close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

تغییر سبک کاری حسابداران بعد از فراگیر شدن نرم افزارهای حسابداری

تغییر سبک کاری حسابداران بعد از فراگیر شدن نرم افزارهای حسابداری

تاثیر نرم افزار های حسابداری بر روی حسابداران

ابتدا لازم است با شغل حسابداری که یکی از شغل‌های پرطرفدار محسوب می‌شود، آشنا شوید؛ همچنین در ادامه علاوه بر این موضوع به بررسی نقش نرم افزارهایی که در این حرفه مورد استفاده قرار می‌گیرند و باعث تغییرات سبک کاری حسابداران شده‌اند نیز می‌پردازیم. شما با مطالعه مطلب “سبک کاری حسابداران”، اطلاعات گوناگونی در رابطه با شغل و حرفه‌ی حسابداری و نرم افزارهای آن به دست می‌آورید که در روند کاری شما تاثیر مثبتی خواهند داشت.

حسابداری در واقع یکی از مهمترین بخش‌های کسب و کار محسوب می‌شود که لازم است تمام کسب و کارها، به ویژه شرکت و موسسات بسیار بزرگ، از آن برخوردار باشند. اموری که در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرد را می‌توان مواردی چون جمع بندی، خلاصه کردن و ثبت مسائل مالی و اقتصادی در نظر گرفت؛ به نوعی می‌توان گفت حسابدار باید پس از مدت زمان تعیین شده‌، گزارشی را از وضعیت مالی شرکت که جمع آوری کرده است را در اختیار مدیریت قرار می‌دهد تا بررسی‌های لازم و کامل انجام شود.


تاثیر نرم افزارهای حسابداری برسبک کاری حسابداران

یکی از موضوعات مهمی که در رابطه با این حرفه وجود دارد، استفاده از نرم افزارهای گوناگونی است که طراحی‌شده‌اند. بسیاری از این نرم افزارها باعث تغییرات سبک کاری حسابداران شده که از ارزش بالایی نیز برخوردار هستند. شما با استفاده از نرم افزارهای گوناگون کار خود را ساده‌تر می‌کنید، علاوه بر سادگی کار، دقت کار نیز بالا می‌رود که این موضوع نیز اهمیت بالایی دارد، چرا که دقیق بودن گزارش‌ها یکی از مواردی محسوب می‌شود که بر عهده‌ی حسابدار یک شرکت است.

سبک کاری حسابداران

1. نقش نرم افزارهای حسابداری بر کاهش خطای انسانی

یکی از تغییرات سبک کاری حسابداران را می‌توان این موضوع در نظر گرفت که آن‌ها در زمانی که از نرم افزارها استفاده نمی‌شد، مجبور به تحویل گزارش‌ها به صورت کتبی بودند. در تحویل گزارش‌ها به صورت کتبی احتمال خطا بسیار بود و در بسیاری از شرکت‌ها شاهد چنین موضوعی بوده‌ایم، به طوری که گاهی اوقات این خطاها آثار جبران نشدنی را به وجود می‌آوردند.

برای جلوگیری از چنین خطاهایی، برنامه‌های گوناگونی طراحی شد که به‌حسابداران کمک می‌کنند تا کارها را به راحتی انجام دهند. با پیشرفت در چنین موضوعی، دیگر گزارش‌ها به صورت کتبی نوشته نشد، بلکه افراد جمع‌بندی‌های را که با استفاده از نرم افزارهای گوناگون به دست آورده بودند را در قالب یک فایل به مدیریت تحویل می‌دادند.

2. مدیریت مناسب زمان با استفاده از نرم افزارهای حسابداری

مزیت دیگری که استفاده از نرم‌ افزارهای حسابداری به همراه دارد را می‌توان انجام کارها در مدت زمان کمتر در نظر گرفت؛ از آنجایی که نرم افزارها به صورتی طراحی‌شده‌اند که بسیاری از محاسبات را انجام می‌دهند، دیگر وقت زیادی از حسابدار گرفته نمی‌شود و فرد می‌تواند تنها با آموزش کار با چنین برنامه‌هایی، بسیاری از مشکلاتی که پیش‌تر با آن‌ها روبرو بوده است را برطرف کند.

3. انجام فعالیت‌های شرکت به صورت قانونی

یکی از مشکلاتی که حسابداران در این بخش با آن مواجه بودند را می‌توان انجام امور به صورت قانونی در نظر گرفت. استفاده از یک نرم ‌افزار حسابداری به‌حسابدار کمک می‌کند تا پرداخت بدهی و دیگر پرداختی‌ها به موقع انجام شوند. یک نرم افزار خوب حسابداری، امکان یادآوری برای پرداختی‌های لازم برای بخش‌هایی چون صندوق بازنشستگی، مالیات بر درآمد، حقوق کارمندان و دیگر بخش‌ها را در زمانی که تعیین می‌کنید، دارد؛ این موضوع باعث می‌شود که پرداخت‌ها به صورت قانونی و در زمان مناسب انجام شوند.

4. بودجه‌بندی و برنامه‌ریزی با استفاده از نرم افزارها

از دیگر تغییرات سبک کاری حسابداران که توسط برنامه‌های نرم افزاری به وجود آمده، می‌توان به این موضوع اشاره داشت که پیش‌بینی بودجه و درآمد برای یک پروژه تا پیش از استفاده از این نرم افزارها باید توسط حسابدار یک شرکت صورت می‌گرفت؛ اما امروزه با توجه به وجود نرم افزارهای گوناگون، این موضوع دیگر از وظایف حسابدار به‌حساب نمی‌آید. یک نرم افزار مناسب این امکان را دارد که بودجه یک کسب و کار را به‌درستی بررسی و در اختیار مدیریت و حسابدار قرار دهد.

5. محافظت از داده‌ها

یکی از وظایفی که بر عهده‌ی حسابداران یک شرکت قرار دارد را می‌توان محافظت از داده‌های بخش حسابداری در نظر گرفت؛ اما این مسئله موضوع آسانی نبوده و بارها مشکلات گوناگونی را به وجود آورده است. با توجه به چنین موضوعاتی، شاهد طراحی نرم افزارهایی بودیم که این کار را برای حسابدار راحت‌تر کردند؛ بنابراین یکی دیگر از تغییرات سبک کاری حسابداران را می‌توان در رابطه با این موضوع در نظر گرفت که کمک شایانی نیز در این راستا به ‌حسابدار کرده‌اند.

نرم افزارهای حسابداری

6. یکپارچگی با سایر نرم افزار ها

امروزه با پیشرفت تکنولوژی های نرم افزار مدیریت امور سازمان، موسسات و سازمان ها در راستای یکپارچه سازی فعالیت های سازمان از نرم افزار های بسیاری استفاده میکنند. با افزایش اندازه ی سازمان، ضرورت استفاده از نرم افزار های مدیریت سازمان بیشتر احساس می شود. قابلیت اتصال نرم افزار های حسابداری به سایر نرم افزار های مدیریت منابع سازمانی کمک میکند تا انعطاف پذیری سازمان شما بیشتر شود و انتقال اطلاعات در بخش های مختلف راحت تر صورت گیرد.


کدام یک از نرم افزارهای حسابداری مناسب شغل شما است؟

از آنجایی که تا به حال نرم افزارهای گوناگونی طراحی‌شده‌اند، انتخاب یک نرم‌ افزار حسابداری از میان آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. صاحبان مشاغل باید با توجه به شغلی که دارند و بررسی‌های لازمی که انجام می‌دهند، نرم افزار مناسبی را انتخاب کنند. فراهم کردن چنین نرم افزاری به‌ حسابداران بخش حسابداری این اجازه را می‌دهد تا رویدادهای گوناگونی چون بررسی موجودی انبار، بررسی بدهی‌ها، درآمد، افزایش فروش، میزان سود و ضرر و بسیاری از مسائل دیگر را به صورت اتوماتیک انجام و ثبت کند.

تغییر سبک کاری حسابداران
تغییر سبک کاری حسابداران

چند نکته برای خرید نرم افزار حسابداری مناسب

اگر به دنبال تغییرات سبک کاری حسابداران شرکت خود هستید، بهتر است نرم افزارهای مناسبی را خریداری کنید. در ادامه به برخی از نکاتی که در هنگام خرید باید بدانید را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

 • توجه داشته باشید برخی از نرم افزارها متناسب با شغل‌های خاص طراحی‌شده‌اند؛ برای مثال می‌توان به نرم افزارهای حسابداری تولیدی‌ها، شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و… اشاره داشت. این نرم افزارها هزینه‌ی بیشتری را برای شما رقم خواهند زد اما استفاده از آن‌ها کار را برای شما آسان و دقیق‌تر خواهد کرد.
 • ویژگی‌هایی که از یک نرم افزار در ذهن دارید را بررسی کنید، سپس فهرستی از آن را تهیه و متناسب با آن برای خرید اقدام کنید. امکان دارد شما برای حرفه‌ی خود به یک برنامه نرم افزاری ساده نیاز داشته باشید، اما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی دست به خرید نرم افزاری زده‌اید که بیشتر از نیاز شما ویژگی دارد؛ اگر شما از پیش نیازهای خود را لیست کنید، دیگر مجبور به پرداخت هزینه‌ی بیشتر در جهت خرید آن نخواهید بود.
 • اگر کسب و کار شما جزو کسب‌وکارهایی محسوب می‌شود که امکان رشد برای آن وجود دارد، بهتر است نرم افزاری را خریداری کنید که آن نیز امکان رشد دارد. با توجه به این ویژگی، دیگر نیازی به تعویض و خرید دوباره‌ی نرم افزار نیست و شما می‌توانید با یک‌بار خرید، نیاز خود را برطرف کنید.

همانطور که مطالعه کردید، در این متن به نقش نرم افزارها در تغییرات سبک کاری حسابداران پرداختیم و شما را با ویژگی‌هایی که یک نرم افزار در اختیارتان قرار می‌دهد، آشنا کردیم. توصیه می‌شود اگر تصمیم به استفاده از نرم ‌افزار حسابداری دارید، زودتر خرید خود را انجام دهید و کار با آن را شروع کنید.

سوالات متداول سبک کاری حسابداران

 1. مهم ترین تاثیر استفاده از نرم افزار حسابداری چیست ؟

  نرم افزار های حسابداری در روند کار، مدیریت زمان، قانونی بودن کارها، بودجه و برنامه ریزی، و محافظت از داده ها تاثیر زیادی دارند

 2. چگونه یک نرم افزار حسابداری مناسب بخرید ؟

  ویژگی‌هایی که از یک نرم افزار در ذهن دارید را بررسی کنید، سپس فهرستی از آن را تهیه و متناسب با آن برای خرید اقدام کنید.

 3. آیا نرم افزار حسابداری امکان یکپارچه سازی با سایر نرم افزارها را دارد؟

  بله، امروزه با پیشرفته شدن تکنولوژی و افزایش قابلیت های نرم افزارها، یک نرم افزار حسابداری خوب امکان یکپارچه سازی با بیشتر نرم افزارهای مالی را دارا می باشد.

برچسب ها :

نرم افزار های کاربردی

برای اينكه لزوم استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان را بهتر درک كنيم چنين آغاز می كنيم كه، همانگونه كه می دانيد از ابتدای سال 1402 كليه موديان مالياتی يا بهتر بگوئيم تمامی پايانه های فروشگاهی ملزم به ارائه و ارسال فاکتور های خود به صورت  الكترونيكی در سامانه ی موديان كه توسط وزارت امور اقتصادی و دارائی توسعه يافته است، شده اند و می بایست به جای این که فروش خود را به صورت فصلی در سامانه معاملات فصلی درج نمایند، اقدام به ثبت فاکتور فروش در سامانه مودیان کنند اظهار فروش ثبت شده در سامانه و درج فاکتور در نرم افزار موجب ايجاد چالش های متعددی برای موديان مالياتی شده است. چالش های اتصال به سامانه مودیان و استفاده از نرم افزار سامانه مودیان روش های ارسال صورتحساب به سامانه مودیان ارسال صورتحساب های الکترونیکی مستقیم به سامانه ی موديان مالياتی از 3 طريق صورت می گيرد. بسياری از شركت های توليد كننده ی نرم افزار موجود در بازار هنوز موفق نشده اند كه نرم افزارهای خود را جهت بارگذاری صورت حساب های الكترونيكی به روز رسانی كنند و يا هنوز برخی از موديان اقدام به تهيه نرم افزار حسابداری و فروش جهت ثبت فاکتور در سامانه مودیان نكرده […]
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.
نرم افزار حسابداری فروش امکان مدیریت کلیه فرایندهای فروش، قیمت گذاری فروش کالاها به تفکیک گروه های مختلف مشتریان را فراهم می سازد. همچنین سیاست گذاری چگونگی مدیریت شعب در این نرم افزار انجام می شود.
نرم افزار خرید و تدارکات امکان مدیریت کلیه فرایندهای خرید، از مرحله درخواست تا خرید و تحویل به انبار را فراهم می سازد. مدیریت دستور خرید و چگونگی استعلام های خرید از وظایف مهم این نرم افزار می باشد.
نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو