close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

حسابداری و نقش آن در شکوفایی اقتصادی

حسابداری و نقش آن در شکوفایی اقتصادی

شکوفایی اقتصادی

یکی از حرفه‌هایی که در چند سال اخیر بسیار شناخته شده است را می‌توان حسابداری در نظر گرفت به طوری که هر ساله فارغ التحصیلان بسیاری از این رشته وارد بازار کار می‌شوند؛ اما حسابداری چیست و چگونه می‌تواند در شکوفایی اقتصادی نقش داشته باشد؟ در این مقاله تصمیم داریم به طور کامل در رابطه با رشته‌ی حسابداری و تاثیراتی که بر روند کار می‌گذارد، توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا شما به خوبی با این حرفه آشنا شوید.آنچه در ادامه خواهید خواند:

همه‌ی ما تا حدودی تعریف مختصر و کوتاهی در رابطه با رشته حسابداری می‌دانیم، اما اگر بخواهیم به طور کامل این رشته را معرفی کنیم باید بگوییم که حسابداری یعنی تجزیه و تحلیل و سپس ثبت و ذخیره اطلاعات مالی. گزارش‌هایی که توسط حسابداران آماده و ارائه می‌شود به دست مدیران مربوطه رسیده و آن‌ها طبق گزارش‌های تحویل داده شده، تصمیم‌های گوناگونی را در راستای وضعیت مالی شرکت می‌گیرند. بنابراین حسابداری را می‌توان راهی برای کنترل سلامت مالی و بررسی و ارزیابی داده‌های مالی و بدهکاری‌ها و همچنین محاسبه جریان نقدی یک شرکت در نظر گرفت که تمامی این موارد نقش پررنگی در شکوفایی اقتصادی یک سازمان و شرکت را خواهند داشت.

مهارت های حسابدار

مهارت‌های یک حسابدار شامل چه مواردی می‌شود؟

بخش حسابداری یک شرکت که توسط یک حسابدار کنترل می‌شود، مهمترین بخش به نظر می‌رسد و بر عهده‌ی فرد وظایف گوناگونی قرار می‌گیرد که باید در دوره‌ی کاری مشغول به انجام آن‌ها شود؛ از همین جهت برای آنکه بتواند به درستی وظایف خود را انجام دهد باید یکسری از مهارت‌های لازم را داشته باشد. در ادامه مهارت‌های واجبی که یک حسابدار باید از آن‌ها مطلع باشد را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا با آن‌ها آشنا شوید، توجه داشته باشید، حسابداری که تمام مهارت‌های لازم را داشته باشد، می‌تواند باعث شکوفایی اقتصادی یک سازمان و شرکت شود.

مهارت کار با نرم افزارهای حسابداری:

یک حسابدار برای حضور در بازار کار و قبول مسئولیت حسابداری می‌بایست مهارت استفاده از نرم افزارهای حسابداری را آموزش ببیند. هم اکنون مهارت کار با نرم افزارهای حسابداری برای حسابداران در تمام سطوح مورد نیاز است.

فردی که قصد حضور در بازار کار حسابداری را دارد بطور حتم باید در زمینه افزایش مهارت کار با نرم افزارهای حسابداری برنامه‌ریزی کند. شناخت انواع نرم افزارهای حسابداری از لحاظ کارکرد برای حسابداران امری بسیار ضروری است. از نرم افزارهای مورد استفاده و متداول در این حرفه می‌توان به نرم افزارهای حسابداری، نرم افزارهای حقوق و دستمزد، حسابداری انبار، بازرگانی و فروش، نرم افزار خزانه داری، دارائی‌های ثابت و بهای تمام شده نام برد.

مهارت کار با اکسل:

اکسل یکی از برنامه‌های کاربردی برای شغل حسابداری محسوب می‌شود و بر خلاف آنکه نرم افزارهای گوناگونی تا به حال برای این رشته طراحی شده است، اما همچنان بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌ها ترجیح می‌دهند که از این برنامه به دلیل سهولت و ماهیت مستحکم و انعطاف پذیری که دارد استفاده کنند.

امکانات ویژه نرم افزار واسط مالیاتی در ارسال صورتحساب های مالیاتی

توانایی تحلیل داده‌ها:

یکی از موضوعاتی که حسابدار بیشتر از هر چیزی با آن روبرو می‌شود را می‌توان تحلیل داده‌ها در نظر گرفت، چرا که در این حرفه داده‌های مالی گوناگونی که هر یک مربوط به بخش مجزایی هستند، وجود دارد و فرد باید توانایی و مهارت کامل تحلیل و تجزیه‌ی آن‌ها را داشته باشد؛ این امر باعث می‌شود وضعیت مالی شرکت وضعیت مشخصی داشته باشد و شکوفایی اقتصادی برای شرکت و سازمان نیز ایجاد شود.

حسابداری و نقش آن در شکوفایی اقتصادی

توانایی مدیریت زمان:

در طی دوران کار، حسابدار گاهی اوقات مشغول به بررسی چند پرونده می‌شود، در چنین شرایطی مهمترین موضوع را می‌توان مدیریت زمان دانست، چرا که اگر فرد نتواند به درستی زمان خود را بین پرونده‌ها تقسیم کند، با مشکلاتی روبرو می‌شود و این مشکلات گاهی اوقات ضرر و زیان‌های بسیاری را به وضعیت یک شرکت وارد می‌کنند؛ بنابراین بهتر است یک حسابدار مهارت‌های لازم برای مدیریت زمان را نیز کسب کند.

معرفی نرم افزار : نرم افزار خرید و تدارکات

مهارت ارتباطی:

شاید پیش خودتان فکر کنید که نقش حسابدار در شکوفایی اقتصادی یک شرکت چیست ؟ در جواب باید گفت هرچه فرد با بخش‌های گوناگون یا حتی مشتریان ارتباط نزدیک و صمیمی تری داشته باشد، می‌تواند اطلاعاتی که لازم را دارد با سهولت و سرعت بیشتری به دست آورد؛ از همین جهت اگر ارتباط ضعیفی دارید، باید پیش از هر چیزی به حل این موضوع بپردازید.

معرفی نرم افزار: نرم افزار اموال و دارایی های ثابت


وظایفی که بر عهده‌ی حسابدار قرار می‌گیرد

حسابداری یکی از بخش‌های کلیدی شرکت و سازمان‌ها به حساب می‌آید، چرا که وظایف گوناگونی بر عهده‌ی این بخش قرار می‌گیرد و فرد برای آنکه شکوفایی اقتصادی شرکت و سازمان را رقم بزند، موظف به انجام وظایف تعیین شده است. در ادامه برخی از مهمترین وظایفی که توسط این بخش انجام می‌شود را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا به خوبی با آن‌ها آشنا شوید.

اولین وظیفه‌ای که بر عهده‌ی بخش حسابداری است را می‌توان بررسی صحت و درست بودن اطلاعات در نظر گرفت، به طوری که حسابدار باید معاملات و دستورالعمل‌های تعیین شده را ازلحاظ‌های گوناگون مانند قانونی بودن، پیروی از دستورالعمل‌ها و موارد دیگر بررسی کند و بر اساس نتایجی که از بررسی‌ها به دست می‌آورد، در جهت شکوفایی اقتصادی شرکت و سازمان تصمیمات لازم را بگیرد.

از دیگر وظایف فرد حسابدار می‌توان به مواردی چون بررسی، تهیه و پردازش حقوق کارمندان، برقراری ارتباط با حسابداران داخلی و خارجی شرکت‌های دیگر، تهیه و بررسی هزینه‌ها، بررسی درآمد و بودجه شرکت و آماده کردن فهرستی از سود و زیان‌ها، تجزیه و تحلیل داده‌ها و جمع‌آوری آن‌ها و ارائه به مدیریت اشاره داشت. این موارد از مهمترین وظایف تاثیرگذار یک حسابدار به حساب می‌آیند که فرد با انجام آن‌ها به صورت کامل، می‌تواند نقش موثری در شکوفایی اقتصادی داشته باشد.

نقش حسابدار در شکوفایی اقتصادی یک شرکت

ابزار کار مورد نیاز یک حسابدار برای شکوفایی اقتصادی

یک حسابدار برای آنکه بتواند وظایفی که بر عهده اش قرار دارد را به درستی انجام دهد به ابزار کارهایی مخصوصی نیاز دارد. از ابزار مورد نیاز برای یک حسابدار می‌توان به نرم‌افزارهایی که در اختیارش قرار دارد اشاره کرد. نرم افزارهای طراحی شده برای این حرفه به حسابدار کمک می‌کنند تا وظایفشان را با دقت و سرعت بیشتری انجام دهند. توجه داشته باشید که بهره‌گیری از آن‌ها تاثیر مثبتی بر روند کاری شما خواهد داشت.

هر چه دقت فرد در انجام محاسبات و تهیه گزارش‌ها بیشتر باشد، احتمال خطا کاهش پیدا می‌کند و همین موضوع تاثیر مثبتی بر روند کار یک حسابدار می‌گذارد. نرم افزارهای حسابداری که به کمک فرد حسابدار می‌آیند می‌توانند امور گوناگونی را سازمان‌دهی کنند، بنابراین بهتر است اگر شما تصمیم به فعالیت در این حرفه دارید، پیش از هر چیزی آموزش‌های لازم در رابطه با این نرم‌افزارها را ببینید.

شکوفایی اقتصادی یک شرکت و سازمان به طور کامل به مدیریت حسابداری بستگی دارد، اگر بخش حسابداری به خوبی و با دقت بالا وظایف خود را انجام دهد، برای شرکت و سازمان مربوطه هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و می‌تواند با اطمینان کامل شرایط شرکت و سازمان خود را به پیش ببرد و نگرانی در رابطه با وضعیت مالی و اقتصادی نداشته باشد.

سوالات متداول

 • مهارت کار با اکسل
 • توانایی تحلیل داده‌ها
 • توانایی مدیریت زمان
 • مهارت ارتباطی

 • بررسی صحت و درست بودن اطلاعات
 • بررسی، تهیه و پردازش حقوق کارمندان
 • برقراری ارتباط با حسابداران داخلی و خارجی شرکت‌های دیگر
 • بررسی هزینه‌ها
 • بررسی درآمد و بودجه شرکت
 • آماده کردن فهرستی از سود و زیان‌ها
 • تجزیه و تحلیل داده‌ها و جمع‌آوری آن‌ها و ارائه به مدیریت


برچسب ها :

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.
نرم افزار خزانه داری امکان مدیریت کلیه فرایندهای مرتبط با وجوه نقد سازمان را فراهم می سازد. تهیه گزارش های گردش وجوه نقد در بازه های زمانی مختلف تصمیم گیری های مدیریتی را ساده تر می سازد.
نرم افزار حسابداری فروش امکان مدیریت کلیه فرایندهای فروش، قیمت گذاری فروش کالاها به تفکیک گروه های مختلف مشتریان را فراهم می سازد. همچنین سیاست گذاری چگونگی مدیریت شعب در این نرم افزار انجام می شود.
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو