close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
  • پشتیبانی
  • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
  • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

تاثیرات هوش مصنوعی بر ERP

تاثیرات هوش مصنوعی بر ERP

تاثیرات هوش مصنوعی بر erp

هوش مصنوعی را می توان به عنوان فناوری شبیه سازی هوش انسان تعریف کرد. در دنیای واقعی، هوش مصنوعی شامل زیر مجموعه هایی مانند یادگیری ماشین و یا پردازش زبان طبیعی است. امروزه، این فناوری در بسیاری از زمینه ها به خصوص تحولات و فرآیندهای تجاری، نقش مهم و تاثیرگذاری را ایفا می کند. یکی از این موارد تاثیرات هوش مصنوعی بر ERP در عرصه تجارت می باشد.

مشاغل جهت رونق گرفتن فضای کسب وکارشان، نیاز دارند در برنامه ریزی منابع سازمانی خود از قابلیت ها و فناوری های پیشرفته تری استفاده کنند. سازمان ها از طریق ترکیب هوش مصنوعی و ERP، می توانند مدل عملیاتی خود را بهینه تر کنند و هزینه های عملیاتی را کاهش دهند. راه حل های هوش مصنوعی می توانند وظایف معمول و برخی فرآیندهایی که توسط انسان انجام می شود را به عهده بگیرند و همچنین توانایی های افراد و بهره وری شرکت را افزایش دهند. علاوه براین، راهکارهای هوش مصنوعی می توانند معاملات را یاد بگیرند، بخوانند، پاسخ دهند و آن ها را پیش بینی و اجرا کنند.

ترکیب هوش مصنوعی با erp

به طور کلی می توان گفت، ترکیب هوش مصنوعی و ERP از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا مشاغل به راه حل هایی نیاز دارند که آن ها را قادر به انجام عملیات موثر و مقرون به صرفه، مدیریت داده ها و همچنین ارائه اطلاعاتی جهت ایجاد یک تجربه کاربری عالی کند. بنابراین، باید استراتژی های فناوری فعلی خود را مورد ارزیابی قرار دهند و با این فناوری پیشرفته، سازگار شوند.

ارائه بینش عمیق تر در داده ها

در یک مجموعه داده خاص، مانند مجموعه داده های عظیم موجود در ERP، الگوها و همبستگی هایی وجود دارد که گاهی با چشم انسانی قابل مشاهده و تشخیص نیستند. با استفاده از هوش مصنوعی، SMB ها می توانند روندها و الگوهای این چنینی را شناسایی کنند و درمورد عملیات های خاص کسب و کار خود نتیجه گیری های روشن بینانه ای داشته باشند. این موضوع، امکان پیش بینی دقیق تر و تصمیم گیری آگاهانه تر را فراهم خواهد کرد.

به عنوان مثال، یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند ارتباط بین افزایش یا کاهش تولید و یک عملکرد تجاری خاص را در مدیریت زنجیره تأمین مشخص کند. رسیدن به بینش های این چنینی توسط انسان ها به صرف زمان زیادی نیاز خواهد داشت.

تاثیرات هوش مصنوعی بر erp

مدیریت انبار

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می توانند صدها مدل پیش بینی و احتمال تقاضا را در دقیق ترین سطح ممکن، آزمایش کنند و به طور خودکار با متغیرهای مختلفی مانند معرفی محصول جدید، اختلالات زنجیره تأمین و یا تغییرات ناگهانی تقاضا، منطبق شوند. با استفاده از سیستم های هوش مصنوعی، می توان از زمان تولید اولین بخش تا مونتاژ و ارسال آن به مشتری نهایی ، تک تک بخش ها را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

معرفی نرم افزار: مدیریت انبار

بیشتر بدانید: رابطه ی CRM و ERP

مدیریت مالی بهینه

یکی از تاثیرات هوش مصنوعی بر ERP، مدیریت مالی بهینه است. ربات ها می توانند عملکردهای تکراری حسابداری و مالی را عهده دار شوند. هوش مصنوعی می تواند عملیات را ببندد و فرآیندهای ماهانه ، سه ماهه و پایان سال را به صورت خودکار انجام دهد. علاوه براین، AL تعادل حساب در میان انواع سیستم های مستقل را مقایسه می کند و صحت اظهارات و گزارش ها را مورد بررسی قرار می دهد. ربات ها می توانند به وسیله یادگیری ماشین، از ورودی های مختلف انسان جهت نتیجه گیری بهتر و انطباق با الگوهای رفتاری متخصصان مختلف حسابداری، استفاده کنند.

معرفی نرم افزار:سیستم حسابداری

بیشتر بدانید: خرده فروشی ERP

خدمات مشتری

راه حل های هوش مصنوعی می توانند از تاریخچه خدمات مشتری، درک روشنی کسب کنند و امکان پاسخگویی سریع تر و موثرتر را برای چت بات ها فراهم آورند. تلفیق داده های موجود در بخش های مربوط به مشتری با یک دیدگاه کلی از مشتریان، باعث بهبود خدمات مشتری خواهد شد. زمانیکه مشتریان به خدمات میدانی احتیاج دارند، یک راه حل هوش مصنوعی می تواند از مجموعه مهارت ها و بخش های مورد نیاز جهت کمک به برنامه ریزی و زمان بندی تماس های خدماتی استفاده کند.

همانطور که می دانید هوش مصنوعی فناوری می باشد که رفتار انسان را شبیه‌سازی کرده و اطلاعات مربوط به رفتار و واکنش‌های انسان را فرا میگیرد تا به این نتیجه برسد که چگونه می‌توان فرآیند زندگی انسان را بهینه کرد. خدمات شرکت هوش مصنوعی با طراحی و تولید این فناوری، مواردی از جمله توصیه­‌های رژیمی برای خانواده­‌های بیماران و بهبود عملکرد مالی را شامل می‌شود. در میان کاربرد هوش مصنوعی در مدیریت منابع انسانی، برخی از انتظارات متخصصان منابع انسانی شامل استخدام و پذیرش سازمانی، تجربه کارمند، بهبود فرآیند و اتوماسیون کارهای اداری می باشد.

معرفی نرم افزار: سيستم حقوق و دستمزد

بهینه سازی منابع انسانی از تاثیرات هوش مصنوعی بر erp

یکی از تاثیرات هوش مصنوعی بر ERP، بهینه سازی روندهای منابع انسانی است. به عنوان مثال، نرم افزار استعدادیابی می تواند متقاضیان را اسکن و ارزیابی کند و ۷۵٪ آن ها را به سرعت از مراحل استخدام حذف کند. سیستم های هوش مصنوعی می توانند برنامه های آموزشی را برای همه کارکنان با موفقیت برنامه ریزی، سازماندهی و هماهنگ کنند. علاوه براین، سیستم های هوش مصنوعی با آگاهی از تمایلات کارمندان، تشخیص افرادی که شایستگی ترفیع دارند و همچنین شناسایی نیروهای ناراضی، می توانند به شکل پیشگیرانه ای عمل کنند و مانع از وقوع ریزش کارکنان شوند.

معرفی نرم افزار: نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی

تاثیرات هوش مصنوعی بر erp

اتوماسیون فروش

سیستم های اتوماسیون فروش سنتی، مربوط به پیگیری، تهیه گزارش ها و همچنین بهره وری اعضای تیم ها هستند. اما سیستم های اتوماسیون فروشی که با هوش مصنوعی ادغام شده اند، مربوط به هوشمندسازی تعاملات منحصربه فردی می شوند که جهت تعیین محتوا، پاسخگویی و نمایش های فروش، از داده های یکپارچه استفاده می کنند. این موضوع در کسب موفقیت ERP سازمان ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

هوش مصنوعی با جمع آوری حجم وسیعی از داده های برون سازمانی، می تواند به نمایندگان فروش جهت ایجاد پروفایل های جامعی از اهداف شان کمک کند. علاوه براین، هوش مصنوعی ایجاد تعامل با مشتری جهت فروش را به صورت کاملاً خودکار انجام خواهد داد و الویت بندی های اصلی فروش مانند جمع آوری اطلاعات، تعیین کیفیت اولیه و همچنین تقسیم بندی و مدیریت پاسخ در زمان واقعی را اجرا خواهد کرد.

معرفی نرم افزار: نرم افزار برنامه ریزی تولید

اتوماسیون فروش و کسب وکارها در نرم افزار سامانه مودیان

ریسک های اجرای ERP مبتنی بر هوش مصنوعی

اگرچه استفاده از هوش مصنوعی در ERP مزایای زیادی به دنبال دارد، اما اجرای چنین فناوری بلند پروازانه و گسترده، ریسک هایی نیز خواهد داشت. به عنوان مثال، ادغام AL با ERP، بدون داشتن منابع کافی می تواند با شکست مواجه شود. داشتن منابع لازم برای استفاده از هوش مصنوعی جهت تحقق کامل پتانسیل آن امری ضروری است. اما حتی کسانی که امکانات لازم را در اختیار دارند، بدون تحقیق و آماده سازی های جامع، در معرض خطر هستند. هافمن می گوید: “هوش مصنوعی در حال حاضر یک هنر تخصصی است. شما برای درک نحوه تجزیه و تحلیل داده های بدست آمده به کمک متخصصان و توسعه دهندگان داده نیاز دارید.”

در ترکیب هوش مصنوعی با ERP، هرچه پیچیدگی بیشتری به سیستم خود تزریق کنید، نقاطی که در معرض خطر شکست قرار خواهند گرفت، به همان اندازه افزایش خواهند یافت. در نظر داشته باشید، سیستم هایی که برای انسان طراحی شده اند به سطح خاصی از آموزش و کنترل کاربر نیاز دارند و زمانیکه هوش غیر انسانی به این ترکیب اضافه شود، احتمال بروز عواقب ناخواسته افزایش خواهد یافت و ممکن است تجربه کاربر را مختل کند.

سوالات متداول

با استفاده از سیستم های هوش مصنوعی، می توان از زمان تولید اولین بخش تا مونتاژ و ارسال آن به مشتری نهایی ، تک تک بخش ها را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

استفاده از هوش مصنوعی در ERP مزایای زیادی به دنبال دارد، اما اجرای چنین فناوری بلند پروازانه و گسترده، ریسک هایی نیز خواهد داشت. به عنوان مثال، ادغام AL با ERP، بدون داشتن منابع کافی می تواند با شکست مواجه شود. داشتن منابع لازم برای استفاده از هوش مصنوعی جهت تحقق کامل پتانسیل آن امری ضروری است.


نرم افزار های کاربردی

برای اينكه لزوم استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان را بهتر درک كنيم چنين آغاز می كنيم كه، همانگونه كه می دانيد از ابتدای سال 1402 كليه موديان مالياتی يا بهتر بگوئيم تمامی پايانه های فروشگاهی ملزم به ارائه و ارسال فاکتور های خود به صورت  الكترونيكی در سامانه ی موديان كه توسط وزارت امور اقتصادی و دارائی توسعه يافته است، شده اند و می بایست به جای این که فروش خود را به صورت فصلی در سامانه معاملات فصلی درج نمایند، اقدام به ثبت فاکتور فروش در سامانه مودیان کنند اظهار فروش ثبت شده در سامانه و درج فاکتور در نرم افزار موجب ايجاد چالش های متعددی برای موديان مالياتی شده است. چالش های اتصال به سامانه مودیان و استفاده از نرم افزار سامانه مودیان روش های ارسال صورتحساب به سامانه مودیان ارسال صورتحساب های الکترونیکی مستقیم به سامانه ی موديان مالياتی از 3 طريق صورت می گيرد. بسياری از شركت های توليد كننده ی نرم افزار موجود در بازار هنوز موفق نشده اند كه نرم افزارهای خود را جهت بارگذاری صورت حساب های الكترونيكی به روز رسانی كنند و يا هنوز برخی از موديان اقدام به تهيه نرم افزار حسابداری و فروش جهت ثبت فاکتور در سامانه مودیان نكرده […]
نرم افزار حسابداری انبار امکان ارزش گذاری کالاهای موجود در انبار را بر استاندارد های تعریف شده فراهم می سازد. قیمت گذاری کالاها در انبارها به تفکیک عوامل هزینه از ویژگی های خاص این نرم افزار می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو