close
ارتباط با ما
اطلاعات تماس اطلاعات تماس
 • پشتیبانی
 • ٨٨٥٣٢٩٧٩-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٠-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨١-٠٢١
 • ٨٨٥٣٢٩٨٢-٠٢١
 • فروش
 • ٨٨٧٣٦٥٠٥-٠٢١
 • ٨٨٧٣٦٥٠٦-٠٢١
ایمیل منتظر نظرات و پيشنهادات ارزشمند شما هستيم
close

درخواست جلسه نمایش نرم افزارها

لطفا برای در خواست جلسه نمایش نرم افزارهای طرح اندیشان پویا اطلاعات فرم زیر را تكمیل كنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی های بعدی با شما تماس گرفته شود.
حفظ رقابت در فروش با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

حفظ رقابت در فروش با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

مزایا استفاده از CRM

عوامل مختلفی مانند خدمات مشتری، روابط تجاری نزدیک، قیمت یا کیفیت کالای شما و… می‌توانند کسب‌وکار شما را از رقبایتان متمایز کنند. اما فارغ از این‌ها، دنیای متغیر ما، صاحبان مشاغل را مجبور می‌کند که همیشه به دنبال راه‌هایی برای پیشرفت بیشتر در وجه تمایزشان با سایر رقبا باشند. یکی از راه‌های تقویت مزیت رقابتی شما استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM است که در این مقاله به مزایای آن در حفظ رقابت در فروش و بهبود درآمد کسب‌وکارها می‌پردازیم.


نرم افزار CRM چیست؟

وقتی مردم در مورد CRM صحبت می‌کنند معمولاً تصور می‌کنند که CRM ابزاری است که به مدیریت تماس، مدیریت فروش، بهره‌وری نمایندگی و… کمک می‌کند. اما امروزه نرم افزار CRM می‌تواند برای مدیریت روابط مشتری در کل چرخه عمر مشتری، یافتن مشتریان جدید، ارائه پشتیبانی و خدمات اضافی در طول رابطه با مشتریان، بازاریابی گسترده، فروش، تبلیغات دیجیتال و تعاملات خدمات مشتری استفاده شود. بنابراین به‌طورکلی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یا Customer relationship management پلتفرمی با هدف بهبود روابط تجاری برای رشد کسب‌وکارهاست که ویژگی‌های زیر را دارد:

 • بخش‌های مختلف کسب‌وکار شما را از بازاریابی تا فروش و خدمات مشتری، به یکدیگر متصل می‌کند.
 • کلیه روابط و تعاملات شرکت شما با مشتریان را مدیریت می‌کند.
 • یادداشت‌ها، فعالیت‌ها و معیارهای آن‌ها را در یک سیستم منسجم سازمان می‌دهد.
 • فرایندها را ساده‌تر کرده و سودآوری را بهبود می‌بخشد.
 • با استفاده از نرم افزار CRM، هر کاربر امکان دسترسی آسان و مستقیم به داده‌های مشتریان در زمان مورد نیاز خود را دارد. این امر باعث هماهنگی بی‌نظیری در بین تیم‌ها و ادارات سازمان می شود.
نرم افزار CRM

CRM چگونه می‌تواند روند فروش را بهبود بخشد؟

نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری نه تنها به نفع تیم فروش و بازاریابی کسب‌وکار شما هستند، بلکه به‌طورکلی نیز مزایایی نیز برای روند فروش شما دارند که باعث حفظ رقابت شما در فروش می‌شوند. این مزایا عبارتند از:

معرفی نرم افزار: نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی

روند فروش را مستندسازی می‌کند

وقتی روند فروش شما به‌صورت اسناد جزئی مختلف در پایگاه داده‌های مختلف پراکنده می‌شود، اعضای تیم فروش شما به‌سختی می‌توانند نظرهای یکسانی با یکدیگر داشته باشند. همچنین درصورتی که روند فروش، سیاست‌ها و فعالیت‌های فروش شما، به‌طور واضح مستندسازی نشده نباشد یا به راحتی در دسترس نباشند، فروشندگان جدید نیز نمی‌توانند سرعت عمل در کار خود داشته باشند. تمام این موارد باعث کاهش بهره‌وری تیم فروش شما می‌شوند.

اما یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، مکانی منسجم را برای نگهداری همه این اسناد فراهم می‌کند تا همه اعضای تیم فروش بتوانند دسترسی راحتی به آن داشته باشند. در نهایت وقتی که همه افراد بتوانند به وضوح به فرایند فروش دسترسی داشته و آن را درک کنند، CRM باعث افزایش بهره‌وری تیم و درنتیجه بهبود خدمات مشتری و درآمد شرکت می‌شود.

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری

قادر به بازاریابی متمرکز بر فروش خواهید بود

اگر می‌خواهید کالایی را بفروشید، ابتدا باید آن را به بازار عرضه کنید. در غیر این صورت، مصرف‌کنندگان به هیچ وجه نمی‌توانند بفهمند که چه چیزی می‌فروشید یا این که چرا باید از شما خرید کنند و نه از رقبای شما. با این حال، به احتمال زیاد بازاریابی محصولات شما به روشی غیرسیستماتیک و تصادفی، فروش شما را تا حد زیادی بهبود نمی‌بخشد.

آنچه شما باید انجام دهید اطمینان از این است که استراتژی بازاریابی شما منجر به تولید سرنخ‌هایی (مشتریان احتمالی) می‌شود که واقعاً به خرید محصولات شما علاقه‌مند هستند. نرم افزار CRM این امکان را به این برای شما فراهم می‌کند که با قرار دادن همه داده‌های فروش شما در یک مکان، به راحتی مشخصات مشتری ایده‌آل خود را تعیین کنید و سپس بازاریابان می‌توانند از آن برای ساختن کمپین‌های بازاریابی متمرکز بر فروش استفاده کنند.

معرفی نرم افزار: سیستم خرید و تدارکات

فرایندهای تکرارشونده‌ای را ایجاد می‌کند

CRM یک فرایند فروش یکپارچه و قابل تکرار را برای همه افراد واحد فروش شما ایجاد می‌کند که باعث ایجاد ثبات مجدد، وضوح و وحدت بین فروشندگان می‌شود. اما اگر هیچ فرایند فروش استانداردی وجود نداشته باشد، برای کارکنان مغایرت و سردرگمی ایجاد می‌شود.

خدمات مشتری را بهبود می‌بخشد

یک سیستم CRM به اعضای تیم فروش شما این امکان را می‌دهد تا دسترسی کاملی به تاریخچه هر مشتری داشته باشند. وقتی آن‌ها قبل از تعامل با مشتری، سرنخ یا اطلاعاتی در مورد مشتری داشته باشند، فروشندگان این توانایی را خواهند داشت که پیام‌های فروش صحیحی را در زمان مناسب با مشتریان به اشتراک بگذارند. این تعاملات باعث فروش موفقیت‌آمیزتر نیز خواهد شد.

در نرم افزار CRM می‌توانید در لیست مشتریان فعلی و بالقوه خود وارد شوید و فیلدهای سفارشی ایجاد کنید که در آن هر یک از اعضای تیم فروش می‌توانند یادداشت‌ها و مشاهدات خود را با سایر اعضای تیم فروش که با این مشتریان تعامل دارند، به اشتراک بگذارند.

مزایای استفاده از crm

باعث حفظ بیشتر مشتری‌ها می‌شود

با دسترسی بهتر به داده‌های مشتریان، نقاط تماس هر یک از اعضای تیم فروش شما با هر مشتری بیشتر دیده شده و برای همه اعضا قابل درک می‌شود. این موضوع به شما کمک می‌کند تا فروشندگان شما از نقاط ضعف، چالش‌ها، علایق، خواسته‌ها و نیازهای مشتریان آگاهی داشته باشند. اگر با مشتریان خود رفتاری دلپذیر، معتبر و محترمانه داشته باشید، درباره برند و کسب‌وکار شما بیشتر فکر می‌کنند. به‌علاوه، با ارتباط بی‌وقفه بین فروشنده و مشتری ار طریق خرید و فروش، رابطه ایجاد شده بین آن‌ها به‌صورت طولانی مدت ادامه پیدا خواهد کرد. بنابراین تجربه رضایت بخش خدمات و خرید به حفظ مشتریان کسب‌وکارها کمک زیادی می‌کند.

هزینه فروش را کاهش می‌دهد

فروشندگان می‌دانند که حفظ مشتریان فعلی روش آسان‌تر و ارزان‌تر از جذب مشتریان جدید است. بنابراین با داشتن یک پیام‌رسان و فرایند فروش واحد، اعتمادی در مشتریان شما ایجاد می‌شود که احتمال خرید آن‌ها در آینده را بیشتر می‌کند. نرم افزار CRM می‌تواند قابلیت دیده شدن تجارت شما را نیز افزایش داده و باعث بالارفتن شهرت و اعتبار کسب‌وکار شما شود. این کار از طریق بهبود کارایی فروش، اثربخشی فروش بهتر، افزایش فرصت‌های متقابل فروش و… انجام می‌گیرد.

نتیجه‌گیری

مدیریت ارتباط با مشتری، رمز موفقیت در کسب‌وکار است. اگر بدانید مشتری‌های شما چه کسانی هستند، چه چیزهایی را دوست دارند و چگونه رفتار می‌کنند، جلب توجه آن‌ها در خرید محصولات و خدمات شما کمی مشکل خواهد بود. اما سیستم CRM به شما امکان می‌دهد که همه این موارد و بسیاری دیگر را به راحتی به انجام برسانید. همچنین می‌توانید با رقبای خود در فروش محصولات و خدمات نیز رقابت کنید و انتخاب اول مشتریان خود باشید.

سوالات متداول

 • بخش‌های مختلف کسب‌وکار شما را از بازاریابی تا فروش و خدمات مشتری، به یکدیگر متصل می‌کند.
 • کلیه روابط و تعاملات شرکت شما با مشتریان را مدیریت می‌کند.
 • یادداشت‌ها، فعالیت‌ها و معیارهای آن‌ها را در یک سیستم منسجم سازمان می‌دهد.
 • فرایندها را ساده‌تر کرده و سودآوری را بهبود می‌بخشد.


نرم افزار های کاربردی

نرم افزار خرید و تدارکات امکان مدیریت کلیه فرایندهای خرید، از مرحله درخواست تا خرید و تحویل به انبار را فراهم می سازد. مدیریت دستور خرید و چگونگی استعلام های خرید از وظایف مهم این نرم افزار می باشد.
نرم افزار خزانه داری امکان مدیریت کلیه فرایندهای مرتبط با وجوه نقد سازمان را فراهم می سازد. تهیه گزارش های گردش وجوه نقد در بازه های زمانی مختلف تصمیم گیری های مدیریتی را ساده تر می سازد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماشا
معرفی
تماس
تماس
دمو
دمو