این در حالی است که شغل‌های مربوط به مدیریت مالی، به تجزیه و تحلیل و همچنین پیشبینی عملکرد شرکت و کمپانی‌ها در آینده مربوط ‌می‌شوند. در ادامه به بررسی و تفاوت حسابداری و مدیریت مالی و فرصت‌های شغلی و نیز پروسه انجام مربوط به آنها ‌می‌پردازیم.

درباره حسابداری

حسابداری، شامل جمع‌آوری تما‌می ‌اطلاعات و داده‌های مالی برای یک نهاد و نیز وارد کردن آن‌ها به دفتر و تهیه گزارشاتی مختصر از اتفاق‌های پیش آمده ‌می‌باشد.

۱. جمع آوری اطلاعات و داده‌ها

افرادی که در شغل حسابداری مشغول به کار هستند، تما‌می ‌داده‌های مالی را گردآوری ‌می‌نمایند. این کار با استفاده از جمع آوری رسید‌ها، فاکتور‌ها و انواع گزارشاتی که مربوط به درآمد و هزینه‌های کسب و کار‌ها ‌می‌باشد، انجام ‌می‌گردد.

۲. مدیریت دفتر کل

دفتر کل، به سیستم و فرایند‌های محاسباتی مرکزی گفته ‌می‌شود که اطلاعات و داده‌های گردآوری شده را کنترل ‌می‌نماید. دفتر کل تما‌می ‌سوابق معاملاتی را در بر ‌می‌گیرد که این معاملات ‌می‌توانند دارای ارقام بزرگ و یا کوچک نیز باشند. به طور کلی دفتر کل برای تهیه صورت‌های مالی شماست.

۳. تولید گزارش

فرم اصلی گزارشاتی که حسابداران تهیه ‌می‌نمایند، مجموعه‌ای از صورت‌های مالی ‌می‌باشد که شامل تلفیقی از صورت‌حساب سود و زیان و ترازنامه و صورت جریان وجوه نقد به شمار ‌می‌رود. افزون بر آن، تحلیل‌های موقت انواع گزارش‌های مدیریتی نیز تهیه ‌می‌گردد.

معرفی نرم افزار: نرم افزار دريافت و پرداخت

حسابداری

درباره مدیریت مالی

فرصت‌های شغلی مربوط به مدیریت مالی به تجزیه و تحلیل وضعیت مالی نهاد‌ها و ارزیابی عملکرد‌های گذشته و همچنین پیش بینی اتفاقات ممکن در آینده مربوط ‌می‌شود.

۱. تجزیه و تحلیل موقعیت مالی

تحلیل گران مربوط به این زمینه شغلی، زمان بسیاری را صرف تجزیه و تحلیل این شرکت ‌می‌نمایند. ساختار سرمایه آن، هزینه سرمایه، سرمایه در حال گردش و نیز نقدینگی و شرایط مالی از جمله مواردی هستند که در این بخش مورد بررسی قرار ‌می‌گیرند.‌

معرفی نرم افزار: نرم افزار خرید و تدارکات

۲. ارزیابی عملکرد‌های مربوط به گذشته

پیش‌تر اشاره شد که حسابداران صورت‌های مالی را تهیه ‌می‌کنند. تحلیل گران مربوط به حوزه‌های مالی نیز افرادی هستند که مدت زمان بسیاری را صرف تجزیه و تحلیل آنها ‌می‌نمایند. این کار به منظور یافتن نگرشی در رابطه با عملکرد شرکت و کمپانی‌ها صورت می‌گیرد.
ارزیابی میزان سودآوری، نرخ بازدهی، حاشیه رشد و بسیاری از انواع دیگر تجزیه و تحلیل انواع صورت‌های مالی از جمله مواردی هستند که در این مرحله به آن‌ها پرداخته ‌می‌شوند.

۳. پیش بینی عملکرد آینده در مدیریت مالی

این مورد گسترده‌ترین تفاوتی است که میان دو شغل حسابداری و مدیریت مالی ‌می‌باشد.‌ تحلیل گران مالی مدت زمان طولانی را صرف پیش بینی چگونگی عملکرد شرکت‌ها در آینده ‌می‌نمایند. این کار از طریق مدل سازی در اکسل انجام ‌می‌شود. انواع مختلف مدل‌های مالی شامل مدل‌های سه وجهی مالی استاندارد، تجزیه و تحلیل سناریو‌ها و انواع معاملاتی نظیر ادغام و تملیک نیز ‌می‌شود.

بیشتر بدانید: نرم افزار BOM

بررسی تفاوت حسابداری و مدیریت مالی

تما‌می‌ شغل‌ها جهت انجام اهداف خاصی برای رفاه افراد شکل گرفته‌اند. این اهداف بسته به نوعشان بسیار ‌می‌توانند با هم متفاوت باشند و در برخی مواقع نیز دارای اشتراکات و شباهت‌هایی باشند. اهداف متخصصین در دو فرصت شغلی حسابداری و مدیریت مالی نیز دارای نقاط مشترک بسیاری است. از طرفی این دو شغل تفاوت‌های گسترده‌ای نیز با یکدیگر دارند.‌ در ادامه به بررسی اهداف ویژه حسابداری و مدیریت مالی ‌می‌پردازیم تا ضمن آشنایی بیشتر با این دو شغل به تفاوت حسابداری و مدیریت مالی نیز پی ببرید.

حسابداری از آن دسته از مشاغلی است که دقت و قابلیت اطمینان از داده‌ها در آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تما‌می ‌اقدامات مربوط به آن ‌می‌بایست از قوانین و ضوابط و اصول حسابداری پیروی نماید. همچنین در این شغل وضعیت و جایگاه مالی یک شرکت به نمایش گذاشته ‌می‌شود و نتایج آن به افراد مربوطه ارائه ‌می‌گردد.

در شغل‌های مرتبط با مدیریت مالی همانند حسابداری، میزان دقت و قابلیت اطمینان از اطلاعات و داده‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اطلاعات مربوط به این رشته ‌می‌توانند پیش بینی‌های آینده را انجام دهند. مدیریت مالی ‌می‌تواند به تحلیل و تفسیر وضعیت مالی یک کمپانی نیز بپردازد. همچنین این موقعیت شغلی ‌می‌تواند بر جریان پول و ارزش اقتصادی نیز متمرکز باشد.

با توجه به تفاوت حسابداری و مدیریت مالی که در این مطلب به آن پرداختیم، مشاهده کردید که در برخی از موارد دارای همپوشانی‌هایی بودند و در برخی از اهداف نیز تفاوت‌های عمد‌ه‌ای داشتند. پیشنهاد ‌می‌کنیم پیش از تصمیم گیری برای اشتغال در هر کدام از این دو شغل، ابتدا نکات مثبت و منفی مربوط به آن‌ را در نظر بگیرید و با آگاهی کافی از آنها، شغل مدنظر خود را گزینش نمایید.

معرفی نرم افزار: نرم افزار قیمت گذاری انبار

تفاوت حسابداری و مدیریت مالی

موقعیت‌های شغلی موجود در دو شغل حسابداری و مدیریت مالی

حسابداری و مدیریت مالی از جمله مشاغل با ارزش و مهمی ‌به شمار ‌می‌روند که موقعیت‌های شغلی مختلفی را برای افراد به وجود آورده‌اند.‌ انتخاب آن که کدام یک از این دو شغل برای شما بهتر است، به اهداف شخصی شما و چگونگی شخصیت شما وابسته است. در ادامه به بررسی چند مورد از مشاغل مرتبط با این دو شغل ‌می‌پردازیم.

چنانچه شما به رشته حسابداری مسلط هستید، ‌می‌توانید به عنوان خزانه‌دار، کنترل‌کننده، مدیر ارشد مالی، تحلیل گر حساب‌های پرداختی و مدیر برنامه ریزی و تحلیل‌های مالی مشغول به کار شوید. این در حالی است که در مدیریت مالی، ‌می‌توانید در مقام مدیر توسعه شرکت، تحلیل گر مالی، تحلیلگر تحقیقات سهام، مدیر فروش و بازرگانی، مدیر عامل بانکداری و سرمایه‌گذاری و همچنین مدیر ارشد مالی استخدام شوید.

پیش تر به موقعیت‌ها و فرصت‌های شغلی و بیان تفاوت حسابداری و مدیریت مالی پرداختیم. طبق اطلاعاتی که به آن پرداخته شد، میان مشاغل مرتبط با حسابداری و مدیریت مالی همپوشانی وجود دارد. بدین معنا که بسیاری از موقعیت‌های شغلی بررسی شده در هر دو زمینه شغلی مناسب ‌می‌باشند.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو