close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

معرفی انواع گزارشات و عملیات در نرم افزار حسابداری

معرفی انواع گزارشات و عملیات در نرم افزار حسابداری

گزارشات و عملیات در نرم افزار حسابداری

در سیستم حسابداری حرفه‌ای، کاربران ‌می‌توانند به انواع مختلف گزارشات و عملیات در نرم افزار حسابداری دسترسی داشته باشند. همچنین کاربران ‌می‌توانند با گزارش گیری کامل و چند لایه نیاز‌های خود را از این نرم افزار برطرف سازند.

نرم افزار حسابداری با استفاده از تحلیل‌های جامع و ابزار‌های کامل، اعتماد کاربران را به خود جلب نموده است. این نرم افزار‌ها ‌می‌تواند با تحلیل‌های فنی و سیستمی‌ که بر اساس کدینگ حسابداری ‌می‌باشند، سند‌های مالی را دریافت نمایند و بدین صورت گزارش‌های مالی را به کاربران ارائه دهند.‌

گزارشات تعریف شده در نرم افزار حسابداری

دفتر روزنامه از جمله گزارشات تعریف شده در نرم افزار حسابداری ‌می‌باشد که بر حسب ریز ارتیکل‌های درج شده در بخش اسناد حسابداری، تهیه ‌می‌شوند و در انواع مختلفی از حالت‌ها در سطح کل، معین ‌می‌شود و با تفصیل‌های شناور تهیه ‌می‌گردد. گزارش‌های صورت‌های مالی از آن دسته از گزارش ساز‌هایی به شمار ‌می‌روند که به کاربران اجازه ‌می‌دهد تا انواع متفاوت گزارش‌ها و صورت‌های مالی دلخواه را به طور درختی و مانند گزارش سود و زیان و ترازنامه طراحی نمایند.

ترازنامه جزو گزارش‌های مالی اساسی به شمار ‌می‌رود و نشان دهنده تراز دارایی، بدهی و سرمایه پس از بستن حساب‌های موقت ‌می‌باشد. ساختار انواع حساب‌ها بر حسب تعریف کاربران چیده ‌می‌شوند.‌ علاوه بر این، این گزارش ‌می‌تواند باقی مانده حساب‌های دا‌ئمی ‌را با مانده حساب‌ها در پایان دوره‌های مالی پیش مقایسه نماید و بر اساس آن معادله اصلی حسابداری را کنترل و مدیریت نماید.

گزارش سود و زیان از دیگر گزارش‌های مالی اساسی محسوب ‌می‌شود که درآمد و میزان هزینه‌های شرکت‌ها و همچنین اختلاف میان آنها را که سود و یا زیان خالص نام دارد، نمایش ‌‌دهد. این گزارش ‌می‌تواند این دسته از اطلاعات را با عملکرد مدت زمان مشابه در سال‌های پیش تر مقایسه کند. بدین صورت میزان رشد و افزایش درآمد، هزینه‌ها و درصد و همچنین میزان سود را به کاربران نمایش ‌می‌دهد.

معرفی نرم افزار: نرم افزار حقوق و دستمزد

گزارشات و عملیات در نرم افزار حسابداری

تراز آزمایشی ‌می‌تواند به صورت لایه لایه در سطوح حساب‌های کار و مشخص و تفصیلی و نیز حساب‌های شناور گزارش گیری انجام دهد و ‌می‌تواند دسترسی مستقیمی ‌به دفاتر حساب‌ها و همچنین اسناد مالی شرکت را داشته باشد.‌ چنانچه امکان دسترسی به اسناد مالی شرکت وجود داشته باشد، در این حالت ‌می‌توان اسناد را اصلاح نمود و بدین صورت تراز آزمایشی به جدیدترین ورژن خود ‌می‌رسد.‌

معرفی نرم افزار:

دفتر حساب در تمام سطوح کل و معین و تفصیلی انجام جست و جو را خواهد داشت. در این صورت گزینش و نمایش اسناد مربوط بر روی تما‌می ‌حساب‌ها ‌می‌تواند در اختیار کاربران قرار بگیرد. دفتر حساب ‌می‌تواند گردش حساب‌ها را در مدت زمانی یک و یا چند دوره مالی بر حسب محدوده تاریخی مشخص کاربران نمایش دهند.‌

گزارش نسبت‌های مالی از دیگر گزارشات تعریف شده در نرم افزار حسابداری ‌می‌باشد که بر مبنای امکانات گزارش ساز پارامتریک حسابداری که با کدینگ حساب‌های سازمان خریدار مطابقت دارند، بر حسب نسبت‌های مالی مدنظر سازمان اجرا ‌می‌شوند. گردش وجوه نقد نیز از گزارشات نرم افزار‌های حسابداری محسوب ‌می‌شود. این گزارش بر مبنای امکانات گزارش ساز پارامتریک حسابداری که با کدینگ حساب‌های سازمان خریداران مطابقت دارد، تنظیم ‌می‌شود و به صورتی غیر مستقیم ساخته ‌می‌گردد.

انواع عملیات تعریف شده در نرم افزار حسابداری

مدیریت دفتر قانونی از جمله عملیات تعریف شده در نرم افزار حسابداری به شمار ‌می‌رود. دفتر روزنامه و همچنین دفتر کل حساب‌ها بر حسب خلاصه سند‌هایی که به صورت ماهیانه ثبت ‌می‌شوند و با ظاهری استاندارد و مورد تایید سازمان امور مالیاتی تنظیم ‌می‌شوند، به کاربران ارائه ‌می‌گردد. خلاصه سند‌ها بر حسب مجموعه سند‌ها و محدوده زمانی مد نظر کاربران تنظیم ‌می‌شوند.

عملیات ابتدا و انتهای دوره

نرم افزار حسابداری شامل امکاناتی نظیر بستن حساب‌های موقت و صدور سند اختتامیه در پایان دوره‌های مالی ‌می‌باشد. این نمونه از عملیات تعریف شده در نرم افزار حسابداری، در پایان دوره بر اساس اسناد اصلاحی که صادر ‌می‌گردند، ‌می‌توانند تا چندین مرتبه تکرار شوند.

معرفی نرم افزار: نرم افزار انبار تعدادی

عملیات تعریف شده در نرم افزار حسابداری

عملیات تطبیق حساب‌ها

عملیات تطبیق حساب‌ها از جمله عملیات‌هایی است که جهت شفاف سازی و هماهنگ کردن گردش و باقی مانده حساب‌ها با طرف‌های تجاری به کار گرفته ‌می‌شود. به عبارت دیگر، حساب‌ها با هم در دفتر تطبیق حساب‌ها تیک ‌می‌گردند و مغایرت حساب‌ها با یکدیگر برطرف ‌می‌شود. سابقه این اطلاعات و داده‌ها برای هر حساب مالی، در دفتر تطبیق حساب‌ها برای استفاده در دوره‌های پیش‌رو تطبیق نگه داشته ‌می‌شود. در این دفتر امکان تطبیق خودکار و نیز خارج نمودن ردیف‌های خنثی که شامل بدهکار و بستانکار معادل ‌می‌شود، وجود دارد.

عملیات تسهیم

صدور سند تسهیم هزینه به طور معمول بر اساس تعریف الگو‌هایی که خاصیت تکرار پذیری را دارند، بر مبنای نسبت‌های تسهیم معین شده توسط خود کاربران صورت ‌می‌گیرند. از این عملیات در زمان‌های ویژه‌ای که به صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه تقسیم بندی ‌می‌شوند، جهت محاسبه بهای تمام شده پروژه‌ها و یا جذب هزینه‌ها در مرکز‌های هزینه مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند.‌

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی برخی از گزارشات و عملیات در نرم افزار حسابداری پرداخته شد. هیچ نرم افزار حسابداری وجود ندارد که برای همه انواع فعالیت‌های کسب و کار مناسب باشد. کسب و کار‌ها باید با توجه به نیاز‌های ویژه خود از نرم افزار‌های حسابداری و کنترل فرایند‌های مالی خود استفاده نمایند. گزارشات و عملیات در نرم افزار حسابداری به کاربران ارائه ‌می‌شود، جهت رصد مستمر، هدفمند و مداوم شکل گرفته است.

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو