close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

پنج عملیات مهم نرم افزار‌های دارایی ثابت

پنج عملیات مهم نرم افزار‌های دارایی ثابت

پنج عملیات مهم در نرم‌افزار‌های دارایی ثابت

نرم افزار‌های دارایی ثابت جزو مواردی هستند که در شرکت‌ها و نهاد‌های مختلف بزرگ و کوچک استفاده می‌شوند. عدم وجود این نرم افزار‌ها سبب می‌شود تا نتوانید به سادگی و به راحتی به فعالیت‌های خود بپردازید. اگر در این حیطه تا به حال کاری انجام نداده باشید، ممکن است عملیات مهم نرم افزار‌های دارایی ثابت و حتی مفهوم دارایی ثابت را نیز ندانید. عدم اطلاع از این مفهوم سبب می‌شود تا نتوانید به سادگی عملیات‌های در نرم افزار‌های مربوط به آن را نیز درک کنید. به‌همین دلیل است که ابتدا به معرفی دارایی ثابت پرداخته و سپس عملیات مهم نرم افزار‌های دارایی ثابت را توضیح می‌دهیم.

آنچه در ادامه خواهید خواند.

اموال و دارایی های ثابت

مفهوم و ماهیت اصلی دارایی ثابت

اولین و مهم‌ترین چیزی که نیاز است تا بدانیم، آن است که دارایی‌های ثابت یک شرکت و یا یک نهاد، به مواردی گفته می‌شود که در طول یک سال مالی به مصرف نمی‌رسند و به قوت خود باقی هستند. معمولا بیشتر این دارایی‌ها را می‌توان شامل کامپیوتر‌ها، میز و صندلی‌ها، زمین، ساختمان و… دانست.
این نوع از دارایی‌ها در واقع یکی از مؤلفه‌های اصلی و مهم در کسب و کار‌ها و بنگاه‌های اقتصادی هستند؛ این اهمیت در حدی است که مدیریت کردن و کنترل آن‌ها نیاز به دانش، تخصص و تجربه کافی دارد.

دلایل اهمیت دارایی‌های ثابت

حالا که تا حدودی مفهوم دارایی‌های ثابت را درک کردید، بهتر است بدانید که چرا این دارایی‌ها مهم هستند و باید نسبت به عملیات‌های نرم افزاری آن‌ها بسیار سختگیرانه عمل شود. گردش دارایی‌های ثابت بسیار زیاد است، به همین دلیل بایستی عملیات‌های محاسباتی صورت گرفته بر روی آن‌ها دائماً مورد بررسی قرار گیرد. هر قدر در این زمینه اطلاعات بیشتری وجود داشته باشد، امکان ارائه گزارشات مالی دقیق‌تر و کلی‌تر نیز بیشتر می‌شود که به فعالیت‌های تجاری و تحلیل جامع و کلی مالی، می‌تواند بسیار کمک کند.

معرفی نرم افزار : نرم افزار BOM

عملیات مهم نرم افزار‌های دارایی ثابت

اما ویژگی بعدی مربوط به آن می‌شود که سرمایه‌گذار‌ها و مؤسسات مالی مختلف می‌توانند از این گزارشات برای تعیین کردن سلامت مالی یک شرکت و همچنین خرید سهام یا ارائه و اعطای وام به تجارت‌های دیگر بهره‌گیری کنند.

عملیات مهم نرم افزار‌های دارایی ثابت کدامند ؟

اما عملیات‌های مهمی که در زمینه نرم افزار‌های دارایی ثابت باید انجام شود، مربوط به چه مواردی است؟ در این قسمت به عمده‌ترین و مهم‌ترین این عملیات‌ها اشاره می‌کنیم که نیاز است توجه خاصی به آن‌ها شود و به دقت و با درستی کامل انجام گیرند.

معرفی نرم افزار : نرم افزار برنامه ریزی تولید

۱-گزارش‌گیری کامل از اموال ثبت شده

در یک سیستم عملیاتی که مربوط به دارایی‌های ثابت می‌شود، اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر گرفته شود، مربوط به امکان گزارش‌گیری کامل از اموال ثابت و ثبت شده است. اگر در یک نرم افزار نتوانید تمام اموال را ثبت کنید، ممکن است در مرحله بررسی‌های مالی به مشکل برخورد کرده و دچار خسارت و ضرر و زیان شوید.

گزارش اموال و دارایی های ثابت

۲-امکان تعریف طبقه دارایی‌ها

تعریف طبقه دارایی های یکی دیگر از عملیات مهم نرم افزار‌های دارایی ثابت می باشد. طبقه‌های دارایی به دسته‌های دارایی و یا گروهی از اوراق بهادار گفته می‌شود. این طبقه‌ها معمولا دارای خصوصیت‌های مشترک و همچنین عملکرد‌های مشابهی در بازار‌های مالی هستند و به‌تبع این موضوع، قوانین مشترکی نیز درخصوص آن‌ها صدق می‌کند.

معرفی نرم افزار : نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی

به طور کلی سه طبقه دارایی متداول وجود دارد که شامل سهام، اوراق با درآمد ثابت همچون اوراق مشارکت و اوراق قرضه و همچنین معادل‌های نقدی یا ابزار‌های بازار پول می‌شوند. طی سال‌های گذشته، املاک و مستغلات و همچنین ارز‌های رمزنگاری شده نیز جزو طبقه‌های دارایی حساب می‌شوند.

۳-ثبت انواع نقل و انتقالات

عملیات مهم بعدی مربوط به ثبت انواع نقل و انتقالات می‌شود. در یک نرم افزار اموال و دارایی های ثابت لازم است تا امکان ثبت کردن انواع نقل و انتقالات مالی و غیر مالی فراهم باشد. در غیر این صورت ممکن است که در پایان سال مالی، نتوانید به سادگی و به راحتی به حساب‌ها رسیدگی کنید.

۴-امکان ثبت محل استقرار دارایی‌ها

مورد بعدی درخصوص امکان ثبت محل استقرار دارایی‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا بدانید که هر کدام از اموال شرکت در چه مکانی قرار دارند و به همین دلیل دسترسی به آن‌ها بسیار ساده‌تر خواهد شد.

معرفی نرم افزار : نرم افزار مدیریت انبار

۵-ثبت جزئیات

یکی دیکر از عملیات مهم نرم افزار‌های دارایی ثابت, ثبت جزئیات می باشد. مورد بعدی درخصوص امکان ثبت کردن جزئیات مربوط به هر کدام از دارایی‌ها است. این جزئیات می‌تواند مربوط به تاریخ‌هایی باشد که دارایی‌ها به تحت تملک شرکت در آمده‌اند و یا از تملک آن خارج شده‌اند و همچنین چه دارایی‌هایی فروخته و یا اسقاط شده‌اند.

جمع‌بندی

به‌طور کلی به پنج عملیات مهم نرم افزار‌های دارایی ثابت رسیدگی کردیم که هر کدام از آن‌ها به نوبه خود اهمیت بسیار زیادی دارند. در صورتی که در یک نرم افزار نتوانستید تا این پنج عملیات مهم را پیدا کنید و یا یکی از آن‌ها دچار نقص بود، بهتر است به سراغ آن نروید و سعی کنید تا نرم افزار بهتر و همچنین جامع‌تری را برای کار خود انتخاب نمایید.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.
نرم افزار خزانه داری امکان مدیریت کلیه فرایندهای مرتبط با وجوه نقد سازمان را فراهم می سازد. تهیه گزارش های گردش وجوه نقد در بازه های زمانی مختلف تصمیم گیری های مدیریتی را ساده تر می سازد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو