close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

روش‌های کاهش هزینه نگهداری کالا در انبار

روش‌های کاهش هزینه نگهداری کالا در انبار

هزینه نگهداری کالا در انبار

کم کردن هزینه نگهداری کالا در انبار یکی از روش‌های مناسب برای به دست آوردن سود عالی ‌می‌باشد. امروزه هزینه‌های نگهداری مربوط به انبار و انبارداری بسیار بالا ‌می‌باشد و در صنایع مختلف رقابت زیادی برای کم کردن هزینه‌های انبارداری و کاهش هزینه نگهداری کالا در انبار وجود دارد. نگهداری کالا و مواد اولیه در انبار باعث به وجود آمدن هزینه‌هایی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها ‌می‌شود که این هزینه‌ها دارای چند بخش مختلف هستند که در ادامه به آن‌ها ‌می‌پردازیم.

بررسی هزینه نگهداری کالا در انبار

هزینه‌های نگهداری از کالا دارای بخش‌های زیادی است که شامل:

هزینه قیمت کالا

هزینه قیمت کالا به مبلغی که برای خریدن کالا به فروشنده داده ‌می‌شود می‌گویند و در برخی از کالاها هزینه‌های حمل و جا به جایی، نگهداری، بازرسی فنی و… هم به این مبلغ اضافه ‌می‌شود. در صورتی که تخفیف کلی بر روی کالا وجود نداشته باشد مقدار سفارش کالا در قیمت آن هیچ تاثیری ندارد ولی اگر قیمت کالا با تعداد آن تغییر کند پس مقدار سفارش کالا تابعی از قیمت است و شما در این صورت ‌می‌توانید هزینه کمتری را پرداخت نمایید.

هزینه بهره سرمایه

برای نگهداری مواد و کالا در انبار به سرمایه و صرف هزینه نیاز ‌می‌باشد و انجام دادن این کار بر عهده سازمان مربوطه است و در صورتی که این مواد و کالا به صورت طولانی در سازمان و یا فروشگاه نگهداری شوند ممکن است باعث به وجود آمدن هزینه‌های بیشتر برای نگهداری شوند.

معرفی نرم افزار: نرم افزار حسابداری فروش

هزینه جا به جایی

کالاهایی که در انبار هستند و یا در بخش تولید ساخته شده‌اند و یا حتی به وسیله یک بخش خریداری شده‌اند و باید به انبار انتقال داده شوند برای انتقال دادن نیاز به هزینه‌های انتقال و جا به جایی دارند که این هزینه‌ها شامل:

 • نیروی انسانی
 • تجهیزات جا به جا کننده
 • تسهیلات انبار کردن
 • و غیره

هزینه نگهداری کالا

هزینه نگهداری کالا به هزینه‌هایی ‌می‌گویند که فروشگاه در برابر نگهداری کالا باید پرداخت نماید که این هزینه‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • هزینه اجاره انبار
 • هزینه‌های بیمه
 • هزینه روشنایی
 • هزینه مالیات
 • هزینه خسارت‌هایی مانند: سیل، زلزله، آتش سوزی، سرقت
هزینه جا به جایی

روش کاهش هزینه

خسارت به کالاهایی که در انبار وجود دارد باعث ‌می‌شود که سرمایه خیلی زیادی از دست برود پس یکی از روش‌هایی که باعث کم شدن هزینه انبار و انبارداری ‌می‌شود جلوگیری از به وجود آمدن خسارت به کالاهای موجود در انبار است که برای این کار روش‌های زیادی وجود دارد که این روش‌ها به شیوه بسته بندی پیشرفته و مناسب بستگی دارد. روش بسته بندی مکانیزه محصولات موجود در انبارها افزایش بسیاری یافته است به این علت که این بسته بندی باعث کم شدن هزینه‌های نگهداری ‌می‌شود.

معرفی نرم افزار: نرم افزار مدیریت انبارداری

یکی دیگر از روش‌هایی که باعث کم شدن هزینه‌های هزینه نگهداری کالا در انبار ‌می‌شود بررسی منظم قفسه و تجهیزاتی است که در انبار وجود دارد و از آن‌ها برای حمل و نقل کالاها مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد.

یکی دیگر از روش‌هایی که باعث کاهش هزینه نگهداری کالا در انبار می‌شود این است که شما ‌می‌توانید از یک انبار کوچک‌تر ولی دارای طبقات زیاد استفاده نمایید در این صورت شما با گذاشتن کالاها در طبقات و قفسه‌ها ‌می‌توانید هزینه محل انبار را کمتر نمایید. شما ‌می‌توانید از ماشین‌هایی که دارای طبقات بیشتر هستند برای جا به جایی کالاها استفاده نمایید به این علت ‌می‌توانید به راحتی هزینه‌ها را کاهش دهید.

انبارها به دو دسته تقسیم ‌می‌شوند: انبارهای دارای سقف و انبارهای روباز. که انبارهای دارای سقف دارای مزیت‌هایی هستند که این مزیت‌ها شامل جلوگیری از فاسد شدن کالاها و عوامل فیزیکی محیطی (گرما، سرما، رطوبت، نور خورشید و…) ‌می‌شود ولی این انبار برای نگهداری تجهیزات و متریال‌ها یک سری معایب دارند که این معایب مانند: هزینه‌های زیاد برای ساخت، تعمیر و نگهداری و کنترل هوای داخل انبار به صورت دائمی‌ باید پایش شود.

یکی دیگر از روش‌هایی که ‌می‌توان با آن هزینه‌های انبار را کم و از به وجود آمدن خسارات جلوگیری کرد سم پاشی به صورت ماهانه است که از ورود حیوانات موذی به داخل انبار جلوگیری ‌می‌کند. همچنین ‌می‌توان برای کاهش نیروی انسانی از وسیله‌های نقلیه مانند لیفتراک برای حمل و جا به جایی کالاها استفاده کرد که از لحاظ ایمنی بسیار به صرفه‌تر از حمل دستی بار ‌می‌باشد و هزینه نیروی انسانی را کمتر ‌می‌کند. کالاهای موجود انبار باید به صورت دسته بندی از هم جدا شوند تا در هنگام جا به جایی جای آن‌ها مشخص باشد و هم واکنشی نسبت به یکدیگر نداشته باشند و از ایجاد خسارات احتمالی جلوگیری شود.

همچنین ‌می‌توان برای ایمنی و ایجاد یک محیط امن در داخل انبار علائم هشدار دهنده ایمنی و کپسول‌های اطفاء حریق جهت جلوگیری از احتراق و انفجار را نصب کرد که با این کار از ایجاد خطرات و خسارات پیشگیری ‌می‌کنید به علاوه نصب فلش راهنما و خط کشی کف انبار ‌می‌تواند به رفت و آمد کمک زیادی بکند.

هزینه نگهداری کالا در انبار

جمع بندی

در متن بالا سعی کردیم روش‌هایی را برای کم کردن هزینه‌های نگهداری کالا در انبار و همچنین ایمنی کالاها برای شما توضیح دهیم. روش‌های بسیاری برای کم کردن هزینه نگهداری کالا در انبار وجود دارد که یکی از آن‌ها این است که یک نفر انباردار یا کمک انباردار فنی جهت رفع نواقصات در انبار و کنترل ورودی و خروجی‌ها به صورت سیستمی ‌و مکانیزه را انجام دهد.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو