close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

عضویت در سامانه مودیان

عضویت در سامانه مودیان

عضویت در سامانه مودیان

سامانه مودیان مالیاتی یکی از ابزارهایی است که دولت برای کاهش فرار مالیاتی و افزایش درآمدهای خود به کار میبرد. با عضویت در سامانه مودیان، اشخاص حقیقی و حقوقی فعال اقتصادی می توانند با وظیفه خود در قبال زمینه پرداخت مالیات و عوارض به صورت کامل آگاه شوند.

مهم‌ترین مزایا عضویت در سامانه مودیان

عضویت در نرم افزار سامانه مودیان مالیاتی دارای مزایای بسیار زیادی است. از جمله مزایای ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش شفافیت در پرداخت مالیات و عوارض
  • کاهش فرصت برای فرار از پرداخت مالیات و عوارض
  • افزایش تحصیلات مالیاتی و عدالت اجتماعی
  • کاهش هزینه‌های دولت برای رصد، شناسایی و تعقیب فراریان مالیاتی

به همین دلیل، دولت قوانینی را برای تشویق افراد به ثبت نام در نرم افزار سامانه مودیان مالیاتی تدوین کرده است. از طرف دیگر، قوانینی برای تحریم افرادی که عمداً اقدام به فرار مالیاتی میکنند نیز وجود دارد. در نتیجه، ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی به عنوان یکی از وظایف شهروندی و تعهدات حقوقی افراد فعال اقتصادی محسوب میشود و عدم رعایت آن با مجازات هایی همراه خواهد بود.

مهم‌ترین مزایا عضویت در سامانه مودیان

افراد مشمول عضویت در سامانه واسط مالیاتی

تمامی اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغلی که به عنوان مشمولین ذکر شده ‌اند، باید در سامانه الکترونیکی مودیان مالیاتی ثبت نام کنند و از طریق این سامانه اطلاعات مالی و مالیاتی خود را به اداره‌ کل مالیات و یا سایر نهادهای مدنظر اعلام کنند. با ثبت نام در این سامانه، این اشخاص قادر به تسویه حساب مالیاتی و دریافت گواهی مالیاتی نیز هستند.

به زبان ساده تر، قانون مقرر میکند که همه فعالان اقتصادی، یعنی افراد حقیقی و حقوقی که درآمدی دارند (مگر اینکه برای آنها مستثنی شده باشد) باید در سامانه الکترونیکی مودیان مالیاتی ثبت نام نمایند. علاوه بر ثبت نام، آنها باید دستورالعمل‌ ها و وظایف دیگری را که برایشان ارسال میشود را نیز اجرا کنند. این یک امر مهم در حوزه عضویت در سامانه مودیان محسوب میشود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص شرایط خرید نرم افزار واسط موديان پويا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

زمان عضویت در سامانه مودیان

مطابق با اصل 123 قانون اساسی، پس از تایید شورای نگهبان و تصویب مجلس شورای اسلامی، قانون سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی در تاریخ یازدهم آبان 1398 به دولت ابلاغ شد. با این حال، به دلیل بروز مشکلاتی، ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی به تأخیر افتاد و تا آبان ماه سال 1401 به طول انجامید.

پس از اجرا شدن قانون مذکور، کلیه افراد حقیقی و حقوقی وظیفه دارند تا در زمان تعیین شده به منظور عضویت در سامانه مودیان مالیاتی اقدام نمایند.

افرادی که در زمان مقرر ثبت نام نشده ‌اند، باید حتماً تا تاریخ تعیین شده در سامانه مودیان مالیاتی ثبت نام کنند؛ در غیر این صورت، مشمول جرائم قانونی خواهند شد. جرائم مذکور یک نوع ضمانت اجرایی در زمینه ثبت‌نام کلیه پایانه ‌های فروشگاهی محسوب می شوند.

زمان عضویت در سامانه مودیان

روند عضویت اولیه در سامانه واسط مالیاتی

برای ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی، ابتدا باید دو مرحله پیش ثبت نام و تکمیل عضویت را انجام دهید. در این راستا، شخص باید به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی مراجعه کرده و بعد گزینه «عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه» را انتخاب نماید. در مرحله بعد، با تکمیل اطلاعات درخواستی، مرحله پیش ثبت نام به پایان خواهد رسید و شما کد رهگیری خود را دریافت خواهید کرد.

سپس برای تکمیل عضویت، باید به سایت مودیان مالیاتی مراجعه کرده و با استفاده از کد رهگیری خود، فرآیند ثبت نام اصلی را تکمیل کنید. برای این منظور، باید اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید تا ثبت نام شما در سامانه مودیان مالیاتی به اتمام برسد.

خرید نرم افزار واسط مودیان پویا معتمد مورد تائيد وزارت امور اقتصادی و دارائی

نکات مهم عضویت در سامانه مودیان

بر اساس نامه وزیر اقتصاد، فرآیند ثبت‌نام مودیان مالیاتی شامل پنج مرحله یا فراخوان است که در هر فراخوان، نحوه اجرا دقیقاً مشخص شده است. در فراخوان اول، ثبت‌نام در سامانه مودیان مالیاتی به صورت داوطلبانه انجام میشود اما در مراحل بعد، ثبت‌نام به صورت الزامی خواهد بود. به طور کلی، مودیانی که در حال حاضر فعالیت میکنند، از تاریخ فراخوان و مطابق جدول مربوطه مشمول قانون پایانه ‌های فروشگاهی هستند.

علاوه بر این، کلیه افراد مشمول که پس از تاریخ مربوط به فراخوان فعالیت خود را آغاز نموده ‌اند، باید تاریخ آغاز کار را به عنوان تاریخ مشمولیت خود معرفی کنند. از زمان مشمولیت، کلیه افراد مشمول باید صورتحساب‌ های خود را به شکل الکترونیکی در سامانه مودیان ثبت کنند.

لذا لازم است مودیان توجه داشته باشند که باید در زمان مشخص شده در فراخوان‌ها در سامانه مودیان مالیاتی ثبت نام کرده و صورت حساب ‌های الکترونیکی خود را ارسال کنند تا از مشمولیت قانونی برخوردار باشند. با توجه به قوانین و مقررات جاری، اجرای الزامی عضویت در سامانه مودیان مالیاتی برای تمامی اشخاص فعال اول دی‌ماه 1401 است.

روش ثبت‌نام و عضویت در سامانه واسط مالیاتی

تمامی اشخاص حقیقی که وظیفه دارند تا در سامانه مربوط به مودیان مالیاتی ثبت نام نمایند باید به درگاه ملی خدمات الکترونیک که تحت نظر سازمان امور مالیاتی فعالیت میکند مراجعه نموده و در بخش ثبت نام، کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنند. پس از این مرحله، در صفحه ثبت‌نام، کد ملی، شماره تلفن همراه و تاریخ تولد را وارد کرده و رمز عبور مناسب را در قسمت مربوطه درج کنید. سپس کد امنیتی مورد نظر را وارد کرده و دکمه ثبت نام را فشار دهید.

سامانه واسط مالیاتی در این مرحله، یک کد احراز هویت به شماره موبایل اعلامی شما ارسال خواهد کرد. سپس، رمز یک بار مصرف به شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه ارسال خواهد شد که باید در محل مشخص شده وارد شود. پس از این مراحل، شما باید کلید«ورود به سامانه» را انتخاب کنید تا ثبت نام اولیه تکمیل گردد.

کد احراز هویت برای تطابق کد ملی و شماره تلفن همراه، در سایت ثبت نام مودیان مالیاتی استفاده میشود. بنابراین، شماره تلفن همراه ثبت شده باید با شماره ملی شخص مربوطه تطابق داشته باشد؛ در غیر این صورت، سامانه پیغام خطایی را ارسال و اجازه ثبت نام نمیدهد.

روش ثبت‌نام و عضویت در سامانه مودیان

نکات مربوط به اشخاص حقوق و عضویت در سامانه مودیان

پس از ثبت کردن شرکت در اداره مربوط به ثبت انواع شرکت های مختلف، سامانه مالیاتی به شکل خودکار نسبت به ثبت نام اشخاص حقوق اقدام خواهد کرد.

بعد از عضویت در سامانه مودیان در سامانه مدنظر، یک نام کاربری و رمز عبوری منحصربه‌فرد برای شما به کمک پیامک ارسال خواهد شد. در صورتی که این فرآیند انجام نشده باشد، نماینده اشخاص حقوقی میبایست برای ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی، در سایت نظام مالیاتی ثبت نام الکترونیکی را انجام دهد.

برای ثبت نام در سامانه واسط مالیاتی، نماینده اشخاص حقوقی باید به سامانه ثبت نام الکترونیکی مودیان مالیاتی مراجعه کرده و در قسمت«ثبت نام»، دکمه «ثبت نام اشخاص حقوقی» را انتخاب کند. در این مرحله، همانند ثبت نام اشخاص حقیقی، باید مراحل مربوطه پشت سر گذاشته شوند. بعد از اینکه به صفحه ورود اصلی مراجعه کردید، میبایست گزینه مربوط به تبعه خارجی و تشکل قانونی را با دقت به نوع شخصیت مودی انتخاب کرد.

سپس شماره تلفن همراه خواسته‌شده را وارد کنید. در این زمان، کد رمزی به شماره اعلامی مؤدی ارسال میشود. این کد باید در قسمت مورد نظر درج و سپس دکمه «ثبت کد فعالسازی» را کلیک کنید. در گام بعدی، کلیه اطلاعات مربوط به فرد مشمول با کمک ثبت احوال استعلام و در صورت تطبیق، مورد تایید قرار خواهد گرفت. سپس، اطلاعات مربوط به شخص حقوقی نمایش داده شده و باید اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید.

وارد شدن به سامانه مودیان

بعد از اینکه به عنوان یکی از اشخاص مشمول مراحل پیش‌ثبت نام در سامانه الکترونیکی مودیان مالیاتی را طی کردید، پس از ورود به سایت سامانه مودیان مالیاتی، باید بر روی دکمه «ورود» کلیک کنید. در این زمان، صفحه ‌ای شامل کد ملی یا شناسه ملی و رمز عبور نمایش داده میشود. این صفحه بخش مقدماتی عضویت در سامانه مودیان تکمیل میشود و سپس با ورود تصویر امنیتی در فیلد مشخص شده، کلید ورود را بزنید.

پس از زدن کلید ورود، پیامکی شامل رمز یکبار مصرف برای تلفن همراه معرفی شده ارسال میشود. رمز ارسالی باید در محل مشخص شده درج شود و سپس شخص وارد صفحه کاربری خود میشوید. پس از این مرحله، با ورود به کارپوشه و برگزیدن پرونده مالیاتی، میتوان اطلاعات مربوطه را تکمیل کرده و شناسه یکتای مالیاتی خود را دریافت کرد.

وارد شدن به سامانه مودیان

اظهارنامه ثبت‌ نام

به منظور دریافت گواهی ثبت نام و عضویت در سامانه مودیان مالیاتی به وسیله اشخاص مشمول، باید حتماً در سامانه وارد شوید و در منوی سمت راست، وارد قسمت ثبت نام شده و سپس فرم های مربوطه را تکمیل و ثبت نهایی را تایید کنید. پس از پیمودن این مرحله باید چاپ را تایید نمایید تا از فرم ایجاد شده به عنوان گواهی ثبت نام در سایت مودیان مالیاتی پرینت گرفته شود.

سخن پایانی عضویت در سامانه مودیان

آموزش ثبت نام در سامانه واسط مالیاتی بسیار ضروری است تا همه افراد مشمول فرآیند ثبت نام در سامانه را به‌درستی و با اطلاعات کافی انجام دهند. عدم آگاهی و یا عدم ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی، میتواند منجر به جریمه و پرداخت جزای خسارت شود.

لذا برای جلوگیری از بروز این مشکلات، تمامی افراد مخاطب باید با دقت و شناخت کافی فرآیند ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی را انجام دهند. همچنین اگر سوالی درباره ثبت نام و عضویت در سامانه مودیان مالیاتی دارید، با ما در میان بگذارید و ما بهترین تلاش خود را خواهیم کرد تا به سوال شما پاسخ دهیم. فراموش نکنید که عضویت در سامانه مودیان یک امر ضروری است.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.
برای اينكه لزوم استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان را بهتر درک كنيم چنين آغاز می كنيم كه، همانگونه كه می دانيد از ابتدای سال 1402 كليه موديان مالياتی يا بهتر بگوئيم تمامی پايانه های فروشگاهی ملزم به ارائه و ارسال فاکتور های خود به صورت  الكترونيكی در سامانه ی موديان كه توسط وزارت امور اقتصادی و دارائی توسعه يافته است، شده اند و می بایست به جای این که فروش خود را به صورت فصلی در سامانه معاملات فصلی درج نمایند، اقدام به ثبت فاکتور فروش در سامانه مودیان کنند اظهار فروش ثبت شده در سامانه و درج فاکتور در نرم افزار موجب ايجاد چالش های متعددی برای موديان مالياتی شده است. چالش های اتصال به سامانه مودیان و استفاده از نرم افزار سامانه مودیان روش های ارسال صورتحساب به سامانه مودیان ارسال صورتحساب های الکترونیکی مستقیم به سامانه ی موديان مالياتی از 3 طريق صورت می گيرد. بسياری از شركت های توليد كننده ی نرم افزار موجود در بازار هنوز موفق نشده اند كه نرم افزارهای خود را جهت بارگذاری صورت حساب های الكترونيكی به روز رسانی كنند و يا هنوز برخی از موديان اقدام به تهيه نرم افزار حسابداری و فروش جهت ثبت فاکتور در سامانه مودیان نكرده […]
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.
نرم افزار خرید و تدارکات امکان مدیریت کلیه فرایندهای خرید، از مرحله درخواست تا خرید و تحویل به انبار را فراهم می سازد. مدیریت دستور خرید و چگونگی استعلام های خرید از وظایف مهم این نرم افزار می باشد.
نرم افزار خزانه داری امکان مدیریت کلیه فرایندهای مرتبط با وجوه نقد سازمان را فراهم می سازد. تهیه گزارش های گردش وجوه نقد در بازه های زمانی مختلف تصمیم گیری های مدیریتی را ساده تر می سازد.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو