close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

نقش رایانش ابری در خدمات مالی

نقش رایانش ابری در خدمات مالی

رایانش ابری

فناوری رایانش ابری و ارائه نرم افزار در زمینه ‌اثربخشی و ارزش‌آفرینی فرایندها کمک زیادی خواهد کرد. رایانش ابری در حوزه صنعت مالی فراتر از یک تکنولوژی است و به عنوان یک مقصد محسوب می‌شود. گزارش‌ها حاکی از آن است که این فناوری به کسب ‌و ‌کارها، به ویژه سازمان‌های فعال در حوزه مالی کمک بسیاری کرده است. آن ها توانسته اند درآمد خود را افزایش دهند و دید دقیق‌تری از مشتریان و کسب‌و‌کار خود داشته باشند.

آینده رایانش ابری

امروزه تقریبا کمتر سازمان و شرکتی پیدا می‌شود که از فناوری رایانش ابری (Cloud Computing) استفاده نکند. هر چند بسیاری از آن ها ممکن است اصلا ندانند که از حسابداری ابری استفاده می‌کنند. رایانش ابری با نام‌های دیگری مانند «محاسبات ابری» یا «پردازش ابری» در ایران شناخته می‌شود. با پیدایش سرویس‌های ابری و امکانات متعددی که این تکنولوژی در اختیار مشتریان قرار می‌‌دهد، باعث شده است که افراد بیشتری از رایانش ابری استفاده کنند و این تعداد به سرعت در حال افزایش است.

در سال 2019 گزارشی در ERP NEWS منتشر شد که در آن پیش ‌بینی‌هایی در رابطه با آینده مالی انجام شده بود. در اولین پیش ‌بینی به موضوع رایانش ابری پرداخته بود. بر اساس این گزارش در آینده رایانش ابری در حوزه مالی و حسابداری در تمامی کسب ‌و‌ کارها به یک فرایند کاملا ضروری و رایج تبدیل میگردد.علت این است که سازمان‌ها با به ‌کارگیری نرم ‌افزارهای ابری می‌توانند بدون پیچیدگی‌های تکنولوژی و هزینه‌های آن، به صورت مداوم از به روزترین نسخه نرم افزار استفاده کنند.

دومین پیش‌بینی با این تیتر بیان شد که استعلام مالی در لحظه ممکن خواهد شد. از این طریق در آینده گزارش‎‌های دوره‌ای کاملا حذف می‌گردد. واحد مالی با کارکردهای اتوماتیک شده و گزارش‌های لحظه ای، نقش خود را به تحلیل گر و پیش‌بینی کننده وضعیت سازمان و بازار تغییر خواهد داد. در پیش بینی سوم به این مسئله پرداخته بود که داده‌های کل سازمان با واحد حسابداری به اشتراک گذاشته می‌شود. بر مبنای این گزارش مدیران مالی و تیم مالی برای اینکه بتوانند نگرش جامعی کسب کنند و پیش‌بینی‌های دقیق‌تری داشته باشند، با تمامی واحدهای سازمان ارتباط می‌گیرند و داده‌های بخش‌های مختلف همچون فروش، تدارکات، تولید و کل عملکرد کسب‌و‌کار را دریافت خواهند کرد.

در نتیجه به مدیریت سازمان کمک می‌کنند تصمیمات استراتژیک بگیرند. درواقع با توجه به اینکه خدمات ابری از زمان ظهور خود تا به امروز توانسته است به روش‌های گوناگون موجب بهبود فرایند کسب‌ و کارها شود، این پیش‌بینی به هیچ عنوان بعید و عجیب به نظر نمی‌رسد. در ادامه مطلب به بررسی برخی دیگر از مزایای رایانش ابری در نرم افزارهای حسابداری ابری می‌پردازیم.

معرفی نرم افزار: سیستم دریافت و پرداخت


مزایای رایانش ابری در نرم افزارهای حسابداری ابری

یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی سازمان‌ها، ثبت حجم بالایی از تراکنش‌های مالی با بیشترین کارایی و با کمترین درصد خطای کاربری می باشد. نرم افزار حسابداری ابری به شما کمک می‌کند که اسناد حسابداری خود را با سرعت و دقت بیشتر، ثبت و نگهداری نمایید. در ادامه به مهم‌ترین مزایای رایانش ابری در نرم افزار حسابداری ابری اشاره شده است.

کارایی و چابکی بیشتر

سازمان‌هایی که از رایانش ابری استفاده می‌کنند، چابک‌ تر از سازمان‌هایی هستند که منابع فناوری اطلاعات را در بخش مدیریت زیرساخت‌ اختصاص می‌دهند. با استفاده از فضای ابری، کارکنان قادراند در هر زمان و مکانی به‌صورت آنلاین به تمامی اطلاعات سازمان دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این در مراکز ذخیره ‌سازی ابری، اطلاعات کسب‌ و کارها در یک پایگاه داده متمرکز ذخیره می‌گردد تا از ثبت و وجود اطلاعات در چندین نسخه و دستگاه اطمینان حاصل شود.

همچنین، سیستم‌عامل‌های ابری نیازی به تعمیرات و به ‌روزرسانی نرم افزار نخواهند داشت. معمولاً به‌ روزرسانی‌ها به‌ صورت خودکار انجام شده و به کارمندان فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تمرکزشان را روی کارهایی بگذارند که در اولویت هستند. بر اساس اینکه خدمات ابری می‌تواند متناسب با نیازهای مشتری به صورت سفارشی ‌فراهم شود، شرکت‌ها به راحتی می‌توانند بر روی رشد کسب ‌و کار خود تمرکز کرده و وارد حوزه‌های کاری جدید شوند. در نتیجه ساختار کسب ‌و کار خود را به ساده‌ترین شکل ممکن بازسازی می کنند.

معرفی نرم افزار: نرم افزار تحلیل صورت های مالی

نرم افزارهای حسابداری ابری

مقیاس‌پذیری

صاحبان کسب ‌وکار‌ به طور معمول سخت‌افزار و نرم افزار را بیش از حد نیاز خود تهیه می‌کنند؛ چرا که به چشم‌انداز شرکت خود توجه دارند و می‌خواهند از وجود فضای کافی جهت ذخیره‌سازی داده‌ها در آینده اطمینان پیدا کنند. در حالی که تمامی بسته‌های خدماتی ابری گزینه‌هایی متناسب با ظرفیت فعلی کسب‌ و کارها را ارائه خواهند داد که امکان ارتقا آن‌ها در صورت لزوم، در کمترین زمان وجود دارد. استفاده از خدمات ابری به کسب ‌و کارها این اجازه را می‌دهد تا صرفا برای آنچه که نیاز دارند هزینه کنند. به بیانی دیگر، پرداخت بر اساس میزان استفاده از خدمات (Pay As You Go) خواهد بود. این مزیت به شرکت‌ها در کاهش هزینه‌ها کمک قابل توجهی خواهد کرد

بیشتر بدانید: اموال گردانی چیست؟

کاهش هزینه‌های اولیه

یکی دیگر از مزایای جذاب خدمات ابری، کاهش هزینه‌های اولیه در قیاس با هزینه‌های سرسام‌آور خرید سرور، مراکز داده، نرم افزار مدیریت منابع انسانی و استخدام و آموزش کارمندان جهت نگهداری و اداره سازمان است. پرداخت چنین هزینه‌هایی مانع ورود رقبای جدید به بازار، کاهش رقابت و در نهایتا انحصار شرکت‌های بزرگ می‌شود.

خدمات ابری کلیه خدمات و سیستم‌های دیجیتالی مورد نیاز را در اختیار شرکت‌ها قرار داده است. علاوه بر این، نیازی به تجهیزات فیزیکی نخواهید داشت و با انجام خودکار تعمیر، نگهداری و ارتقا سیستم‌ها حجم کار تیم فناوری اطلاعات را کاهش می‌دهید. رایانش ابری به‌ راحتی نیاز شما به سرمایه‌گذاری در جدیدترین ابزارها، تجهیزات، دستگاه‌ها که تعداد زیادی از آن‌ها ماندگاری محدودی دارند را به ‌راحتی برطرف خواهد کرد.

مزایای رایانش ابری

امنیت بیشتر

حفاظت از داده‌ها نخستین اولویت تیم‌های مالی و حسابداری است. بسیاری از ارائه ‌دهندگان خدمات ابری که کیفیت مطلوبی دارند، سیستم‌ها و پروتکل‌های امنیتی مطابق با استانداردها را ارائه خواهند داد. طبق مطالعات، بیشترین میزان رخنه به داده‌ها مرتبط به نرم افزارها و سخت‌افزاری درون‌سازمانی بوده و حمله به داده‌ها در سرویس‌های ابری به ‌ندرت مشاهده شده است. در سیستم فناوری‌های مبتنی بر ابر، پشتیبان ‌گیری از داده در چندین سرور در موقعیت های جغرافیایی مختلف انجام می‌شود تا در صورت سرقت، از کار افتادن یک سرور و یا عمل کرد نامناسب یک سخت افزار، اطلاعات در امان باشند.

به غیر از این مورد، بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات ابری جهت ایمن ‌سازی ارتباطات، ابزارهایی داخلی دارند که ویروس‌ها، هرزنامه‌ها و بدافزارها را کاملا دفع می‌کنند. همچنین کاربران می‌توانند روش‌های دقیق احراز هویت کارمندان را برای دسترسی به داده‌ها در فضای ابری را تنظیم کنند. با ذخیره‌سازی داده‌های در فضای ابری، کاربران هیچگاه نگران سرقت فیزیکی و یا آسیب دیدن آن‌ها نخواهند بود و در زمان حملات سایبری می‌توانند از راه دور آن‌ها را حذف و یا جابه‌جا کنند.

مهم ترین مزیت

نرم افزار واسط مالیاتی

پویا

جمع بندی

در حال حاظر بسیاری از نرم‌ افزارهای حسابداری ابری با نام های تجاری مختلف ابری به بازار ارائه شده است. این سیستم‌ها در مجموع شامل نرم افزار حسابداری ابری (دفتر کل ابری) ، دریافت و پرداخت ابری، دارایی ثابت ابری، تسهیلات مالی ابری و نرم افزار صورت های مالی ابری هستتند. با به‌کارگیری این نرم افزارهای حسابداری ابری، به راحتی می‌توانید با اتوماتیک سازی فرایندها دوباره کاری و خطای کاربری را به حداقل میزانن ممکن برسانید. تدوین یک برنامه استراتژیک با هدف پیشبرد پروژه ابری و توجه به کلیه جوانب کار می‌تواند احتمال موفقیت شما در مدیریت کسب و کار را تا حد بسیاری افزایش دهد.

سوالات متداول

 • کارایی و چابکی بیشتر
 • مقیاس‌پذیری
 • کاهش هزینه‌های اولیه
 • امنیت بیشتر

 • پشتیبان ‌گیری از داده در چندین سرور در موقعیت های جغرافیایی مختلف انجام می‌شود تا در صورت سرقت، از کار افتادن یک سرور و یا عمل کرد نامناسب یک سخت افزار، اطلاعات در امان باشند.
 • ابزارهایی داخلی دارند که ویروس‌ها، هرزنامه‌ها و بدافزارها را کاملا دفع می‌کنند.
 • کاربران می‌توانند روش‌های دقیق احراز هویت کارمندان را برای دسترسی به داده‌ها در فضای ابری را تنظیم کنند.
 • با ذخیره‌سازی داده‌های در فضای ابری، کاربران هیچگاه نگران سرقت فیزیکی و یا آسیب دیدن آن‌ها نخواهند بود و در زمان حملات سایبری می‌توانند از راه دور آن‌ها را حذف و یا جابه‌جا کنند.


نرم افزار های کاربردی

نرم افزار حسابداری فروش امکان مدیریت کلیه فرایندهای فروش، قیمت گذاری فروش کالاها به تفکیک گروه های مختلف مشتریان را فراهم می سازد. همچنین سیاست گذاری چگونگی مدیریت شعب در این نرم افزار انجام می شود.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو