close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.

روش های افزایش فروش به کمک نرم افزارهای سازمانی

روش های افزایش فروش به کمک نرم افزارهای سازمانی

اهمیت نرم‌افزارهای سازمانی در بین کسب‌وکارها

پیشرفت‌های تکنولوژی همراه با ترندها و انتظارات در حال تغییر در دنیای تجارت، همگی کسب‌وکارها را مجبور می‌کنند که چابک و پاسخگوتر شوند. از این جهت، بسیاری از شرکت‌ها در صنایع مختلف، ضمن تطبیق با سرعت سریع نوآوری در بازار و رشد حجم داده‌ها، از نرم افزارهای سازمانی پیشرفته برای تأمین سوخت موردنیاز برای رشد خود استفاده می‌کنند. در این مقاله به بررسی روش های افزایش فروش و درنتیجه رشد یک کسب‌وکار با استفاده از نرم افزارهای سازمانی می پردازیم. با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه مقاله “روش های افزایش فروش” خواهید خواند:


جایگاه و اهمیت نرم افزارهای سازمانی در بین کسب‌وکارها

کسب‌وکارها برای انجام تکالیف مختلف و مشارکت در دستیابی به اهداف و مقاصد استراتژیک خود، به کارمندانی متعهد و بسیار پربازده نیاز دارند. اما قدرت تکنولوژی امروزه می‌تواند بهره‌وری انسان را افزایش دهد؛ زیرا کارکنان را قادر می‌سازد تا روی وظایف خود تمرکز کرده و به روشی کارآمدتر با یکدیگر همکاری کنند. بنابراین می‌توان گفت که اتصال و بهره‌وری کسب‌وکار، از نکات اصلی برای تمرکز و بهبود با استفاده از نرم افزارهای سازمانی هستند.

توسعه نرم افزارهای سازمانی در چند سال گذشته با تحول شگفت‌انگیزی روبرو شده است، از این رو، کسب‌وکارها نیز این فرصت را پیدا کرده‌اند که خدمات خود را بهتر و بیشتر گسترش دهند و آن‌ها را بهبود بخشند. بنابراین وجود نرم افزارهای سازمانی به امری ضروری در تمام کسب‌وکارها تبدیل شده است، و یکی از روشهای افزایش فروش در هر کسب و کاری استفاده از از این نرم افزار است.

روش های افزایش فروش

نرم افزارهای سازمانی چگونه باعث رشد کسب ‌وکارها می‌شوند؟

نرم افزارهای سازمانی از طریق راه‌های زیر می‌توانند باعث افزایش فروش، بهره‌وری و تقویت رشد کسب‌وکار شما شوند:

قابلیت مشاهده real-time و اتصال بهتر

در سازمان‌های امروزی، محصولات باید سریعاً به افراد، فرایندها و سیستم عامل‌ها متصل شوند. تغییر مداوم ارتباطات، معاملات تجاری متنی و انتظارات متغیر مشتری، پیچیدگی‌های اضافی دیگری را در فرایندهای اصلی یک سازمان ایجاد می‌کنند. از این رو، فقط یک سازمان متصل که دید کارکنان خود را در زمان واقعی یا به‌‌صورت بی‌درنگ (real-time) فراهم می‌کند، می‌تواند مرتبط و کارآمد باقی بماند.

هر سازمان کوچک یا بزرگی بر اساس وظایفی مانند مدیریت امور مالی بازاریابی خدمات مشتری فروش منابع انسانی و تولید به چند بخش تقسیم می‌شود. در فرایند معمول تجارت، هر بخشی کار خود را به‌صورت جدا از بخش‌های دیگر انجام می‌دهد و تعامل real-time بسیار کمی بین این بخش‌ها وجود دارد. همچنین هر اطلاعات یا داده کسب‌وکار باید از طریق پیام، ایمیل یا تلفن از یک بخش به دیگری منتقل شود. تمام این موارد نه‌تنها زمان بر نیستند، بلکه می‌تواند منجر به تکثیر یا از بین رفتن داده‌ها نیز بشوند.

اما یک نرم افزار سازمانی که قابلیت مشاهده و اتصال به‌صورت real-time را فراهم می‌کند، می‌تواند شکاف‌های ارتباطی درون سازمان را برطرف کند. پس می‌توان گفت که قابلیت مشاهده real-time امکان همکاری در زمان واقعی و مراقبت بصری از مشتری را برای پیشبرد رشد کسب‌وکار و روش های افزایش فروش شما فراهم می‌کند.

معرفی نرم افزار: سيستم حقوق و دستمزد

بهبود تصمیم‌گیری‌ها در روش های افزایش فروش

قابلیت مشاهده real-time و اتصال کلی شرکت شما، در تصمیم‌گیری آگاهانه‌ی به موقع مهم هستند. این موضوع به کارمندان شما کمک می‌کند تا با دسترسی سریع به داده‌ها از تقریباً هر مکانی و پیوند داده‌های منابع مختلف به یکدیگر، اطلاعات بهتری داشته و تصمیمات دقیق و سریع‌تری بگیرند. بنابراین یک سیستم نرم افزاری سازمانی یکپارچه می‌تواند به تجارت شما کمک کند تا دوره‌های مالی خود را به سرعت طی کند، بهره‌وری فروش را افزایش دهد، چرخش موجودی را افزایش دهد و زمان صرف شده برای تکمیل تمام فرایندهای تجاری را کاهش دهد.

افزایش بهره‌وری کارکنان، یکی از روش های افزایش فروش

برای اطمینان از رشد کسب‌وکارتان باید کاری کنید که هر کارمندی با بهره‌وری مطلوب کار کند. اگر آنها درگیر فرایندهای ناکارآمد و اتلاف وقت شوند، میزان خطاهای کاری افزایش می‌یابد و وقت آن‌ها برای انجام کارهای مهم‌تر از دست می‌رود. هر شرکتی کارمندانی دارد که فرایندهای مختلفی مانند حسابداری، پردازش سفارش، تأیید هزینه‎ ها و… را انجام می‌دهند.

بدون داشتن یک نرم افزار سازمانی، تکمیل این فرایندها زمان بیشتری طول می‎کشد و اغلب منجر به خطا نیز می‌شود. از این رو کارمندان شما ساعت‌ها وقت صرف می‌کنند تا به درستی همه چیز را اداره کنند. بنابراین خودکارسازی چنین فرایندهایی، کارمندان شما را قادر می‌سازد تا در تکمیل آن‌ها با چالش‌های کمتری روبرو شوند و روی فعالیت‌هایی با ارزش بالاتر برای کمک به نوآوری و رشد کسب‌وکار شما تمرکز کنند.

روش های افزایش فروش به کمک نرم افزار های سازمانی

رشد سریع کسب ‌وکار و ایجاد تجربه بهتر مشتری

یک سیستم نرم افزاری سازمانی یکپارچه می‌تواند باعث افزایش رشد و گسترش تجارت شما به مکان‌های دیگر و نیز افزایش کانال‌های فروش شود. این گسترش می‌تواند سریع‌تر و راحت‌تر نیز انجام شود، زیرا فرایندها، سفارش‌ها و داده‌های مربوط به حسابداری، به‌صورت یکپارچه مدیریت می‌شوند. همچنین شرکت‌ها می‌توانند محصولات و خدمات خود را با تکنیک‌های بیش فروشی (upselling) و فروش مکمل (cross-sell) به مشتریان خود بفروشند، زیرا با استفاده از نرم افزارهای سازمانی، دید وبینش آن‌ها نسبت به همه اطلاعات مشتری بهبود می‌یابد.

با وجود رقابت شدیدی که به‌علت استقرار نرم افزارهای سازمانی بین کسب‌وکارهای مختلف شکل می‌گیرد، ارائه یک تجربه مشتری منحصربه‌فرد برای هر یک از آن‌ها ضروری است. جذب مشتری و رشد درآمد از ارکان اصلی هر تجارت است. از این رو، اگر مشتریان شما نتوانند به سرعت اطلاعات مربوط به وضعیت سفارش خود را بدست آورند و یا در سریع‌ترین زمان ممکن مشکلات خود را حل کنند، رضایت کمتری از کسب‌وکار شما خواهند داشت و احتمال ادامه خریدشان از شما کم خواهد شد.

بنابراین یک نرم افزار سازمانی یکپارچه به کارمندان کمک می‌کند تا بلافاصله به داده‌های مشتریان دسترسی داشته باشند، اطلاعات و راه‌حل‌های مناسب را در اختیارشان قرار دهند و در نهایت، به طور مؤثر به مشتریان پاسخ دهند و تجربه برتری برای مشتری رقم بزنند، بنابراین در روش های افزایش فروش موثر واقع شود.

معرفی نرم افزار: نرم افزار حسابداری فروش

حفظ مزیت رقابتی (competitive advantage)

در بازار شلوغ تجارت امروز، مقابله با رقابت‌های شدید یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های هر کسب‌وکار است. اما یک نرم افزار سازمانی یکپارچه به شما کمک می‌کند تا فرایندهای تجاری خود را به مزایای رقابتی با ارزشی تبدیل کنید. به این معنا که دارایی‌ها، ویژگی‌ها و توانایی‌هایی که کسب و کار شما خواهد داشت، به‌سختی می‌توانند توسط رقبای شما تکرار شوند یا از آن‌ها فراتر روند. بنابراین یک موقعیت برتر بلندمدت به شرکت شما نسبت به رقبایتان داده می‌شود و از موثرترین روش های افزایش فروش می باشد.

روش های افزایش فروش

تحلیل عملکرد و تهیه گزارش یکی از روش های افزایش فروش

مزیت دیگری که کسب‌وکار شما با استفاده از نرم افزارهای سازمانی به‌دست خواهد آورد، امکان تجزیه‌وتحلیل عملکرد شرکت و فرایندهای تجاری شما است. گزارش پیشرفته و تجزیه‌وتحلیل کسب‌وکار برای تمام صاحبین مشاغل موضوعی بسیار مهم است، زیرا از این راه درک عمیق‌تری از عملکرد کلی کسب‌وکار خود، میزان رضایت و ترجیحات مشتری و روند بازار پیدا خواهند کرد. داشتن فرصتی برای تحلیل دقیق عملکرد تمام فرایندهای کسب‌وکارتان به شما کمک می‌کند که بازخورد مربوطه را دریافت کنید و از آن در جهت بهبود و در نتیجه رشد تجارت خود استفاده کنید.

معرفی نرم افزار: نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی


جمع‌بندی

کسب‌وکارهای با رشد بالا، با چالش‌های روزمره زیادی مانند مدیریت درست حجم زیادی از داده‌های داخلی و خارجی روبرو هستند. اگر به طور مؤثر با این چالش‌ها برخورد نشود، می‌توانند به حدی شدید شوند که رشد کسب‌وکار را فلج کنند. اما استفاده از نرم افزارهای سازمانی (مانند نرم افزارهای CRM و ERP) مزایایی مانند بهبود دید اطلاعات، کاهش پرسنل و موجودی کالا، بهبود بهره‌وری و فرایندهای بهبودیافته‌ی جدیدی را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت که استفاده از تکنولوژی برای به حداکثر رساندن بهره‌وری کسب‌وکار شما، این بستر را ایجاد می‌کند که موفقیت واقعی تجارت خود را تحقق بخشید.

سوالات متداول

 • قابلیت مشاهده real-time و اتصال بهتر
 • بهبود تصمیم‌گیری‌ها
 • افزایش بهره‌وری کارکنان
 • رشد سریع کسب ‌وکار و ایجاد تجربه بهتر مشتری
 • حفظ مزیت رقابتی (competitive advantage)
 • تحلیل عملکرد

نرم افزارهای CRM و ERP


برچسب ها :

نرم افزار های کاربردی

برای اينكه لزوم استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان را بهتر درک كنيم چنين آغاز می كنيم كه، همانگونه كه می دانيد از ابتدای سال 1402 كليه موديان مالياتی يا بهتر بگوئيم تمامی پايانه های فروشگاهی ملزم به ارائه و ارسال فاکتور های خود به صورت  الكترونيكی در سامانه ی موديان كه توسط وزارت امور اقتصادی و دارائی توسعه يافته است، شده اند و می بایست به جای این که فروش خود را به صورت فصلی در سامانه معاملات فصلی درج نمایند، اقدام به ثبت فاکتور فروش در سامانه مودیان کنند اظهار فروش ثبت شده در سامانه و درج فاکتور در نرم افزار موجب ايجاد چالش های متعددی برای موديان مالياتی شده است. چالش های اتصال به سامانه مودیان و استفاده از نرم افزار سامانه مودیان روش های ارسال صورتحساب به سامانه مودیان ارسال صورتحساب های الکترونیکی مستقیم به سامانه ی موديان مالياتی از 3 طريق صورت می گيرد. بسياری از شركت های توليد كننده ی نرم افزار موجود در بازار هنوز موفق نشده اند كه نرم افزارهای خود را جهت بارگذاری صورت حساب های الكترونيكی به روز رسانی كنند و يا هنوز برخی از موديان اقدام به تهيه نرم افزار حسابداری و فروش جهت ثبت فاکتور در سامانه مودیان نكرده […]
نرم افزار خزانه داری امکان مدیریت کلیه فرایندهای مرتبط با وجوه نقد سازمان را فراهم می سازد. تهیه گزارش های گردش وجوه نقد در بازه های زمانی مختلف تصمیم گیری های مدیریتی را ساده تر می سازد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو