close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

نرم افزار ERP و کاربرد آن در صنعت خرده فروشی

نرم افزار ERP و کاربرد آن در صنعت خرده فروشی

خرده فروشی ERP

خرده فروشی ERP یک بسته ای نرم افزاری کاربردی است، که تمامی داده ها و فرایندهای مربوط به یک فروشگاه و یا کسب و کار خرده فروشی را ادغام می کند. در حال حاضر این نرم افزار به عنوان یک ابزار رقابتی برای کسب و کارهای خرده فروشی تبدیل شده است. این نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی در صنایع فروشگاهی از یک پایگاه داده واحد استفاده کرده و بخش های مختلف را به یکدیگر ارتباط می دهد. در نتیجه قابلیت های عملکردی مختلفی را برای سازمان به ارمغان می آورد.


نرم افزار ERP چیست؟

نرم افزارERP مخفف (Enterprise Resource Planning ) شامل فعالیت‌های مختلفی است که باعث بهبود عملکرد یک سازمان می شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی به صورت یکپارچه مدیریت می‌نماید.

به عبارتی دیگر، تعداد بسیاری از راهکارهای نرم افزاری در دسترس به منظور طیف گسترده ای از فرایندها در بازار عرضه می گردد. شما صاحب هر کسب و کاری که باشید، به احتمال خیلی زیاد در حال حاضر یک راهکار نرم افزاری متناسب با آن، برای پاسخگویی به خواسته های شما در زمینه ای که فعالیت می کنید وجود دارد. یکی از نرم افزارهایی که به آن نیاز دارید، نرم افزار ERP خرده فروشی است. ERP، در واقع مخفف عبارت برنامه ریزی منابع سازمانی است.

معرفی نرم افزار: نرم افزار دریافت و پرداخت

خرده فروشی ERP

راهکار صنعت خرده فروشی ERP

خرده فروشی ERP یک نرم افزار فروشگاهی کاربردی است، که در واقع به خرده فروشان کمک میکند تا عملیات هایی مانند خرید، گزارش موجودی کالا، فروش، یکپارچه سازی پایانه های فروش، امور مالی، وفاداری مشتریان، سفارشات مجدد و موارد دیگر را در قالب یک سیستم جامع برنامه ریزی منابع سازمانی در صنعت خرده فروشی به راحتی مدیریت کنند. خرده فروشی ERP در جهت بهینه سازی رویه کسب و کار شما و اطمینان از عملکرد یکپارچه طراحی شده است.

در این راهکار ماژول هایی همچون مدیریت تدارکات، مدیریت موجودی کالا، بازرگانی، مدیریت مشتریان، نقطه فروش، حسابداری و موارد مشابه را با یکدیگر ادغام شده و در واقع این امکان را برای شما فراهم می کند تا بدون بروز خطا و با دقت بالا، تمامی اطلاعات را در زمان واقعی در اختیار داشته باشید.

بر این اساس که صنعت خرده فروشی، یکی از سریع ترین بخش های در حال رشد در بازار داخلی است، توسعه هر یک از واحدهای خرده فروشی جهت پیشرفت این حوزه از صنعت، امری ضروری اتلاق می شود.
جهت راه اندازی یک کسب و کار پر سود، خرده فروشان موظفند هر ابزاری را که به رشد تجارت آنها کمک می کند را در اختیار داشته باشند. در نتیجه پیاده سازی اصولی یک نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی، در حوزه صنعت خرده فروشی به یک نیاز ضروری تبدیل شده است. به ویژه برای سازمان هایی که به دنبال سامان دهی کسب و کار خود از مقیاس کوچک به متوسط هستند.


کاربرد نرم افزار ERP در صنعت خرده فروشی

کاربرد نرم افزار خرده فروشی ERP در حوزه صنعت خرده فروشی و فروشگاهی، ایجاد دقت مطلق و جریانی روان از داده ها است. چرا که تمامی داده ها در یک نقطه متمرکز است. این موضوع به نوبه خود خرده فروشان را قادر ساخته تا تمام عملیات های تجاری را به راحتی ساده سازی کنند.

معرفی نرم افزار: نرم افزار صورت های مالی


مزایا نرم افزار ERP

مدیریت موجودی در فروشگاه ها

از مهم ترین جنبه های تجارت خرده فروشی، دسترسی آسان به گزارشی دقیق از موجودی کالا است. این گزارشات میبایست کل کالاهای قابل فروش را، در کنار درآمد و سود شرکت در بر گیرد. یک راهکار مهم در صنعت خرده‌ فروشی، مدیریت کارآمد موجودی کالا است، که شامل ردیابی حرکت سهام، نظارت بر تعداد سهام و سایر معیارهای مرتبط که ERP تمامی این موارد را تضمین می کند.

مدیریت خرید و فروش

صاحبان مشاغلی که ارائه دهنده طیف گسترده ای از محصولات هستند، ممکن است نیاز به تهیه محصولات از فروشندگان متعدد دیگری داشته باشند. پیگیری کلیه فروشندگان و سفارشات خرید به شیوه دستی ممکن است منجر به اطلاعاتی غلط شود، که در نهایت به یک امر بسیار پیچیده تبدیل خواهد شد. خرده فروشی ERP به شما کمک می کند تا تمامی اطلاعات را ذخیره کرده و به راحتی ردیابی کنید.

نرم افزار سامانه مودیان پویا دارای قابلیت دریافت اطلاعات از اکسل

پیش بینی تقاضا

توسط فروشگاهیERP، خرده فروشان قادر به تجزیه و تحلیل روند حرکتی موجودی و سرعت این روند هستن. به راحتی می توان بررسی کرد که این روند با چه سرعتی طی شده و از چه الگویی پیروی می کند. در نتیجه شما می توانید دریابید که کدام یک از محصولات به میزان بیشتر و کدام یک به میزان کمتر مورد تقاضای مشتریان قرار گرفته است.

ارائه گزارش و بازنگری

یک راهکار صنعت خرده فروشی ERP گزارشاتی را بر مبنای داده های جمع آوری شده، در پایانه های فروش تولید خواهد کرد. این گزارشات بینش جامعی نسب به روند فروش، ساعات اوج فروش، بالاترین و کمترین میزان فروش محصولات، نرخ حفظ مشتریان و موارد مشابه را برای شما به تصویر می کشد.

با نگاهی تلفیقی به کلیه این آمار، صاحبان مشاغل خرده فروشی متوجه خواهند شد، که چه کارهایی را به بهترین نحو انجام داده اند و چه مواردی باید در عملکرد خود تغییر دهند. در نتیجه شما از این طریق می توانید تصمیمات شغلی کاملا هوشمندانه ای از قبیل ارائه تخفیفات، استخدام نیروی جدید، استراتژی های بازاریابی و موارد دیگر را برای بهبود عملکرد کسب و کار خود اتخاذ کنید.

مدیریت مالی

خرده فروشان می توانند امور مرتبط به بخش حسابداری خود را به راحتی با راهکار خرده فروشی ERP شخصا مدیریت کنند. چرا که این راهکار مجموعه ای کامل از ابزارهای مورد نیاز شما برای مدیریت تمامی جنبه های مالی تجارت را فراهم کرده است. ضمن اینکه سطح کیفی بالایی از مقررات و قوانین مالی را حفاظت میکند.

مدیریت مشتریان

با استفاده از راهکار فروشگاهی ERP به آسانی می توانید مشتریان خود را ردیابی کنید. در نتیجه در صدد افزایش ارزش طول عمر مشتریان و یا همان CLV اقدام کنید. به غیر از این موارد می توانید مشتری های جدید را جذب کنید و مشتریان ثابت خود را شناسایی کنید، این ویژگی یک بستر عالی برای ساخت برند شما خواهد بود.

مزایای رقابتی استفاده از نرم افزار ERP

مزایای رقابتی استفاده از نرم افزار ERP

در چشم انداز فناوری که به سرعت در حال تحول است ، مشاغلی که از یک راهکار نرم افزاری ERP برای ساده سازی عملیات استفاده می کنند ، از مزایای زقابتی زیر بهره می برند:

  • افزایش بهره وری عملیاتی: از طریق اتوماسیون فرآیند و مدیریت گردش کار ناب، یک سیستم عامل ERP می تواند به طور قابل توجهی بهره وری عملیاتی را افزایش دهد.
  • مدیریت بهتر داده ها: سو مدیریت و بهم ریختگی داده ها می تواند یک کسب و کار را راکد کرده و از دستیابی به پتانسیل کامل آن جلوگیری کند. اما با استفاده از نرم افزار ERP ، افراد در سراسر کسب و کار می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را در یک سیستم واحد پیدا کنند، نه اینکه چندین ابزار را دستکاری کنند و داده های تکراری یا نادرست را به خطر بیندازند.
  • تصمیمات شغلی آگاهانه: با تجزیه و تحلیل پیشرفته، اطلاعات عمیق تری به دست می آید و به جزئیات تصمیم گیرندگان و درک بهتر ابتکارات تجاری کمک می کند. قابلیت های گزارشگری نرم افزار ERP رهبران را قادر می سازد تا با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرند و موقعیت کسب و کار خود را برای موفقیت بهتر تعیین کنند.
بیشتر بدانید: حسابدار رسمی کیست؟

سیستم یکپارچه توسعه نرم افزارERP

نرم افزارERP يک بستر برپایه ی IT است كه می تواند منابع سازمان را توسط يک سيستم يكپارچه،با دقت و كيفيت بالا و درسریع ترین حالت ممکن، در اختیار مدیران سازمان قرار دهد، تا فرآيند برنامه ريزی،تصميم گيری و عمليات مختلف در یک سازمان به صورت درست مديريت شود.
همانطور که ذکر کردیم مزیت مهم نرم افزارهایERP، یکپارچه سازی فرایندهای سازمان است، اما نقطه تمایز ERP های استاندارد، تعریف فرایندهای کاری بر اساس بهترین روش کسب و کار در سطح جهان است که البته در صورت لزوم و بر اساس نیاز سازمان می توان فرایندهای مورد نظر را بومی سازی کرد و به جای بکارگیری بهترین روش انجام کار، روش موجود سازمان را پیاده کرد

معرفی نرم افزار : نرم افزار اتوماسیون اداری


جمع بندی

پیامدهای مطلوب راهکار صنعت خرده فروشی ERP بسیار زیاد است. یک راهکار خرده فروشی ERP ایده آل به صورت مداوم ROI و یا همان نرخ بازگشت سرمایه بالایی را ارائه خواهد داد. در نتیجه می توان به آن به چشم یک دارایی ارزشمند استراتژیک بلند مدت با ویژگی های سازگار، گسترده و قابل اعتماد نگریست. راهکار فروشگاهی ERP با در اختیار قرار دادن جریان مداوم اطلاعات، به خرده فروشان کمک می کند تا تجارت خود را به شیوه ای موثر و کارآمد مدیریت کنند.

سوالات متداول

خرده فروشی ERP به خرده فروشان کمک میکند تا عملیات هایی مانند خرید، گزارش موجودی کالا، فروش، یکپارچه سازی پایانه های فروش، امور مالی و موارد دیگر را در قالب یک سیستم جامع برنامه ریزی منابع سازمانی در صنعت خرده فروشی به راحتی مدیریت کنند.

مدیریت موجودی در فروشگاه ها، مدیریت خرید و فروش، پیش بینی تقاضا، ارائه گزارش و بازنگری، مدیریت مالی، مدیریت مشتریان


برچسب ها :

نرم افزار های کاربردی

نرم افزار انبار تعدادی امکان طبقه بندی پویا بابت مواد اولیه، کالاهای نیمه ساخته و محصول و سایر کالاهای موجود در انبار را متناسب با کسب و کار فراهم می سازد. همچنین ورود و خروج کالاها به سادگی و هماهنگ با فرآیندهای مرتبط و جاری در سازمان قابل مدیریت می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو